انتظار بالا برای رقص ونزدی فصل دوم سریال Wednesday را به خطر می‌اندازد

رقابت داخلی برای ونزدی

رقص ونزدی فصل دوم سریال Wednesday

محبوبیت بالای رقص ونزدی که ویدیوهای آن در فضای مجازی به یکی از پربازدیدترین‌ها تبدیل شده، ممکن است اوضاع را برای توسعه فصل دوم سریال Wednesday سخت‌تر کند.

پس از پخش اپیزود چهارم از سریال ونزدی، یکی از صحنه‌هایی که هر بیننده‌ای قطعا آن را به خاطر سپرده، رقص عجیب و غریبی است که جنا اورتگا (Jenna Ortega) در نقش ونزدی آدامز انجام داد. این بازیگر مدتی پیش طی یک مصاحبه اظهار کرده بود که تمامی حرکات خود را در حین مریض بودن و بداهه انجام داده و چندان برنامه‌ریزی خاصی پشت این رقص عجیب نبوده است.

با این وجود معروفیت و محبوبیت بیش از حد رقص ونزدی ممکن است در آینده به ضرر فصل دوم سریال Wednesday درآمده و سازندگان را بیشتر از قبل به زحمت بیندازد‌! چراکه اکنون طرفداران انتظار دارند که چنین صحنه‌ای در سیزن بعد هم تکرار شود و انجام دادن دوباره این کار، ونزدی را وارد رقابتی سنگین با خودش از فصل اول می‌کند!

آیا انتظار دارید که فصل دوم هم یک صحنه رقص ونزدی داشته باشد؟

با توجه به میزان محبوبیت رقص دختر خانواده آدامز در سریال Wednesday، کاملا منطقی است اگر طرفداران منتظر یک سکانس دیگر با همین محوریت، در فصل بعدی این سری باشند. در واقع نتفلیکس (Netflix) تایید کرده که سیزن دوم این سریال به زودی وارد فاز فیلمبرداری می‌شود، اما هنوز تاریخ آن به صورت رسمی مشخص نشده است.

با این حساب،‌ یعنی نویسندگان اثر تاکنون طرح اولیه داستان فصل دوم را استخراج کرده و به قالب فیلمنامه اولیه درآورده‌اند. با این وجود، آیا این فیلمنامه شامل یک صحنه رقص دیگر برای شخصیت ونزدی آدامز خواهد بود؟ شاید در سال جدید باز هم در آکادمی نورمور (Nevermore) همین مراسم تکرار شود، اما باید به خاطر داشت که شخصیت ونزدی هرگز میانه خوبی با رقصیدن ندارد.

در واقع دلیل اینکه او در فصل اول به انجام چنین کاری تن داد، این بود که قصد داشت تا اطلاعاتی را کسب کند، در غیر این صورت، چرا باید شخصیت ونزدی آدامز که از جمعیت بیزار است، وارد چنین مراسمی شود؟ بدین ترتیب، اگر در فصل دوم سریال Wednesday قرار باشد تا شاهد یک سکانس رقص جدید از این کاراکتر باشیم، قاعدتا باید یک دلیل قانع‌کننده برای آن آورده شود که پیشینه شخصیت ونزدی آدامز را تحت تاثیرات جدی و تغییردهنده قرار دهد. اما اگر این کار هم انجام شود، باز هم اجرای سکانسی که بتواند رقص ونزدی در سیزن اول را شکست دهد، بسیار سخت خواهد بود.

چرا صحنه رقص باعث ایجاد رقابتی جدی بین فصل اول و دوم خواهد شد؟

یک مثال ساده هست که می‌گوید «اگر چیزی خراب نشده، نیازی به تعمیر آن نیست» یا به عبارتی «سری که درد نمی‌کند را دستمال نمی‌بندند». این جملات برای فصل دوم سریال ونزدی و اینکه آیا نیاز است تا سکانس رقص داشته باشد یا که نه، خیلی خوب صدق می‌کنند.

در واقع فصل اول کار خود را با این صحنه انجام داد؛ حال شاید بهتر باشد تا سازندگان مسیر فصل دوم سریال Wednesday را به راهی متفاوت بکشانند تا شاهد تمرکز بیشتر، روی تجربه‌های تازه ونزدی آدامز باشیم. این یعنی هیچ «باید» خاصی برای گذاشتن سکانس رقص ونزدی در سیزن دوم در کار نیست، حتی اگر طرفداران خیلی هم مشتاق دوباره دیدن سکانس رقص باشند، شاید اصلا نیازی به انجام این کار و بردن صحنه‌ای جذاب به ریسکی بزرگ نباشد.

اگر قرار باشد تا سیزن دوم در داستان طوری به پیش برود که به نحوی بازسازی صحنه‌های فصل اول را انجام بدهد، قاعدتا شاهد یک رقابت ناخواسته، بین دو فصل اول و دوم سریال Wednesday خواهیم بود؛ چیزی که هم طرفداران را وارد یک فاز دو دستگی می‌کند، هم از محبوبیت بخش‌های از فصل جدید کم خواهد کرد.

اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا سازندگان در فصل دوم سریال، یک سکانس رقص دیگر را برای شخصیت ونزدی آدامز در نظر خواهند گرفت؟ اگر چنین باشد، به نظر شما آیا ممکن است که این صحنه حس تکراری داشته باشد و به خوبی نسخه سیزن اول نباشد؟

4.2 49 آراء
امتیاز مطلب

guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا