نقدهای فیلم Guardians of The Galaxy 3

نقدهای فیلم Guardians of The Galaxy 3 منتشر شدند

بهترین فیلم بعد از اندگیم؟

درحالیکه هنوز یک هفته با تاریخ اکران فاصله داریم، به‌تازگی اولین نقدهای فیلم Guardians of The Galaxy 3 توسط منتقدان و رسانه‌های مختلف منتشر شده است.

همانطور که سال گذشته در کمیک کان سن دیگو اعلام شد، سومین قسمت سه‌گانه نگهبانان کهکشان نه‌تنها آخرین پروژه مارولی جیمز گان (James Gunn) است، بلکه رسما آخرین باری است که اعضای این تیم دوست داشتنی را کنار یکدیگر می‌بینیم. بعد از دو فیلم بلاک باستری عظیم و یک فیلم کریسمسی کوتاه در قالب Special Presentation، جیمز گان باری دیگر به دنیای سینمایی مارول بازگشته تا با روایت داستانی غم انگیز و احساسی، ماجراجویی پر فراز و نشیب گروه کیهانی مارول را به سرانجام برساند و به‌عنوان مدیر جدید استودیو دیسی کار جدید خود را آغاز کند. 

اکنون با اینکه هنوز حدود یک هفته با اندگیم نگهبانان کهکشان فاصله داریم، روزنامه نگاران فعال در حوزه سرگرمی شب گذشته در پاریس فرصت تماشای فیلم Guardians of the Galaxy 3 را پیدا کرده بودند و اینطور که به‌نظر می‌رسد واکنش‌های اولیه آن بسیار مثبت بوده است.

 

 

نگاهی به نقدهای فیلم Guardians of The Galaxy 3

ایان سندول (Ian Sandwell) از وب‌سایت Digital Spy با افتخار این فیلم را پایانی درخشان برای یک سه گانه درخشان اعلام کرده است.

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ یک پایان درخشان برای سه‌گانه‌ای درخشان به شمار می‌رود. این اثر بسیار خنده‌دار و احساسی است و هر کدام از شخصیت‌ها نیز لحظات برجسته و درخشان خودشان را دارند. آدام وارلاک با بازی ویل پولتر واقعا بی‌نظیره و به بهترین شکل ممکن به این شخصیت جدید و خوفناک جان بخشیده است. همچنین باید اشاره کنم که خوشبختانه این فیلم به خوبی روی بازگو کردن پایانی رضایت‌ بخش برای فرانچایز نگهبانان کهکشان متمرکز شده است.

الکساندر کاردلو (Alexander Kardelo) اظهار داشت که هیچ چیز نمی‌تواند شما را برای داستان احساسی نگهبانان کهکشان ۳ آماده کند، به ویژه داستان پیشینه زیبا و دلخراش راکت راکون.

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ بیش از هر زمان دیگری یک برداشت کمدی از جنگ ستارگان است. شخصیت‌های عجیب و غریب دوست‌داشتنی، سکانس‌های اکشن‌ حماسی و بزرگ و همچنین جوک‌های خنده‌دارش همگی به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفتند. در کل باید بگویم هیچ چیز نمی‌تواند شما را برای این داستان احساسی آماده کند، به ویژه داستان پیشینه زیبا و دلخراش راکت راکون.

مارکوس تروت (Markus Trutt)، روزنامه‌نگار آلمانی واکنش خود را در یک جمله بیان کرد. او این فیلم را غم‌ انگیزترین و تاریک‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول نامید.

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ بدون شک غم‌ انگیزترین و تاریک‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول و یک نتیجه گیری فوق العاده برای سه‌گانه جیمز گان است. فقط دستمال کاغذی یادتون نرود.

والنتینا موریلو (Valentina Morillo) از نشریه El Español، در یک توییت اسپانیایی این فیلم را بهترین اثر مارول بعد از فیلم Avengers: Endgame نامید.

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ دارای ست‌پیس‌های اکشن بسیار دیدنی، جالب و احساسی است. این فیلم یک پایان کامل و زیبا برای شخصیت‌ها و حماسه آن‌ها به‌شمار می‌رود و از طرفی بهترین اثر مارول بعد از فیلم Avengers: Endgame و در کل جز سه فیلم برتر تاریخ مارول محسوب می‌شود.

آنتیا کلاکس (Anthea Claux) از وب‌سایت Notrecinema، در توییتی گفت که آخرین فیلم نگهبانان کهکشان به تمام وعده‌هایش عمل می‌کند.

این فیلم که گروه کیهانی دوست داشتنی مارول را برای آخرین ماجراجویی بین کهکشانی خود بازمی‌گرداند، از همه نظر به تمام وعده‌های خود عمل می‌کند و روایت‌گر داستانی اکشن، احساسی و حماسی است.

محمد میر (Mohamed Mir) از نشریه ComicSystems به اندازه برخی دیگر از منتقدان تحت تاثیر نقش آدام وارلاک قرار نگرفت، اما همچنان نگهبانان کهکشان ۳ را فیلم مورد علاقه خود در این سه‌گانه نامید. 

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ بدون شک فیلم مورد علاقه من در این سه‌گانه است. هر شخصیت به صورت انفرادی می‌درخشد تا به عنوان یک تیم تکامل یابد. با این حال تنها مشکل من شخصیت پردازی آدام وارلاک است، اما خب این اولین حضور او در دنیای سینمایی مارول است.

اوون کارل (Owen Carrel) از روزنامه فرانسوی MarvelStory اظهار داشت که این فیلم متفاوت‌ترین قسمت سه‌گانه است، اما با شخصیت‌ پردازی‌هایش توانسته آن را جبران کند.

فیلم نگهبانان کهکشان ۳ مسلما ناهموارترین و متفاوت‌ترین قسمت سه‌گانه است اما خب داستان و شخصیت‌ پردازی‌ عالی این موضوع را ملموس‌ و دوست داشتنی می‌کند.

جانیر زوربانو (Janire Zurbano) از وب‌سایت Cinemania قسمت سوم را بهترین سرانجام و نتیجه‌گیری سه گانه نامید.

قسمت سوم نگهبانان کهکشان، فیلمی خنده دار و فوق العاده احساسی است. آخرین اثر مارولی جیمز گان رسما بهترین سرانجام و نتیجه‌گیری سه گانه نگهبانان کهکشان است.

در آخر هم امیل فرانچی (Emil Franchi)، از نشریه Absolute Radio ، پس از دو بار تماشا کردن فیلم، نقد و بررسی هیجان انگیزی به فیلم داد و آن را دلخراش و خنده دار خواند.

پس از اینکه فیلم نگهبانان کهکشان ۳ را دو بار به‌طور کامل تماشا کردم، باید بگویم که این اثر بهترین قسمت سه‌گانه و همچنین بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول است. این اثر هم خنده‌دار و هم دلخراش است و داستان آنها را پس از ۱۰ سال به بهترین شکل ممکن به پایان می‌رساند.

مسلما بسیاری از طرفداران از مجموعه پروژه‌های متوسط اخیر استودیو مارول خسته شده‌اند، آن هم بعد از فاجعه مالی Ant-Man and the Wasp: Quantumania که نمرات به‌شدت پایینش، آن را به دومین فیلم دنیای سینمایی مارول با عنوان راتن (Rotten) تبدیل کرد. اگر این واکنش‌ها و ادعاها واقعا صحت داشته باشند، می‌توان اطمینان داشت که فرانچایز محبوب دنیای سینمایی مارول بالاخره نجات پیدا خواهد کرد. به هر حال اگر آخرین فیلم سه‌گانه نگهبانان کهکشان جیمز گان مثل پروژه‌های اخیر شکست بخورد، کار استودیو مارول بیش از پیش سخت می‌شود. البته با استناد به موفقیت عناوین پیشین نگهبانان کهکشان و همچنین کارگردانی بی‌نظیر جیمز گان، خیلی تعجب آور نخواهد بود اگر قسمت سوم به همان خوبی باشد که این واکنش‌ها ادعا می‌کنند.

فیلم مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol. 3 در تاریخ ۵ می ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲) در سینماها اکران خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا