کدام ابرقهرمان‌ها در فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 حاضر خواهند شد؟

کپ، پنتر و کونگ‌فوکار

فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5

با اینکه دو سال تا اکران فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 باقی مانده، اما به نظر می‌رسد که برخی از شخصیت‌های حاضر آن طبق گزارش‌ها، تایید شده‌اند.

پس از Avengers: Endgame بسیاری از طرفداران مارول منتظر جدیدترین آپدیت درباره فیلم بعدی در سری انتقام جویان هستند تا ببینند که بعد از اتفاقاتی که در فاز چهارم و پنجم MCU رخ می‌دهد، چه سرنوشتی در انتظار جهان سینمایی مارول خواهد بود. چند ماه پیش طی رویداد کامیک کان 2022 مدیر استودیو مارول (Marvel Studios)، کوین فایگی (Kevin Feige)، اعلام کرد که دو فیلم انتقام جویان 5 و 6 با عنوان‌های Kang’s Dynasty و Secret Wars اواخر فاز ششم دنیای سینمایی مارول اکران خواهند شد. اما مورد قابل توجه اینجاست که او درباره داستان این دو اثر، کمترین اطلاعات را در اختیار طرفداران قرار داد تا همه چیز به دست شایعات و گزارش‌های لو رفته سپرده شود.

در حال حاضر نیز شایعات و اطلاعات بسیاری درباره داستان فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 و 6 وجود دارد و حتی می‌دانیم که ظاهرا قرار است تا شاهد ارتباطی بین دو فیلم Ant-Man 3 و Captain Marvel 2 با این اثر سینمایی باشیم؛ طوری که به گفته خود فایگی پایان انت من 3 به Kang’s Dynasty ختم می‌شود و از طرفی کاپیتان مارول 2 نوعی فیلم به سبک انتقام جویان و مرتبط با کانگ فاتح (Kang The Conqueror) خواهد بود. با این وجود، چه کسی قرار است تا در انتقام جویان بعدی در مقابل کانگ فاتح مبارزه کند؟

نویسنده داستان این فیلم سینمایی، جف لاونس (Jeff Loveness)، پیش‌تر با متنی طنز در فضای مجازی به کاربران خود گفته بود که هرکسی بخواهد می‌تواند در این اثر سینمایی نقش مرد آهنی (Iron Man) یا هر ابرقهرمان دیگری را که می‌خواهد بازی کند. او گفته بود که این داستان کاملا درباره مولتی ورس است و دست او برای انتخاب هر شخصیتی باز خواهد بود. با این حساب، می‌توان گفت که در حال حاضر احتمالا لاونس یک نسخه اولیه از داستان فیلم انتقام جویان 5 را تهیه کرده و در اختیار فایگی قرار داده تا آن را بررسی کنند. این در حالی است که اخیرا برخی گزارش‌های منتشر شده درباره آن،‌ به حضور برخی شخصیت‌های خاص در این اثر سینمایی اشاره دارند.

سه شخصیت از فاز چهارم در فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 حضور خواهند داشت

طبق اعلام یکی از اینسایدرهای دنیای سینمایی مارول، به نظر می‌رسد که نام برخی از شخصیت‌هایی که نویسنده این اثر برای حضور در نبرد انتقام جویان 5 اعلام کرده است لو رفته است. در حال حاضر شخصیت‌های بسیاری در MCU هستند که شانس حضور در تیم بعدی انتقام جویان را خواهند داشت و حتی گفته شده که احتمال شکل گرفتن گروه انتقام جویان جوان (Young Avengers) نیز در این اثر سینمایی وجود دارد.

با این حال، چنان که به نظر می‌رسد، نویسنده فیلم انتقام جویان 5 سه شخصیت خاص را برای انجام برخی کارهای مهم که در داستان این اثر تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت را انتخاب کرده و به نحوی روایت را بر پایه آن‌ها بیان خواهد کرد.

کاپیتان آمریکا – Captain America

طبق اعلام اینسایدرهای دنیای سینمایی مارول، به نظر می‌رسد که حضور شخصیت کاپیتان آمریکا برای فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 تایید شده است. اما نکته قابل توجه درباره این شخصیت آنجاست که هنوز نمی‌دانیم کدام نسخه از کاپیتان آمریکا در عنوان Kang’s Dynasty حاضر خواهد شد!

در واقع این فیلم یک اثر تمام مولتی ورسی خواهد بود، به همین ترتیب نیز به نظر می‌رسد که احتمال حضور مجدد استیو راجرز (Steve Rogers) از یک جهان موازی در آن، از احتمالات درجه ۱ خواهد بود. با این وجود هنگامی که صحبت از جمع شدن ابرقهرمانان جهان اصلی MCU باشد، قاعدتا سم ویلسون (Sam Wilson) به عنوان کاپیتان آمریکا جدید شناخته خواهد شد. او می‌توانید تیم جدید قوی‌ترین ابرقهرمانان زمین را کنار همدیگر جمع کند و رهبر تازه اونجرز باشد.

شانگ چی – Shang-Chi

ارتباط شانگ چی با کانگ فاتح موردی است که احتمالا به دلیل آن شاهد درگیری او با این ابرشرور بزرگ دنیای سینمایی مارول خواهیم بود. اگر به خاطر داشته باشید، در صحنه پس از تیتراژ The Legend of The Ten Rings، دیدیم که وانگ (Wong)، کاپیتان مارول (Captain Marvel) ‌و بروس بنر (Bruce Banner) هیچکدام نمی‌دانستند که حلقه‌های شانگ چی از کجا آمده و جالب‌تر اینکه در حال ارسال یک سینگال ناشناخته است. این می‌تواند کاملا با تکنولوژی کانگ فاتح در ارتباط بوده و درست مثل میس مارول، او را درگیر مبارزه با کانگ کند.

بلک پنتر – Black Panther

عملا این مورد هم مثل کاپیتان آمریکا مشخص نیست که کدام نسخه از بلک پنتر را مد نظر دارد و احتمال خواهد داشت که شاهد یک تی چالا (T’Challa) دیگر از یک جهان موازی باشیم. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که پیش‌تر کوین فایگی خود رسما اعلام کرده بود که استودیو مارول قصد تغییر بازیگر نقش تی چالا را ندارد. به همین ترتیب نیز احتمالا باید شاهد حضور شوری (Shuri) در نقش بلک پنتر باشیم؛ موردی که توضیحات بیشتر درباره آن، در فیلم Black Panther 2 داده شده است.

البته اشتباه نکنید، این شخصیت‌ها در حال حاضر تنها در حد ایده اولیه برای داستان فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 در نظر گرفته شده‌اند و ممکن است محوریت داستان اصلا درباره آن‌ها نباشد. همچنین هنوز چیزی از وقایع فاز پنجم دنیای سینمایی مارول ندیده‌ایم و سرنوشت هر سه کاراکتر نام برده، تا زمان اکران فیلم Avengers 5 مشخص نیست. علاوه بر آن، تا به حال ایده‌های بسیاری تاکنون در داستان‌های دنیای سینمایی مارول عوض شده‌اند و این اولین مورد آن نخواهد بود! اما این مورد را هم در نظر داشته باشید که داستان‌های لو رفته برخی از فیلم‌ها مانند Spider-Man: No Way Home و Doctor Strange In The Multiverse of Madness تا چه حد دقیق بودند و تنها برخی جزئیات آن‌ها دچار تغییر شده بود.

فیلم انتقام جویان 5 – Avengers: Kang’s Dynasty در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵ (۱ می ۲۰۲۶) اکران خواهد شد؛ البته اگر تا آن زمان، کوین فایگی تصمیم به تاخیر انداختن آن را نگرفته باشد.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا