تشکیل تیم انتقام جویان جوان در MCU

به نظر می‌رسد اکنون تیم انتقام جویان جوان در MCU تکمیل شده است

انتقام جویان تازه نفس؟

1%
  • 0/10
به نظر می‌رسد اکنون تیم انتقام جویان جوان در MCU تکمیل شده است ۷ ۲۹ مهر ۱۴۰۱ مارول کپی لینک

به نظر می‌رسد که حالا تیم انتقام جویان جوان در MCU تکمیل شده و انتظار می‌رود که در آینده شاهد حضور آن‌ها در آثار در دست ساخت استودیو مارول باشیم.

در قسمت آخر سریال نه چندان محبوب شی‌هالک شاهد معرفی پسر مرموز هالک به نام سکار (Skaar) بودیم که می‌توان حضور او را به عنوان یک نشانه و مهر تایید برای تشکیل گروه انتقام جویان جوان در MCU در نظر گرفت. با توجه به اتفاقاتی که در فیلم Avengers: Endgame و آثاری که در فاز چهارم منتشر شدند، به نظر می‌رسد که اکنون اعضای اصلی تیم انتقام جویان در دنیای سینمایی مارول دیگر بازنشسته شده‌اند و متاسفانه همانطور که می‌دانید بسیاری از آن‌ها مانند تونی استارک و ناتاشا رومانوف در مبارزه با تانوس کشته شده‌اند و وضعیت برخی از آن‌ها مانند واندا، ویژن، استیو راجرز و هالک برای حضور در مبارزه بعدی مشخص نیست. 

اگرچه ویژن در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت توسط تانوس کشته شد، در سریال واندا ویژن دیدیم که بدن او باری دیگر برنامه‌ریزی شده و به گونه‌ای، او دوباره زنده شد. با این حال از وضعیت ویژن سفید تا کنون چیزی نمی‌دانیم و مشخص نیست که آیا او به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد یا خیر. پس از اتفاقات فیلم پایان بازی، استیو راجرز که حالا پیرمردی شده بود، سپر خود را به سم اسمیت یا همان شاهین داد تا او در ادامه عنوان کاپیتان آمریکا شناخته شود. اتفاقی که در سریال The Falcon and the Winter Soldier رخ داد. به نظر می‌رسد که استودیو مارول مسیر تازه‌ای را در پیش گرفته که در آن به دنبال جانشین کردن نیرو‌های جدیدی به جای قهرمان‌های قدیمی خود است و در این بین احتمال تشکیل و رونمایی از گروه انتقام‌جویان جوان در MCU بسیار زیاد است. 

در حقیقت با توجه به پروژه‌های در دست ساخت مارول که عناون آن‌ها مشخص شده، می‌توان حدس زد که دست کم مارول به دنبال معرفی برخی از اعضای این گروه است. حال با توجه به آنچه که در قسمت آخر سریال شی‌هالک دیدیم، حال سکار پسر هالک به دنیای سینمایی مارول آمده و شاید همین موضوع نشان‌دهنده تکمیل گروه جدید انتقام‌جویان باشد. 

اولین انتقام‌جویان جوانی که در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شدند در حقیقت دوقلو‌های ماکسیموف، بیلی و تامی بودند که به کمک قدرت‌های فوق‌العاده توانمند اسکارلت ویچ‌ (Scarlet Witch) یا همان واندا ماکسیموف به وجود آمده بودند. گرچه این دو در زمین ۶۱۶ نابود شدند اما در فیلم دکتر استرنج ۲ دیدیم که هزاران ورینیت مختلف از آن‌ها در جهان وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دوقلو‌‌های زمین ۸۳۸ اشاره کرد و با توجه به پدیده مولتی‌ورس در دنیای مارول بعید نیست که باری دیگر آن‌‌ها را ببینیم. 

پس از آن شاهد معرفی کید لوکی در سریال موفق لوکی بودیم که ممکن است در فصل دوم این اثر نیز  همچنان شاهد حضور او باشیم. پس از آن نیز کیت بیشاپ (Kate Bishop)، میس مارول (Ms. Marvel) یا همان کاملا خان و اکنون پسر هالک سکار، معرفی شدند. در آینده نیز شاهد انتشار سریال آیرون هارت خواهیم بود. گفته می‌شود که ریری ویلیامز شخصیت اصلی این اثر نیز یکی از اعضای انتقام ‌جویان جوان به حساب می‌آید.  

با این حال به نظر می‌رسد که اعضای تیم انتقام جویان جوان در MCU کمی دستخوش تغییر خواهد شد؛ در کمیک‌ها در حقیقت این هالکینگ (Hulking) است که به عنوان  جانشین هالک در این تیم حاضر می‌شود اما حال با معرفی شخصیت سکار در سریال شی‌هالک ظاهرا او این وظیفه را برعهده خواهد گرفت. 

پس از اکران فیلم Thor: Ragnarok مشخص شد که استودیو ماول در نظر دارد تا از خط داستانی کمیک World War Hulk استفاده کرده و به خلق آثار خارق‌العاده بپردازد، اگرچه متاسفانه پتانسیل‌های بسیار زیادی از آن در سریال نه چندان موفق شی‌هالک به هدر رفت. اما دست کم مشخص شد که در آینده پروژه‌ای اختصاصی برای این کمیک در دنیای سینمایی مارول در نظر گرفته شده است. 

اعضای احتمالی تیم انتقام جویان جوان در MCU 

  • بیلی و تامی ماکسیموف 
  • کیت بیشاپ 
  • کامالا خان 
  • سکار
  • ریری ویلیامز
  • کیسی لنگ 
  • آمریکا چاوز
  • الی بردلی
  • کید لوکی

در حقیقت انتخاب سکار به جای هالکینگ می‌تواند حرکت بسیار به جا و مناسبی از سوی مارول باشد، زیرا شخصیت هالکینگ در سری کمیک‌های کاپیتان مارول معرفی می‌شود و رفته رفته در جریان این سری کمیک‌ها مشخص می‌شد که او یک نیمه اسکرال است. اکنون با توجه به پروژه‌های در دست ساخت مارول مانند Secret Invasion، The Marvels و اتفاقات سریال میس مارول شاید معرفی ناگهانی شخصیت هالکینگ کمی اوضاع را عجیب می‌کرد. اکنون که به نظر می‌رسد در آینده شاهد ساخت پروژه جنگ جهانی هالک خواهیم بود، معرفی سکار به عنوان پسر بروس بنر می‌تواند مورد جالبی باشد و در آینده به تمرکز دنیای سینمایی مارول روی شخصیت هالک کمک به سزایی کند. 

حال که به نظر می‌رسد این تیم به صورت کامل تشکیل شده، تنها یک مسئله باقی می‌ماند و آن هم زمان است. این که چه زمان طول می‌کشد تا اعضای این گروه در کنار یکدیگر قرار گیرند و آیا در دو فیلم در دست ساخت و مورد انتظار مارول یعنی Avengers: Secret Wars و Avengers: The Kang Dynasty آیا این گروه در حقیقت اعضای انتقام جویان را خواهند ساخت؟ هنوز مشخص نیست اما بدون شک اگر کوین فایگی در ادامه کار خود قصد داشته باشد تا مانند آنچه که در گذشته انجام داده داستان آثار مارول را به صورت منسجم و بهم پیوسته پیش ببرد در آینده شاهد روبه‌رویی این شخصیت‌ها با یکدیگر خواهیم بود و خط داستانی دنیای سینمایی مارول به گونه‌ای پیش خواهد رفت تا در آینده شاهد تشکیل نسخه‌ای از گروه انتقام جویان جوان در MCU باشیم.  

در کتاب‌های کمیک گروه Young Avengers یا همان انتقام جویان جوان بودند که با کمک بزرگ خود به نابودی و سرنگونی کنگ فاتح (ابرشرور بعدی دنیای سینمایی مارول) کمک کردند. پس حضور آن‌ها دست کم در فیلم The Kang Dynasty منطقی بوده و دور از انتظار نیست. با این حال با توجه به تجربه کم آن‌ها و این موضوع که این قهرمان‌های جوان و کم سن و سال هنوز به صورت رسمی معرفی نشده و به عنوان انتقام جو آموزش ندیده‌اند، دیگر انتقام جویان باتجربه‌تر مانند مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland)، شوری (Shuri) که به نظر می‌رسد بلنگ پنتر بعدی مارول خواهد بود و سم اسمیت به عنوان کاپیتان آمریکای جدید به آن‌‌ها در نبرد‌‌های پیش رو کمک خواهند کرد. 

اما نظر شما در رابطه با تشکیل تیم انتقام جویان جوان چیست؟ به نظر شما آیا این گروه اعضای انتقام جویان بعدی بوده و کنگ فاتح را شکست خواهند داد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

 مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments