1%
  • 0/10

بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل بالاخره به اپلیکیشن بازگشتند؟

از تغییرات بسته‌های همراه اول تا بسته‌های بدون تغییر ایرانسل

بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل بالاخره به اپلیکیشن بازگشتند؟ ۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
بسته‌های اینترنت- همراه اول- ایرانسل

بالاخره پس از یک ماه و نیم از تغییر و حذف بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل، این بسته‌ها به اپلیکیشن این اپراتورها بازگشتند.

یازدهم تیرماه به یکباره همراه اول و ایرانسل اقدام به تغییر بسته‌های اینترنت و حذف برخی از بسته‌‌های پرطرفدار کردند. پس از گذشت حدود یک ماه و نیم از این ماجرا بعضی از بسته‌ها به اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل برگشتند.

قیمت بسته‌های اینترنت همراه اول از نیمه‌ی اول تیرماه با افزایش تقریبا دوبرابری و کاهش حجم بسته‌ها و فروش با همان قیمت قبلی صورت گرفت که در نهایت با اعتراضاتی از سوی کاربران روبه‌رو شد.

حالا و پس از اینکه معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات با انتشار توییتی از بازگشت بسته‌‌های اینترنتی بلند مدت و پرطرفدار حذف شده‌ی اپراتورها خبر داد، کم‌کم شاهد بازگشت بسته‌های حذف شده به اپلیکیشن این اپراتورها هستیم.

اما باوجود هشدارهایی که اپراتورهای مذکور از سوی وزارت ارتباطات، سازمان تعزیرات و نیز رگولاتوری دریافت کرده‌اند، باز هم شاهد تغییراتی در بسته‌های بلند مدتی هستیم که هم‌اکنون به اپلیکیشن بازگشته‌ است.

بسته‌های دوماهه تا یکساله همراه اول به اپلیکیشن همراه من برگشته، اما با مقایسه‌ی قیمت‌ها روی وب‌سایت و اپلیکیشن می‌توان تفاوت قیمت‌ها را مشاهده کرد؛ مثلا بسته‌ی ۱۲ گیگابایتی دو ماهه روی وب‌سایت این شرکت با قیمت ۴۰ هزار تومان وجود دارد و در اپلیکیشن همین بسته با نرخ ۴۶ هزار تومان موجود است. یا بسته‌ی بسته ۱۸ گیگابایتی دو ماهه روی وب‌سایت ۵۴ هزار تومان قیمت دارد، درحالی که در اپلیکیشن با قیمت ۶۲ هزار تومان موجود است؛ یا بسته‌ی یک ماهه‌ی ۴ گیگابایت در وب‌سایت شرکت با قیمت ۱۸۴۰۰ تومان برای فروش نمایش داده می‌شود، در حالی که داخل اپلیکیشن ۲۱۳۰۰ تومان قیمت دارد.

به این ترتیب می‌توان به افزایش تقریبا ۱۰ درصدی بسته‌های بلند مدت پی برد. البته بخش جالب ماجرا این است که قیمت‌ها روی وب‌سایت همراه اول همچنان بدون تغییر و همانند گذشته است و این افزایش قیمت فقط در اپلیکیشن لحاظ شده است.

این در حالی است که ایرانسل این افزایش قیمت را در وب‌سایتش نیز اعمال کرده است.

همراه اول حالا دو بسته یک گیگابایت و دو گیگابایت نیز به بسته‌های یک ماهه خود اضافه کرده که با نام‌های شبانت و صبحانت (برای استفاده در شب یا صبح) در دسترس قرار گرفته‌اند.

همچنین بسته‌های چهارماهه‌ی ۲۵ گیگابایت و ۱۵ گیگابایت، ۱۸ و ۱۲ گیگابایت دو ماهه و نیز بسته‌های ماهیانه ۷، ۵، ۴ و ۳ گیگابایت ماهانه در اپ این اپراتور موجود است.

اما بسته‌های ۱۸۰ و ۳۶۵ روزه فعلا در اپلیکیشن همراه اول موجود نیست.

در مورد ایرانسل تمامی بسته‌ها به روال قبل با همان حجم و قیمت سابق در اپلیکیشن ایرانسل موجود است و با مقایسه نسبت به قبل همه‌ی بسته‌ها از ساعتی تا ماهانه و یک ساله با همان قیمت قبلی وجود دارند.

در همین حال محمود واعظی، مسوول دفتر رئیس جمهوری دیروز توییتی منتشر و بازگشت بسته‌های اینترنتی حذف شده را «اقدامی مثبت» ارزیابی کرد.

وی در توییتر نوشت:

در روزهایی که بخش قابل توجهی از امورات مردم در بستر فضای مجازی می‌گذرد، بازگشت بسته‌های بلند مدت اینترنت همراه اقدام مثبتی است.

پیگیری‌های مجدانه وزارت ارتباطات در این زمینه و همکاری هرچند دیرهنگام اپراتورها قابل تقدیر است.

با این حال به نظر می‌رسد که دیگر خبری از کاهش قیمت بسته‌های اینترنتی نباشد و این طور که پیداست، تعرفه‌های جدید کاملا مورد تایید مراجع ذی‌صلاح قرار گرفته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments