برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

جریمه ۱۳۰۱ میلیاردی همراه اول و ایرانسل

جریمه ۱۳۰۱ میلیاردی همراه اول و ایرانسل ۴ ۱۶ آبان ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
جریمه همراه اول ایرانسل

سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی امسال جریمه ۱۳۰۱ میلیارد تومانی را برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در نظر گرفته است.

تابستان سال گذشته ایرانسل و همراه اول اقدام به تغییراتی در تعرفه بسته های اینترنت خود بدون هماهنگی با رگولاتوری کردند و در آن زمان علیرغم هشدارهای رگولاتوری و وزارت ارتباطات، تا مدتی قیمت‌های بالا همچنان اعمال شد.

اما هم اکنون سخنگوی تعزیرات اعلام کرده است که به دلیل تخلف همراه اول و ایرانسل به ترتیب به مبلغ ۷۶۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و ۵۴۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۱۳۰۱ میلیارد تومان جریمه شده‌اند.

بر این اساس سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرده که پروانه واحد این دو اپراتور بنابر تخلف نوع اول مهمور خواهد شد و این جریمه‌ به صندوق دولت واریز می‌شود و با توجه به اینکه مردم هم از این قضیه متضرر شده‌اند باید امکان بازگشت خسارت به آن‌ها فراهم شود.

اوایل تابستان سال ۱۳۹۹ اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بدون اعلام قبلی و هماهنگی با رگولاتوری، اقدام به حذف برخی از بسته های بلند مدت و نیز افزایش تعرفه بسته های اینترنت خود کردند که موجبات اعتراض کاربران و حتی رئیس سازمان تنظیم مقررات را برانگیخت.

با وجود هشدارها و حتی تهدید به جریمه، نه همراه اول و نه ایرانسل به سرعت قیمت بسته ها را به حالت قبل برنگرداندند و یکی دو ماه روند ارایه بسته های اینترنت این دو اپراتور به همین شکل ادامه داشت. در همین راستا رگولاتوری شکایتی علیه این دو اپراتور به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات ثبت کرد.

سپس نیمه مرداد وزیر ارتباطات وقت، محمدجواد آذری جهرمی طرحی مبنی بر افزایش اختیارات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در برخورد با گرانفروشی ارایه کرد.

بر این اساس مصوبه‌ای به تصویب رسید که جریمه تخلف از مقررات تعرفه‌ای دارندگان پروانه سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه براساس آخرین صورت مالی حسابرسی شده تصویب شد.

به این ترتیب اپراتورها موظف شدند که ظرف مدت ۴۸ ساعت از زمان ابلاغ، تخلف را رفع و مبالغ اضافی دریافتی را به اشخاص طرف قررداد بازگرداند.

با این وجود نه همراه اول و ایرانسل تغییری در تعرفه و نوع بسته های اینترنتی خود اعمال نکردند و تا اواخر مرداد این روند ادامه داشت.

حالا بعد از گذشت یک سال و چند ماه سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرده که اپراتورهای همراه اول و ایرانسل را به مبلغ ۱۳۰۱ میلیارد تومان جریمه کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments