1%
  • 0/10

روند ساخت فصل‌های دوم و سوم Star Trek: Picard چگونه پیش می‌رود؟

فیلمبرداری در کالیفرنیا صورت می‌گیرد

روند ساخت فصل‌های دوم و سوم Star Trek: Picard چگونه پیش می‌رود؟ ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
روند ساخت فصل‌های دوم و سوم Star Trek: Picard

جان دی لانسی بازیگر و نویسنده آمریکایی در گفتگو اخیر خود اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت فصل‌های دوم و سوم Star Trek: Picard منتشر کرد.

ساخت فرنچایز رسانه‌ای در حال حاضر یکی از ترندهای محبوبت فیلم و تلویزیون به شمار می‌رود. Marvel Cinematic Universe و DC Extended Universe بارزترین مثال‌ها در حوزه سینما هستند. از مثال‌های مرتبط با حوزه سریال می‌توان اروورس را نام برد. نمونه دیگر، استار ترک یونیورس است که سرپرستی‌اش روی دوش‌های الکس کورتزمن (Alex Kurtzman) قرار دارد. این فرنچایز هر چند وقت یک بار سریال تازه‌ای دریافت می‌کند که از جدیدترین‌شان می‌توان Star Trek: Picard را نام برد. فصل اول پیکارد در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس قرار گرفت و توانست انتظارات سازندگان خود را برآورده کند. سازندگان که نسبت به چنین اتفاقی مطمئن بودند، ساخت فصل دوم را پیش از انتشار فصل اول تایید کردند.

اگرچه فصل اول Star Trek: Picard موفقیت‌های قابل‌توجهی را به ارمغان آورد، ساخت فصل دوم با فراز و نشیب‌‌هایی روبرو شد؛ فراز و نشیب‌هایی که نتیجه شیوع ویروس کرونا و تبدیل شدنش به یک بحران جهانی بوده است. پس از بهبود شرایط، فیلمبرداری فصل دوم در فوریه سال جاری میلادی در ایالت کالیفرنیا آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بد نیست بدانید پس از اینکه فیلمبرداری فصل دوم پیکارد شامل مشوق‌های مالیاتی شد، تیم تولید تصمیم گرفت صحنه‌های مورد نیاز را در همین ایالت ضبط کند. علی‌رغم اینکه فیلمبرداری هنوز به اتمام نرسیده، تریلر آن چندی پیش منتشر شد و بازگشت شخصیت محبوب کیو با نقش‌آفرینی جان دی لانسی (John de Lancie) را به صورت رسمی اعلام کرد.

جان دی لانسی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت TrekMovie.com انجام داده و در آن، نه تنها به تعدادی از سوالات طرفداران پاسخ داد، بلکه اطلاعات جدیدی را از روند ساخت فصل‌های دوم و سوم Star Trek: Picard به اشتراک گذاشت. او تایید کرد فصل دوم و سوم به صورت پشت سر هم فیلمبرداری می‌شوند:

کیو قرار است بازگردد. طی دو هفته گذشته مشغول فیلمبرداری Star Trek: Picard بوده‌ام و در این مدت پیکارد را آزار داده‌ام؛ واقعا آزارش داده‌ام [می‌خندد].

پاتریک استوارت (Patrick Stewart) چند روز نخست فیلمبرداری از ملاقات دوباره من خوشحال بود اما پس از چند روز که واقعا برایش آزاردهنده بوده‌اند پرسید: «خب، در چند قسمت حضور داری؟» به بیان دیگر، می‌خواست بدانید چه زمانی از شرم خلاص می‌شود. در ضمن، در پاسخ به آن پرسش باید بگویم در ۶ قسمت حضور دارم.

در حال حاضر قسمت‌های فصل دوم و سوم را به صورت همزمان ضبط می‌کنیم.

سرویس استریم پارامونت پلاس که مسئولیت پخش Star Trek: Picard را به دوش می‌کشد، تا به این لحظه صحبتی از فصل سوم به میان نیاورده است. البته وقتی ساخت فصل دوم رسما تایید شد، گزارش‌های غیر رسمی‌ای روی خروجی وب سایت‌ها قرار گرفتند مبنی بر اینکه فصل سوم هم تایید را دریافت کرده است. با در نظر گرفتن صحبت‌های جان دی لانسی می‌توان گفت آن شایعه‌ها صحت داشتند.

فصل دوم استار ترک پیکارد از ۱۰ قسمت تشکیل شده و در تاریخ نامشخصی از سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments