1%
  • 0/10

سریال تلویزیونی Van Helsing در حال ساخت قرار دارد

یک برداشت معاصر

سریال تلویزیونی Van Helsing در حال ساخت قرار دارد ۰ ۰۸ تیر ۱۴۰۳ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
سریال تلویزیونی Van Helsing

سریال تلویزیونی Van Helsing به شکل یک ریبوت جدید توسط شبکه CBS در حال ساخت قرار دارد و قرار است رویکرد سریال Elementary را در پیش بگیرد.

در این سریال قرار است راب داهرتی (Rob Doherty) به عنوان تهیه‌کننده فعالیت ساخته شود که مسئول تولید بازنگری جدید از شخصیت شرلوک هولز برای عصر مدرن در قالب سریال تلویزیونی موفق Elementary بوده که از سال 2012 الی 2019 توسط شبکه CBS پخش گردید. کارل بورلی (Carl Beverly) و سارا تیمبرمن (Sarah Timberman) به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی از سوی بخش تلویزیون کمپانی لایزن‌گیت (Lionsgate) به پشتیبانی این پروژه خواهند پرداخت. جاناتان لی (Jonathan Lee) نویسنده بریتانیایی وظیفه نگارش فیلمنامه آن را برعهده گرفته است.

به عنوان سیناپس ابتدایی در بخش توضیحات این سریال بدین شرح آمده که “یک برداشت معاطر از شخصیت شکارچی هیولا، دکتر آبراهام ون هلسینگ که با استفاده از روش‌های کاوش ذهن منحصر به فرد خود به همراه پارتنر سابقش که یک مامور ویژه سرسخت FBI به نام مینا هارکر است به منظور حل تاریک‌ترین و وحشتناک‌ترین پرونده‌های شهر نیویورک اقدام می‌کنند.”

طرح داستان سریال تلویزیونی Van Helsing تا حد فراوانی یادآور رویکرد سریال Elementary و رابطه دو شخصیت شرلوک هولمز و دکتر واتسون می‌شود در حالی که آن را در چهارچوب پلیسی-کارآگاهی تلویزیون قرار می‌دهد. تاکنون تلاش‌های متعددی به منظور تبدیل شخصیت آبراهام ون هلسینگ از کتاب دراکولا نوشته برن استوکر (Bran Stoker) به یک مجموعه جذاب صورت گرفته است.

در سال 2004، کمپانی یونیورسال (Universal) تلاش کرد تا این شخصیت را به یک قهرمان فیلم اکشن ترسناک با بازی هیو جکمن (Hugh Jackman) تبدیل نماید. این فیلم به موفقیت نسبی دست پیدا کرد و با وجود بودجه 170 میلیون دلاری خود، به سود 300 میلیون دلاری دست پیدا کرد. یک بازی ویدئویی نیز براساس همین فیلم نیز ساخته شد که چه از سوی منتقدان و چه از سوی مخاطبین با انتقادات فراوانی مواجه شد.

در سال 2010 شبکه سای‌فای (Syfy) یک اقتباس تلویزیونی از این شخصیت ساخت که در قالب 5 فصل ادامه پیدا کرد و به یک اثر کالت در میان طرفداران خود تبدیل شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments