فصل دوم سریال Wednesday - ونزدی

فصل دوم سریال Wednesday چه زمانی پخش خواهد شد؟ بررسی شایعات و تئوری‌ها

آیا نتفلیکس ونزدی را ترک می‌کند؟

فصل دوم سریال Wednesday به یکی از مورد انتظارترین‌های شبکه استریم نتفلیکس (Netflix) تبدیل شده، اما چه زمان باید شاهد بازگشت ونزدی آدامز باشیم؟

سریال Wednesday بدون شک توانسته است تا تاثیری بسیار خاص را روی بینندگان بگذارد، طوری که شاید طی ۸ قمست از این سریال، شاهد بهترین اسپین آف از داستان‌های خانواده آدامز (The Addams Family) بوده‌ایم که در آن، تمرکز روی شخصیت ونزدی آدامز است؛ دختری متفاوت و عجیب که سیاه و سفید می‌پوشد، پلک نمی‌زند،‌ از باران خون لذت می‌برد، و از همه جالب‌تر اینکه همیشه آماده حاضرجوابی‌های بی‌نظیر به دیگران است!

با این حال داستان این سریال که حدود یک ماه پیش پخش شده، خیلی زود و در ۸ قسمت به پایان رسید، ضمن اینکه سوال‌های جواب داده نشده و پتانسیل‌های بسیاری برای موقعیت‌های بیشتر را به جای گذاشت. به همین دلیل، کاربران پس از اتمام فصل اول و دیدن پیغام The End?! از ونزدی، منتظر جدیدترین اطلاعات از سیزن دوم این اثر هستند. حال آیا فصل دوم سریال Wednesday ساخته می‌شود؟ نظر سازندگان درباره سیزن دوم چیست؟ چقدر باید تا پخش فصل دوم صبر کنیم و اینکه داستان آن درباره چه چیزی خواهد بود؟ با سرگرمی همراه باشید تا تک به تک این پرسش‌ها را بررسی کنیم.

آپدیت خبری ۱۶ دی ۱۴۰۱ – حق انتشار سریال Wednesday در دست نتفلیکس خواهد ماند

طبق اعلام رسمی، استودیو ام جی ام (MGM) که حق کپی رایت استفاده از شخصیت‌های خانواده آدامز را دارد، در حال حاضر توسط شرکت آمازون (Amazon) خریداری شده است. با این وجود، اعلام شده که ساخت و انتشار فصل دوم و همچنین سیزن‌های بعدی سریال ونزدی با نتفلیکس می‌ماند. این در حالی است که هنوز چیزی درباره تاریخ انتشار این سریال اعلام نشده است.

آیا فصل دوم سریال Wednesday ساخته می‌شود؟

اگر جواب کوتاه را بخواهید؛ تا ۹۹ درصد بله! در واقع هنوز شبکه نتفلیکس و مدیران آن چیزی را درباره فصل دوم سریال ونزدی اعلام نکرده‌اند و در نتیجه، نمی‌توان به صورت رسمی به این سوال جواب داد. اما اگر پیشینه سریال‌های شبکه نتفلیکس را دنبال کرده باشید، می‌دانید که سریالی با این حجم از استقبال و رکورد بازدید، هرگز گزینه‌ای نیست که نتفلیکس بخواهد آن را کنار بگذارد؛ کدام سازنده‌ای از درآمد بیشتر لذت نمی‌برد؟

سریال Wednesday طی سه هفته توانست رکورد فصل چهارم سریال پرطرفدار Stranger Things را در میزان بازدید بزند و در حال حاضر، یکی از پربازدیدترین سریال‌ها بین سایر آثار در شبکه‌های استریم است. این سریال پس از The Witcher، پیش از پخش بیشترین میزان فالور ر شبکه نتفلیکس را داشته، نامزد جایزه گولدن گلوب است و بازیگر نقش اصلی آن، جنا اورتگا (Jenna Ortega) نیز نامزد جایزه بهترین بازیگر زن در سریال کمدی/موزیکال شده است.

با این حساب، شبکه نتفلیکس احتمالا تا یایان سال جاری اطلاعات بیشتری را درباره فصل دوم سریال Wednesday اعلام خواهد کرد، در حالی که سازندگان آن و تیم برتون (Tim Burton)، که وظیفه کارگردانی این اثر را بر عهده داشته، نظرات جالبی را درباره آینده آن ارائه داده‌اند.

نظر سازندگان درباره فصل دوم سریال ونزدی چیست؟

جواب این سوال حدود و هفته پیش توسط تیم سازنده و بازیگران این اثر داده شده بود. ما در سریال ونزدی به خوبی می‌توانیم حس کنیم که کارگردان و نویسنده داستان، جزئیات بسیاری را به صورت سرنخ رها کرده‌اند تا بدانیم که این روایت ادامه دارد. برای مثال، صحبت درباره سال تحصیلی آینده، گوشی هوشمند به دست گرفتن ونزدی، اقدام آخر تایلر (Tyler) و همچنین اینکه هنوز آخرین معما از قاتل داستان حل نشده، همگی اشاره به فصل دوم دارند.

تیم سازنده مدتی پیش اعلام کرده بودند که برای این سریال حداقل تا سه یا چهار فصل داستان مد نظر دارند. این یعنی پیش‌زمینه ساخت دنباله‌های فصل اول سریال ونزدی از همین حالا هم در دست کار قرار گرفته است. اما نکته قابل توجه اینجاست که برخی از طرفداران، بابت کنسل شده‌های پیشین نتفلیکس و همچنین پیشینه بد این شبکه استریم از قطع کردن یک سریال پس از یک یا چند فصل، می‌ترسند. برای مثال اگر به خاطر داشته باشید، سریالی مثل Daredevil در شبکه نتفلیکس خیلی محبوب بود، اما متاسفانه پس از چند فصل کنسل شد. حال آیا همین عاقبت در انتظار ونزدی خواهد بود؟ به هیچ وجه.

در حقیقت دلیل اینکه برخی از سریال‌ها در شبکه نتفلیکس کسنل می‌شوند، صرفا به خاطر طرفداران یا داشتن آمار بازدید پایین نیست، بلکه سازندگان آن‌ها باید برنامه خاصی را برای آینده سریال خود در نظر داشته باشند که بتواند مدیران نتفلیکس را برای تامین بودجه ادامه ساخت آن راضی نگه دارد. حال با آنچه که از سریال ونزدی دیدیم و انتظاری که از تیم برتون، به عنوان یک کارگردان خلاق می‌رود، فصل دوم سریال Wednesday اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

تاریخ احتمالی پخش فصل دوم سریال Wednesday چه زمانی خواهد بود؟

فصل دوم سریال ونزدی هنوز به صورت رسمی توسط شبکه استریم نتفلیکس تایید نشده، اما اگر طبق روال همیشگی سریال‌های آن این موضوع را بررسی کنیم، به نظر می‌رسد که احتمالا تا بهار و تابستان سال جدید باید منتظر پخش تیزر و اطلاعات جدید باشیم. سپس احتمالا پاییز یا نهایتا زمستان سال آینده، شاهد پخش فصل دوم سریال Wednesday خواهیم بود.

سریالی مثل Stranger Things هم دقیقا با همین فرمول پخش شده بود؛ طوری که فصل اول آن تابستان سال ۲۰۱۶ و فصل دوم آن در پاییز ۲۰۱۷ پخش شد. در نظر داشته باشید که محدودیت‌های پاندمی کرونا برای شرایط فیلمبرداری تمام شده و سازندگان خیلی راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند کارهای خود را پیش ببرند.

ونزدی آدامز در فصل دوم مشغول چه مسائلی می‌شود؟

در فصل دوم، قاعدتا باید منتظر اتفاقات تازه بسیاری باشیم. اما برای شروع، ممکن است ما برای اولین بار شاهد منزل خانواده آدامز باشیم که ونزدی در آن برای سال جدید تحصیلی در نورمور (Nevermore) آماده می‌شود. همچنین ضمن اضافه شدن شخصیت‌های جدید به داستان، احتمال دارد که به برخی از کاراکترهای دیده شده بیشتر پرداخته شود. برای مثال ما فرانکشتاین (Frankstein) که خدمتکار خانواده آدامز است را در قسمت‌هایی از فصل اول، در حالی که در ماشین را برای گومز (Gomez) و مورتیشا (Morticia) نگه داشته بود دیده‌ایم و احتمال دارد بیشتر با او در فصل جدید آشنا شویم.

همچنین پایان فصل اول پرسش‌های بسیاری را به جای گذاشت که در فصل دوم سریال Wednesday باید شاهد پاسخ نویسندگان داستان به آن‌ها باشیم. برای مثال:

– چه کسی ونزدی را دنبال می‌کند؟

در پایان فصل اول سریال، ونزدی یک گوشی هوشمند را از زیویر (Xavier) می‌گیرد تا او هم به فضای مجازی بیاید و به دوستانش پیام بفرستد. اما به محض روشن کردن گوشی در ماشین، می‌بینیم که او پیغامی همراه با یک گیف از کشته شدن خود را دریافت می‌کند که بالای آن نوشته شده «تو را زیر نظر دارم». این یعنی فردی به دنبال ونزدی است که قصد دارد او را بکشد.

اما داستان وقتی عجیب‌تر می‌شود که می‌بینیم او از لحظاتی که ونزدی در آکادمی نورمور بوده و برای مثال با زیویر حرف می‌زده عکس گرفته! این نشان می‌دهد کسی که به دنبال شکار ونزدی راه افتاده، خود در آکادمی نورمور بوده و ظاهرا توانسته است تا حین وقایع فصل اول، به او نزدیک شده باشد تا چنین عکس‌هایی را بگیرد. اینکه این فرد کیست، معمای فصل دوم سریال Wednesday خواهد بود.

– سرنوشت تایلر؟!

یکی از صحنه‌های پایانی فصل اول سریال ونزدی نشان داد که تایلر به یک صندلی با زنجیر بسته شده و در حال انتقال به زندان، یا مکانی است که انسان‌ها بتوانند او را مهار کنند. با این وجود، او مجددا به یک هاید تبدیل می‌شود، اما نمی‌بینیم که آیا می‌تواند از دست پلیس فرار کند؟ یا اینکه همچنان به آن زنجیرها بسته خواهد ماند و به زندانی تازه هدایت می‌شود؟

همچنین نکته قابل توجه اینجاست که تایلر توسط فردی کنترل می‌شد و هاید بودن او، به واسطه کسی بوده است. احتمال دارد همان کسی که به دنبال کشتن ونزدی است، در فصل دوم سریال Wednesday از تایلر استفاده کند تا دختر خانواده آدامز را به دام بیندازد. به هر حال تایلر هنوز از بین نرفته، و این یعنی سازندگان هنوز هم می‌توانند در آینده از او برای برخی وقایع داستانی استفاده کنند.

– مدیر بعدی نورمور کیست؟

اگر ترم جدیدی در کار باشد و ما شاهد بازگشت ونزدی به آکادمی نورمور باشیم، پس قطعا نیاز به مدیری تازه خواهد بود. خانوم ویمز (Weems) مدیری بود که برای نجات مدرسه و حفظ جان دانش‌آموزان آن، تمامی تلاش خود را کرده بود، اما در نهایت پس از فهمیدن واقعیت کشته شد. با این وجود چه کسی جای او را می‌گیرد؟

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از اینکه چه کسی می‌تواند جای او را بگیرد منتشر نشده، اما سازندگان قطعا فردی را به عنوان جایگزین مدنظر دارند. این در حالی است که فرد جایگزین، در فصل دوم سریال Wednesday با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم خواهد کرد و از طرفی باید مراقب کارهای ونزدی هم باشد! همچنین درباره اینکه آیا ممکن است خانوم ویمز بازگردد یا که نه، باید گفت که سازندگان در صورتی که بخواهند، به روش‌هایی می‌توانند مجددا او را به فصل دوم اضافه کنند، اما این کار شخصیت او را بین طرفداران کم‌ارزش خواهد کرد.

علاوه بر این موارد، سوال‌های بیشتری هم درباره سرنخ‌های پایان فصل اول وجود دارد و می‌دانیم که جواب بسیاری از آن‌ها در سیزن دوم یا شاید هم سوم داده خواهد شد. اما نظر شما درباره فصل دوم سریال Wednesday چیست و در سیزن جدید، بیشتر از همه منتظر چه چیزی هستید؟

4 215 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

200 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا