مرگ انت من در فیلم Ant-Man 3

مرگ انت من در فیلم Ant-Man 3 به دست کانگ فاتح MCU را متحول می‌کند

انتقام جویان قدیمی محو می‌‌شوند...

پس از انتشار تریلر فیلم Ant-Man 3 به نظر می‌رسد که احتمال مرگ انت من در این اثر سینمایی ممکن خواهد بود و کاربران درباره آن تئوری‌هایی را منتشر کرده‌اند.

فیلم‌های سری انت من یا همان مرد مورچه‌ای، همواره از اهمیت خاصی در دنیای سینمایی مارول برخوردار بوده‌اند و حتی می‌توان گفت که تمامی اتفاقاتی که در Avengers: Endgame رخ داد را به نحوی مدیون اسکات لنگ (Scott Lang) هستیم. در واقع سفر در زمان به کلی از جهان کوانتوم انجام شد و این موضوع عملا با تئوری‌های اسکات و تونی استارک (Tony Stark) برابری می‌کرد. با این وجود، پس از انتشار دو فیلم از سری Ant-Man، به زودی قسمت سوم آن به عنوان اثری که فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را شروع می‌کند، اکران خواهد شد و هیجان برای تماشای آن به شدت بالاست! چراکه در این فیلم، اتفاقات بسیار بزرگی رخ می‌دهد که شاید مرگ انت من یکی از آن‌ها باشد.

در این اثر سینمایی، برای اولین بار کانگ فاتح (Kang The Conqueror) را روی پرده سینما خواهیم دید که به عنوان ابرشرور مولتی ورس ساگا، در مقابل ابرقهرمانان MCU قرار می‌گیرد. همچنین چنان که در تریلر این اثر سینمایی دیده بودیم، ظاهرا قرار است تا طی یک سفر به جهان کوانتوم، ببینیم که کانگ چطور در این دنیای متفاوت، ارتش عجیب و غریب خود را آماده کرده و چطور به خط‌های زمانی مختلف حمله می‌کند! در حقیقت این چیزی است که در دیالوگ او هم شنیده بودیم؛ «تو انتقام جو هستی؟ آیا تو را کشته بودم؟!». این دیالوگ خطاب به شخصیت انت من است و به همین دلیل نیز احتمال مرگ این شخصیت را بالا می‌برد؛ در حالی که کاربران بسیاری اخیرا تئوری‌های مختلفی را درباره دلیل و نحوه مرگ اسکات لنگ مطرح کرده‌اند.

آیا مرگ انت من در فیلم Ant-Man 3 امکان‌پذیر خواهد بود؟

حین وقایع Endgame، سه انتقام جو مهم و بزرگی که طی سه فاز اول دنیای سینمایی مارول، داستان آن‌ها را دنبال کرده بودیم کنار زده شدند؛ مرد آهنی (Iron Man)، کاپیتان آمریکا (Captain America) و بلک ویدو (Black Widow) دیگر در جهان اصلی MCU نیستند و حتی بازیگران آن نیز اظهار کرده‌اند که احتمالا هرگز برای ایفای نقش‌های قدیمی خود باز نمی‌گردند. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که روایت داستان در فاز چهارم، به این شکل پیش رفته که انگار قرار است تا همچنان سایه این انتقام جویان از دست رفته را تحمل کنیم، ضمن اینکه با سریال‌ها و فیلم‌های جدید، شاهد جایگزین‌هایی برای برخی از آن‌ها خواهیم بود.

برای مثال، کیت بیشاپ (Kate Bishop)، کاپیتان آمریکا جدید یا همان سم ویلسون (Sam Wilson)، شی هالک (She-Hulk)، آمریکا چاوز (America Chavez)، آیرون هارت (Iron Heart)، میس مارول (Ms. Marvel) و.. از جمله شخصیت‌های تازه‌ای هستند که به دنیای سینمایی مارول معرفی شده‌اند تا به زودی در آثار بزرگی مانند انتقام جویان 5 و 6 حاضر شوند. با این حال، چه اتفاقی برای شخصیت‌های انتقام جو باقی مانده خواهد آمد؟

هم‌اکنون ما از سرنوشت برخی از این شخصیت‌های قدیمی اطلاع داریم؛ می‌دانیم که کاپیتان آمریکا جدید کیست، هالک (Hulk) چه دوره‌ای را سپری می‌کند، ثور (Thor) مشغول چیست و هاکای (Hawkeye)‌ کجاست. با این وجود، انت من کسی است که به جز محتوای دیده شده در تریلر، هنوز نمی‌دانیم که به چه سرنوشتی دچار خواهد شد. در تریلر منتشر شده، کانگ فاتح به اسکات لنگ می‌گوید که تو باید برای من چیزی که دزدیده شده را پس بیاوری، اما انت من او را تهدید می‌کند و می‌گوید که من یک انتقام جو هستم؛ در حالی که کانگ پاسخی درباره کشتن انتقام جویان می‌دهد و حتی اسکات را به دیوار می‌کوبد! کانگ می‌گوید «تو در حد من نیستی انت من» و همین باعث می‌شود تا تئوری‌های مرگ انت من بالا بگیرند؛ بخصوص اینکه در یک سکانس نشان داده می‌شود که اسکات زخمی شده و با صورتی خونین در کنار هوپ (Hope) ایستاده است.

چرا Ant-Man ممکن است که کشته شود؟

به گفته بسیاری از کاربران، مرگ مرد مورچه‌ای به دلیل همان معامله‌ای خواهد بود که قرار است تا با کانگ فاتح داشته باشد. ما دیدیم که کانگ، دختر اسکات یعنی کسی لنگ (Cassie Lang) را زندانی کرده و در ازای نجات او چیزی را از انت من می‌خواهد. اینکه آن چیز درخواست شده چیست را نمی‌دانیم، اما کسی حین صحبت پدرش با کانگ، سرش را تکان می‌دهد تا انت من با کانگ درگیر نشود. این در حالی است که اسکات به حرف او گوش نمی‌دهد و هویت انتقام جو بودن خود را رو می‌کند.

با این حال، ظاهرا درگیری او با کانگ تحت هر شرایطی که هست پیش می‌آید و حتی در یک سکانس می‌بینیم که اسکات در کنار چند نسخه یا بازتاب دیگر از خودش، که همگی در حال نابود شدن در واقعیت هستند می‌دود. این نشانه‌ها همگی اشاره مستقیم به مرگ انت من در این اثر سینمایی دارند، اما به جز درگیری با کانگ، چرا باید سازندگان او را از دنیای سینمایی مارول حذف کنند؟

اگر دقت کرده باشید، ابرقهرمانان بزرگ و پرطرفدار کشته شده در دنیای سینمایی مارول، همگی دلیل بزرگی برای کنار رفتن داشته‌اند و به عبارتی قهرمانانه از صحنه پاک شده‌اند. مرد آهنی جهان را نجات داد، ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) جان خود را برای به دست آوردن سنگ روح فدا کرد، و کاپیتان آمریکا پس از انجام ماموریت آخرش برای نجات نیمه پاک شده جمعیت، بازنشسته شد. با این وجود، دلیل مرگ انت من چه چیزی خواهد بود؟ یک تئوری بسیار محتمل درباره این موضوع، کشته شدن مرد مورچه‌ای به دست کانگ فاتح، در وضعیتی خواهد بود که او دخترش را نجات می‌دهد و به خط زمانی MCU می‌فرستد تا به دیگران درباره کانگ و احتمال حمله او اطلاع دهد.

واضح است که در این اثر سینمایی، قطعا با مواجه شدن با کانگ فاتح همه چیز گل و بلبل نخواهد بود. کانگ به کسی رحم نمی‌کند و دلیل خاصی برای کشتن ابرقهرمانانی مثل انتقام جویان نیاز ندارد. به همین ترتیب نیز مرگ هنک پیم (Hank Pym) جنت ون داین (Janet Van Dyne) و حتی هوپ در این فیلم کاملا منطقی خواهد بود تا داستان حماسی‌تر شده و تهدید کانگ جدی‌تر شود. به هر حال خطر کانگ باید با یک اتفاق بد به گوش جهانیان برسد و مرگ شخصیت‌های مهم، بهترین راه برای آن خواهد بود؛ بخصوص اگر موضوع مرگ انت من برای نجات دخترش در میان باشد!

مرگ اسکات لنگ چه تاثیری روی دنیای سینمایی مارول خواهد داشت؟

کشته شدن انت من در دنیای سینمایی مارول، می‌تواند عملا مبارزه با کانگ فاتح و ورینت‌های مختلف آن را به یک موضوع تماما شخصی تبدیل کند. همچنین بالاخره طلسم بامزه بودن فاز چهارم با سریال‌هایی مثل میس مارول و شی هالک بالاخره کنار زده می‌شود و شاهد نبردهای جدی و جذاب، مثل گذشته MCU خواهیم بود.

افراد بسیاری در دنیای سینمایی مارول با اسکات لنگ دوست و نزدیک بودند که نزدیک‌ترین آن را می‌توان دختر او، یعنی کسی لنگ دانست که به تازگی قهرمان شده و پس از مرگ پدر، قصد دارد تا سلاحی طراحی کند که می‌توان به واسطه آن جلوی کانگ را گرفت. این اقدام احتمالا به شکل‌گیری انتقام جویان جوان و جدید منجر خواهد شد و داستان دو فیلم Avengers: Kang’s Dynasty و Secret Wars را بسیار هیجان‌انگیزتر خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید که این تنها یک نسخه از کانگ است و شاید کسی لنگ با کشتن او فکر کند که کار تمام شده، ضمن اینکه متوجه می‌شود این ورژن اصلی نیست و کانگ پرایم (Kang Prime) همچنان انتقام جویان را برای حذف کردن ورینت‌های خود بازی می‌داده است!

علاوه بر تمامی این موارد، دقت کنید که نام گروه ابرقهرمانان در دنیای مارول «انتقام جویان» است؛ پس آن‌ها برای انتقام گرفتن جمع شده‌اند!‌ بدین ترتیب گرفتن انتقام مرگ انت من از کانگ می‌تواند به انگیزه اصلی دو فیلم انتقام جویان 5 و 6 تبدیل شود.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania‌ در تاریخ ۲۸ بهمن (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) اکران خواهد شد.

4.3 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا