#مهسا_امینی
سریال The Big Bang Theory

۷ نکته جالب درباره داستان سریال The Big Bang Theory که نمی دانید!

نوستالژی از جنس علم و خنده

سریال The Big Bang Theory یکی از محبوب‌ترین سیتکام‌های چند دهه اخیر است که به سرعت پس از پخش فصل اول به یک پدیده جهانی تبدیل شده و توجه مخاطبین و طرفداران این ژانر را به خود جلب کرد. با این حال متن اولیه‌ای که در رابطه با این اثر منتشر شده تفاوت‌های بسیار زیادی نسبت به آنچه که در تلویزیون مشاهده کردیم دارد. متن ابتدایی این اثر در سال ۲۰۰۶ نوشته شده و برای نتورک‌های مختلف فرستاده شد اما هیچ مورد استقبال قرار نگرفت و از سازندگان درخواست شد تا تغییرات بسیاری در متن اصلی اعمال کنند. با این حال به نظر می‌رسد تغییرات اعمال شده بسیار به جا و مناسب بوده‌اند تا که در نهایت متن اصلاح شده به فیلمنامه اصلی سریال تبدیل شد. لحن این اثر طبق متن اصلی بسیار تاریک‌تر و سنگین‌تر از چیزی که مشاهد کردیم است. شلدن و لئونارد در متن اصلی بسیار تنها هستند و دوستان بسیار کمی دارند. طبق متن اصلی لئونارد و شلدن به دختری که اخیرا  همسایه آن‌ها شده در عادت کردن به زندگی جدید خود کمک می‌کنند با این حال بر خلاف پنی این دختر اصلا دوست داشتنی نبوده و شخصیت او کاملا برعکس پنی است. خوشبختانه بسیاری از این موضوعات در نهایت تغییر کرد و این سریال به یک سیتکام موفق تبدیل شد. در ادامه به برسی هفت مورد از این تغییرات خواهیم پرداخت.

در متن اصلی خبری از پنی نیست

ارتباط بین پنی و لئونارد یکی از اصلی‌ترین اتفاق‌های داستان سریال The Big Bang Theory است و اعضای این مجموعه اعلام کرده‌اند که تصور این سریال بدون حضور پنی اصلا ممکن نیست. با این حال در متن اصلی سریال شخصیتی به نام پنی وجود ندارد. پنی در حقیقت در جریان رخ دادن اتفاقات سریال نقش کلیدی دارد و حذف او باعث می‌شود تا جو داستان و زندگی دو دانشمند ما بسیار سنگین و کسل کننده شود. در حقیقت به جای پنی در داستان اصلی دختری به نام کیتی وجود دارد. روزی شلدن و لئونارد در نزدیکی آپارتمان خود با دختری روبه‌رو می‌شوند که بسیار غمگین به نظر رسیده و می‌گرید. این دختر در حقیقت همان کیتی است که تنها وجه مشترک وی با پنی موهای بلوند او است.

علاوه بر پنی در متن اصلی راج و هاوارد هم وجود ندارند

یکی از اصلی‌ترین نکات این داستان طبق متن اصلی سریال، زندگی ساکت و سوت و کور شلدن، لئونارد و دانشمندی به نام گیلدا است که هیچ دوست دیگری ندارند، آپارتمان آن‌ها تاریک و سرد است و آن‌ها همچنین کمی افسرده به نظر می‌رسند. در کمال تعجب علاوه بر پنی در داستان اولیه راج و هاوارد نیز وجود ندارند. این در حالی است که یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در این اثر مورد بحث قرار می‌گیرد مفهوم دوستی است و تصور سریال بدون حضور پنی، راج و هاوارد دیوانه کننده است.

شخصیت تاریک کیتی 

در همان ابتدا پنی در قلب طرفداران جای پیدا کرده و بسیار محبوب شد. او دختری پرشور، مهربان و خوش مشرب بود که دانشمندان داستان را بسیار تحسین می‌کرد و شیفته علم آن‌ها بود. با این حال کیتی شخصیت بسیار تاریک و خشنی داشت و در همان ابتدا شلدن و دوستان او را مورد قضاوت قرار می‌داد. تنها دلیلی که باعث شد تا او پسر‌ها را همراهی کند پیشنهاد شام  لئونارد بود. اگر چه برخی طرفداران در رابطه با پنی نظر مثبتی نداشتند اما رویارویی با شخصیت نه چندان دلربا کیتی باعث شد تا قدر این دختر مهربان و شاد را بیشتر بدانیم.

مشخصات آپارتمان محبوب سریال تغییر کرده است

در متن اصلی آپارتمان محبوب و دوست داشتنی شلدن و  لئونارد کاملا نسبت به آنچه که در نهایت مشاهده کردیم متفاوت است و در اصل آنچنان هم دوست داشتنی نیست. این آپارتمان در حقیقت طبق متن اصلی، تاریک و کوچک است و فضای خفه کننده‌ای را به وجود می‌آورد. حتی در متن اصلی، این آپارتمان دارای یک شومینه کوچک بوده که تخته وایت‌برد شلدن بالای این شومنه قرار گرفته است.

تحول شخصیت شلدن

شخصیت پردازی شلدن یکی از بزرگ‌ترین نقاط مثبت این اثر است و در کمال ناباوری در پایان متن اصلی مجموعه، شلدن به همراه لئونارد و کیتی به یک بار رفته و نوشیدنی می‌خورد. آن‌ها با یکدیگر جشن گرفته و باهم می‌رقصند. اما این امر کاملا بر خلاف چیزی است که در طول این مدت سریال قصد داشت تا در رابطه با شلدن به ما بگویید. خوشبختانه پایان بندی این مجموعه کاملا تغییر کرد و شخصیت شلدن همان گونه که در ابتدا معرفی شده بود باقی ماند.

قلب شکسته پنی و کیتی 

یکی از غمگین‌ترین اتفاق‌هایی که در طول سریال برای پنی رخ داد خاتمه رابطه طولانی مدت او با نامزد خود بود که در همان ابتدای سریال رخ داد. اگرچه پنی نزدیک به چهار سال پیش وارد این رابطه شده بود و در طول این مدت در خانه او زندگی می‌کرده است. اکنون پنی تصمیم گرفته تا زندگی مستقل خود را شروع کند و به همین دلیل به این آپارتمان نقل مکان کرده است. اما طبق متن اصلی سریال The Big Bang Theory کیتی پس از ملاقات با شلدن و هم خانه او لئونارد، عنوان می‌کند که او به تازگی با شخصی نامزد کرده است و متاسفانه اکنون متوجه شده که او قبلا ازدواج کرده و متاهل است.

لزلی تنها زن دانشمند داستان نیست

لزلی یکی از شخصیت‌های محبوب این مجموعه به حساب می‌آید. لزلی دوست بسیار خوبی برای شخصیت‌های داستان بوده و در آزمایشگاهی که لئونارد در آن کار می‌کند فعالیت دارد. پس از مدتی ارتباط بین لئونارد و لزلی به ارتباطی بیش از یک همکار تبدیل شده و پس از آن نیز لزلی دوستی نزدیکی با هاوارد پیدا می‌کند. با این حال در متن اصلی این سیتکام لزلی تنها زن دانشمند ماجرا نیست و علاوه بر او دانشمند دیگری به نام گیلدا نیز در داستان وجود دارد که به زبان علمی مشابهی با زبان شلدن و لئونارد صحبت می‌کند. گیلدا دانشمند موفقی است که ظاهرا پس از ورود کیتی به زندگی پسرها احساس خطر می‌کند. به نظر می‌رسد که تغییرات اعمال شده در داستان اصلی این سریال، باعث شده تا با اثری به مراتب جذاب‌تر روبه‌رو شویم و شخصیت‌های جالب جدیدی به این مجموعه اضافه شوند. 

نظر شما در رابطه با تغییرات ایجاد شده در متن اصلی سریال The Big Bang Theory چیست؟


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا