1%
  • 0/10

شلدن کوچک حفره داستانی سریال بیگ بنگ تئوری را بزرگتر می‌کند

شلدن و جایزه نوبل

شلدن کوچک حفره داستانی سریال بیگ بنگ تئوری را بزرگتر می‌کند ۱ ۱۸ دی ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
حفره داستانی سریال بیگ بنگ تئوری

به نظر می‌رسد که اسپین‌آف سیتکام معروف هالیوود باعث شده تا حفره داستانی سریال بیگ بنگ تئوری بزرگ‌تر شده و جایزه نوبل شلدن زیر سوال برود.

حفره داستانی بیگ بنگ تئوری چیزی نیست که طرفداران این سیتکام محبوب را از آن ناامید کند اما با این حال به نظر می‌رسد موضوعی هم نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. داستان جدید شلدن با عنوان Young Sheldon به تازگی حفره داستانی جایزه نوبل پایانی مجموعه The Big Bang Theory را عمیق‌تر کرده است. کمدی شماره یک تلویزیون جهان به تلاش شلدون کوپر کوچک (sheldon cooper) برای اجرای پروژه پایگاه داده کمک مالی خود پس از حذف فناوری تگزاس شرقی از آن ادامه می‌دهد.

او به تنهایی به دنبال سرمایه‌گذارانی می‌گردد، که بتواند برای تحقیقات خود از آن‌ها کمک بگیرد، اما هیچ‌کس به دلیل سن پایین او شلدن را جدی نمی‌گیرد و همین امر باعث می‌شود دانشمند کوچک از دکتر استراگیس (Dr. Sturgis) کمک بگیرد و دیدن دوباره تیم شلدون و مربی اصلی او پس از چندین فصل جدایی، باعث خرسندی طرفداران شد. با این حال، این موضوع بر حفره داستانی سریال بیگ بنگ تئوری و نظریه انفجار بزرگ شلدون در رابطه با برنده شدن جایزه نوبل او تاکید داشت.

در جریان قسمت‌های پایانی و به شدت احساسی سریال The Big Bang Theory، پس از پشت سر گذاشتن چند مانع، مقاله فوق عدم تقارن شلدون و امی، برنده جایزه نوبل فیزیک شد. این لحظه بسیار بزرگی برای شلدن بود زیرا دریافت این جایزه رویای همیشگی او به حساب می‌آمد. متاسفانه هیچ یک از کوپرها در مراسم اهدای جوایز در سوئد شرکت نکردند، اگرچه نابغه نابسامان اجتماعی نیز تشکر از آن‌ها را فراموش نکرد. او همچنین نسبت به گنگ پاسادنا (Pasadena) نیز ابراز قدردانی کرد، اما ظاهراً بخش مهمی از سفر علمی خود را فراموش کرده بود. دکتر استراگیس که او را در وهله اول وارد رشته فیزیک کرده بود.

آیا شلدن واقعا لایق جایزه نوبل بود؟

در اسپین آف سریال بیگ بنگ تئوری مری به شلدون اجازه داد زودتر کالج خود را شروع کند زیرا می‌دانست که دکتر استراگیس در بخش فناوری تگزاس شرقی فعالیت خواهد داشت. با این حال، این مصادف شد با انتقال دکتر استراگیس به Waxahachie، تگزاس برای تصاحب شغل رویایی خود. در ابتدا به نظر می‌رسید که این پایان رابطه آن‌ها باشد و به طور موثری حفره طرح پایانی The Big Bang Theory شلدون را توضیح می‌داد.

زیرا به این معنی بود که آن‌ها از هم دور شده و سپس ارتباط خود را از دست داده‌اند. با این حال، نه تنها دکتر استراگیس به شرق تگزاس بازگشت، بلکه او همچنین ثابت کرد که همیشه علاقه شلدون را در دل خود حفظ خواهد کرد، زیرا آن‌ها با هم روی پایگاه داده کمک مالی کار می‌کردند. این موضوع باعث می‌شود که شلدون از او در قسمت نهایی سریال The Big Bang Theory عمیقا به او مدیون شود.

علیرغم توانایی‌های فکری شلدن، او هنوز هم می‌تواند ساده لوح باشد و از سن بیولوژیکی خود در کسب مهارت‌های اجتماعی عقب بماند. این امر باعث می‌شود تا این دانشمند در برابر افرادی مانند Hagemeyer، رئیس فناوری شرق تگزاس و دکتر Linkletter که واقعاً به او اهمیتی نمی‌دهند، آسیب پذیر شود، آن‌ها فقط می‌خواهند از نبوغ شلدن برای شهرت و پول خود استفاده کنند. برای همین منطقی است که وقتی افرادی مانند دکتر استراگیس بر سر راه شلدن قرار می‌گیرند او عمیقا به آن‌ها احساس دین و وابستگی پیدا کند.

چرا شلدن هنگام دریافت جایزه از دکتر استراگیس تشکر نکرد؟

در واقع، شلدن در جریان پایان سریال The Big Bang Theory هنگام دریافت جایزه نوبل خود از دکتر استاستراگیس تشکر نکرد، زیرا CBS به‌رغم وجود دو اثر The Big Bang Theory و Young Sheldon در جهان و واقعیتی یکسان، آثار خود را به صورت مستقیم به هم وصل نکرده است. در آن زمان، فصل دوم آسپین‌آف مذکور به تازگی منتشر شده بود و نام بردن از شخصی از پیش درآمد که نه در کمدی سرسبد ظاهر شده و نه هنوز نامی از او برده شده است، می‌توانست بینندگان را گیج کند.

استیو مولارو مجری طرح اسپین‌ آف مشهور نیز این موضوع را تایید کرده که هدف اصلی آن‌ها ادای احترام و تقدیر از پیشینه سریال بیگ بنگ تئوری بوده است و به عقیده او ظاهرا زمان مناسبی برای فراخوانی شخصیت‌های خاص سریال Young Sheldon نبوده است. فصل ششم سریال Young Sheldon سه شنبه آینده توسط شبکه CBS منتشر خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments