بازیگر نقش کانگ فاتح

آیا مارول بازیگر نقش کانگ فاتح را جایگزین خواهد کرد؟

وضعیت مبهم جاناتان میجرز

آیا مارول بازیگر نقش کانگ فاتح را جایگزین خواهد کرد؟ پارسا خلیلی ۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ مقالات سینمایی

اینطور که به‌نظر می‌رسد دستگیری به جرم ضرب و شتم یک خانم ۳۰ ساله، عواقب سنگینی برای جاناتان میجرز (Jonathan Majors) داشته است، زیرا آینده او در دنیای سینمایی مارول به‌عنوان بازیگر نقش کانگ فاتح در خطر بزرگی قرار دارد و هر لحظه ممکن است توسط استودیو مارول با ستاره‌ای دیگر جایگزین شود.

جاناتان میجرز یکی از بازیگران برجسته‌ای است که اخیرا با ایفای نقش در فیلم‌‌هایی مانند Creed 3 و Ant-Man and The Wasp: Quantumania حسابی سر و صدا کرده است. با اینکه مذاکرات او با استودیو مارول برای ایفای نقشی کلیدی به‌عنوان ابرشرور بزرگ بعدی MCU در وضعیت مطلوبی قرار داشت، متاسفانه ماه گذشته به جرم درگیری خانگی با زنی ۳۰ ساله و همچنین اتهام به خفه کردن، تعرض و آزار و اذیت توسط پلیس شهر نیویورک دستگیر شد. پلیس نیویورک ضمن انتشار بیانیه‌ای در همین راستا، اظهار داشته که به هنگام رسیدن ماموران به محل حادثه، قربانی که هویتش مشخص نیست، از ناحیه سر و گردن دچار جراحات جزئی بود و با اینکه وضعیت پایداری داشت، به بیمارستان منطقه انتقال داده شد. اتهامات دیگری نیز پس از این حادثه مبنی براینکه میجرز چندین زن را در طول سال‌ها مورد آزار و اذیت قرار داده، در فضای مجازی مثل بمب منفجر شده و کارش را بیش از پیش سخت کرده است.

تیم میجرز همچنان این اتهامات را رد کرده و حتی پیام‌های متنی را برای کمک به اثبات بی‌گناهی او با مردم به اشتراک گذاشته است، ولی پرونده در حال انجام بدجور به زندگی حرفه‌ای او ضربه وارد کرده است، چراکه به‌تازگی از یک کمپین تبلیغاتی ارتش ایالات متحده حذف شده و قراره در چندین پروژه آینده خود با بازیگری جدید جایگزین شود.

چرا از دست دادن جاناتان میجرز سخت است؟

در حالی که استودیوهای دیگر به سرعت روابط خود را با جاناتان میجرز قطع کردند، استودیو مارول با تصمیم بسیار سخت‌تری مواجه است، زیرا میجرز وظیفه جان بخشیدن به مهمترین و بزرگترین ابرشرور حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) را برعهده دارد و تا اینجای کار در سریال Loki و فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania در قامت کانگ فاتح ظاهر شده است، لذا کنار گذاشته شدنش تنها به برنامه‌های آتی استودیو مارول لطمه می‌زند.

به گفته جوآنا رابینسون (Joanna Robinson)، نویسنده کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios، که اخیرا در برنامه The Big Picture صحبت کرده، عملکرد بی‌نظیر جاناتان میجرز در تست‌های بازیگری بود که باعث شد مارول کانگ فاتح را در مرکز همه حماسه مولتی ورس قرار بدهد.

پس از ایفای نقش‌ آنتاگونیست در آثاری مانند Ant-Man 3 و Creed 3، جاناتان میجرز به نامی بزرگ تبدیل شده است و واکنش‌های اولیه به فیلم Magazine Dreams هم ادعا می‌کنند که بازی او شایسته دریافت جایزه اسکار است. بنابراین با توجه به اینکه تصمیم برای قرار دادن کانگ در خط مقدم MCU تنها به‌دلیل استعداد خود میجرز و آنچه که او برای این نقش به ارمغان آورده، گرفته شده است، یافتن بازیگری جدید به‌هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود.

پنج روشی که استودیو مارول می‌تواند با مشکل جاناتان میجرز مقابله کند

۱. بدون هیچ توضیح خاصی، بازیگر نقش کانگ فاتح را با بازیگری جدید جایگزین کند

اگر بدترین اتفاق بیفتد و جاناتان میجرز مجبور به ترک دنیای سینمایی مارول شود، شاید تمیزترین و منطقی‌ترین گزینه یک جایگزینی ساده باشد. در این سناریو، استودیو مارول بدون هیچ توضیح خاصی درباره ظاهر متفاوت کانگ فاتح، پروژه‌های آتی دنیای سینمایی مارول را با بازیگر دیگری که از ظاهر، ویژگی‌ها و استعدادهای میجرز برخوردار است، جلو می‌برد.

خوشبختانه یا متاسفانه استودیو مارول با چنین تغییر‌های بدون توضیح غریبه نیست، چراکه هالک ادوارد نورتون (Edward Norton)، جیمز رودی ترنس هاوارد (Terrance Howard) و کسی لنگ اما فورمن (Emma Fuhrmann) همگی بدون هیچ توضیح خاصی عوض شدند. شایان ذکر است که این اتفاق سال آینده دوباره رخ خواهد داد، زیرا مرگ ناگهانی ویلیام هرت (Willaim Hurt) باعث شد هریسون فورد (Harrison Ford) برای ایفای نقش ژنرال تاندبولت راس در فیلم Captain America: New World Order انتخاب شود.

۲. استفاده کردن از نسخه‌های مولتی‌ورسی دیگر کانگ فاتح

از طرف دیگر، استودیو مارول می‌تواند با ارائه یک توضیح منطقی، چهره‌های مختلفی را برای جان بخشیدن به نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح برگزیند. فیلم Spider-Man: No Way Home و سریال Loki هر دو ثابت کردند که نسخه‌های مولتی‌ورسی یک شخصیت می‌تواند چهره‌های گوناگون و منحصر به‌فردی داشته باشند. با این حال فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania کار مارول را تا حدودی سخت می‌کند، زیرا سکانس پس از تیتراژ، کانگ‌های بی‌شماری را نشان می‌داد که همگی توسط جاناتان میجرز بازی شدند.

شاید دنیای سینمایی مارول بتواند شورای کانگ‌ها را مجددا معرفی کند، اما این بار با واریانت‌هایی که توسط بازیگران مختلف بازی می‌شوند. این استراتژی زمینه را برای معرفی چهره‌ای جدید به‌عنوان کانگ اصلی فراهم می‌کند تا آسیبی به پروژه‌های بزرگ مارول مثل Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars وارد نشود.

۳. معرفی تکامل عالی به‌عنوان یکی از نسخه‌های کانگ فاتح

از زمانی که فیلم Guardians of the Galaxy 3 در سینماها اکران شد و چوکوودی ایووجی (Chukwudi Iwuji) در قامت یکی از بهترین و بزرگترین آنتاگونیست‌های دنیای سینمایی مارول، یعنی تکامل عالی (High Evolutionary) ظاهر شد، بسیاری پیشنهاد کرده‌اند که او می‌تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی جاناتان میجرز باشد.

تکامل عالی تا حدودی از نظر طرز تفکر، علایق علمی متقابل و همچنین میل به کنترل شباهت زیادی به کانگ دارد. بنابراین تغییر دادن آنتاگونیست قسمت پایانی نگهبانان کهکشان به یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ کار زیاد سختی نیست، اما با در نظر گرفتن پیشینه کمیکی متفاوت آنها و همچنین اتفاق مهمی که در سکانس پایانی فیلم Guardians of the Galaxy 3 رخ داد، بعید است که استودیو مارول به چنین اقدام غیرضروری دست بزند.

۴. پیدا کردن یک ابرشرور بزرگ جدید

همانطور که قبلا اشاره شد، کانگ فاتح همیشه مرکز توجه حماسه مولتی‌ورس نبوده، تا زمانی که طرفداران و منتقدان به بازی ستودنی جاناتان میجرز واکنش مثبت نشان دادند. از آنجایی که استودیو مارول همیشه در حال برنامه‌ریزی کردن است، به نظر می‌رسد که آنها در ابتدا شخصیت شرور دیگری را در نظر داشتند.

بسیاری قبلا خواستار این بودند که دکتر دوم ابرشرور اصلی جنگ‌های مخفی باشد، درست همانطور که در کمیک‌ها دیدیم. اگر استودیو مارول شخصیت کانگ فاتح را در بازی جاناتان میجرز نمی‌دید، شاید ویکور وان دوم می‌توانست به کانون جدید حماسه مولتی‌ورس تبدیل شود. اما این تصور زمانی بعیدتر می‌شود که در نظر بگیریم نویسنده فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania، سخت مشغول نگارش فیلمنامه قسمت پنجم انتقام جویان با عنوان The Kang Dynasty است. بنابراین استودیو مارول خواه یا ناخواه باید با کانگ به‌عنوان ابرشرور بعدی فرانچایز خود کنار بیاید، اما نه لزوما جاناتان میجرز.

۵. با آرامش خاطر و فراموش کردن اتفاقات رخ داده، با جاناتان میجرز ادامه بدهد

استودیو مارول ممکن است همچنان با جاناتان میجرز ادامه دهد، مشروط بر اینکه حکم دادگاه او بی‌گناه باشد. اما اگر این بازیگر در اتهامات حمله و سوء استفاده مجرم شناخته شود، دوران او در دنیای سینمایی مارول بدون هیچ شک و شبهه‌ای به پایان خواهد رسید، چراکه کمترین مجازات او یک سال زندان خواهد بود. این را هم نباید فراموش کرد که بی‌گناه شناخته شدن میجرز لزوما به این معنی نیست که استودیو مارول بازیگر نقش کانگ فاتح را عوض نمی‌کند، زیرا برخی از طرفداران همچنان خواستار اخراج میجرز هستند.

طبق گزارش‌ها، کوین فایگی (Kevin Feige) در حال بررسی گزینه‌ها با تیم میجرز در مورد آینده‌اش در دنیای سینمایی مارول است، اگرچه به نظر می‌رسد هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است. وقتی جیمز گان (James Gunn) به‌دنبال انتشار یک سری توییت‌های قدیمی بحث‌برانگیز از کارگردانی فیلم Guardians of The Galaxy 3 برکنار شد، آلن هورن (Alan Horn) تا مدتی نمی‌توانست به‌خاطر این تصمیم عجولانه‌اش راحت بخوابد. بنابراین شاید استودیو بخواهد بیشتر روی قضیه جاناتان میجرز فکر کند و تصمیمی منطقی بگیرد.

پاسخ استودیو مارول به اتهامات جاناتان میجرز تا حد زیادی وابسته به مراحل قانونی و هرگونه مدرکی است که ممکن است از اتفاقات رخ داده به دست بیاید. این بازیگر با استعداد قبلا در جلسه دادگاه خود از طریق Zoom حضور پیدا کرده و تاریخ بعدی دادگاهش هم ۱۳ ژوئن تعیین شده است. بنابراین هر اتفاقی که در مورد حکم دادگاه بیفتد و اینکه چگونه بر افکار عمومی تاثیر می‌گذارد باید به‌ تصمیم استودیو مارول در مورد بازگرداندن کانگ هم کمک کند. در این بین، فایگی و باقی روسای مارول به احتمال زیاد به نظارت دقیق اوضاع ادامه خواهند داد و با وکلای میجرز در تماس باقی می‌مانند تا گزینه‌های بیشتری را بررسی کنند.

حالا سوال بزرگ این است که آیا جاناتان میجرز بازیگر نقش کانگ فاتح باقی خواهد ماند یا توسط استودیو مارول با ستاره دیگری جایگزین خواهد شد؟ متاسفانه هنوز هیچ‌کس پاسخ این سوال را نمی‌داند اما امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور، کوین فایگی تصمیم نهایی خود را با طرفداران به اشتراک بگذارد.

4 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا