پشت صحنه سریال Wednesday

رازهای عجیب پشت صحنه سریال ونزدی که شما را شوکه خواهند کرد

صدای ویالون سل و جیغ

پشت صحنه سریال ونزدی – Wednesday رازهای عجیب و غریب و جالبی را به همراه دارد که ممکن است بعد از شنیدن آن‌ها شوکه شوید.

سریال ونزدی یکی از جدیدترین آثار شبکه نتفلیکس (Netflix) به کارگردانی تیم برتون (Tim Burton) است که به شدت مورد استقبال طرفداران قرار گرفته و مخاطبین زیادی. را جذب داستان منحصر به فرد خود کرده است. اسپین‌آف خانواده آدامز که تنها ۹ قسمت دارد، داستان دختر مرموز و معروف خانواده آدامز را روایت می‌کند که پس از اینکه به صورت مداوم از دبیرستان‌های متفاوت اخراج می‌شود، در نهایت با اصرار پدر و مادر خود به آکادمی مورمور فرستاده شده و در آنجا به تحصیل می‌پردازد.

ونزدی دختر بسیار متفاوتی است و هیچ شباهتی به دیگر دانش‌آموزان هم سن و سال خود در آکادمی ندارد. او نگاه تاریکی به دنیا داشته و مسائل روز را عمیق‌تر از دیگران بررسی می‌کند. به طور مثال هنگامی که با پرونده قتل‌های پیاپی در شهر جریکو که آکادمی مورمور در آن قرار دارد مواجه می‌شود، تلاش می‌کند تا در حل این پرونده به کلانتر شهر کمک کند، اتفاقی که باعث می‌شود تا او با اسراری عجیب که به پیشینه خانواده خود او مربوط است دست یافته و در گیر بازی‌های عجیب و غریب و خطرناکی شود. با این حال نه تنها داستان خود این مجموعه پر است از رازهای پر پیچ و خم بلکه در پشت صحنه ساخت این اثر نیز اتفاقات بسیار عجیبی رخ داده است که شنیدن آن‌ها بدون شک می‌تواند برای طرفداران جالب باشد.

۱۰. جنا اورتگا غرق در خون!

جنا اورتگا (Jenna Ortega) در واقع در حین فیلمبرداری فیلم ترسناک X در ولینگتون نیوزلند برای نقش ونزدی تست بازیگری داده است.

او در مصاحبه‌ای با رسانه Wired عنوان کرد که درست پس از فیلمبرداری صحنه مرگش در این فیلم، با تیم برتون تهیه کننده اجرایی و کارگردان سریال ونزدی تماس گرفته و از طریق زوم‌ با او صحبت کرده است.

اورتگا در این باره عنوان کرده است که

خیلی خنده دار بود، وقتی که تیم برتون رو برای تست سریال ونزدی ملاقات کردم، تازه از سر صحنه فیلمبرداری اومده بودم و شاید توی بهترین شرایط بودم، من تو بهترین شرایط بودم. موهام خون‌آلود بود و عرق گلیسیرین توی اونا فرو رفته بود و بریدگی شدیدی روی صورتم داشتم و بیش از 24 ساعت بود که بیدار بودم. من وارد زوم شدم و اون در واقع با دیدن من خندید. که باعث خنده منم شد. که خب فکر می‌کنم دوست داشتنیه.

۹. جنا هرگز به یک ویالون سل دست نزده بود

اگرچه اورتگا در طول سریال با صدای نواختن ویولن سل خود بینندگان را حیرت زده کرد، او در طول مصاحبه خود با Wired اذعان کرد که در واقع هیچ تجربه قبلی در نواختن این ساز که کنترل آن بسیار دشوار است، نداشته است .در حقیقت، اورتگا آموزش نواختن ویولن سل را تقریباً دو ماه قبل از شروع فیلمبرداری، شروع کرده و حتی چندین عکس از جلسات تمرین خود را توییت کرده است.

اورتگا در این باره عنوان می‌کند که

احتمالاً نمی‌تونم الان خیلی خوب ویالون سل بزنم، فقط به این دلیل که زیاد از خونه دور بودم و کار می‌کردم ولی این چیزیه که می‌خواهم حتما بهش ادامه بدم. من برای هر کسی که ویولن سل می‌نوازه احترام زیادی قائل هستم. فکر می‌کنم صدای این ساز بسیار لذت بخشه.

۸. کریستینا ریچی به جای تورا برچ

با توجه به مطالب منتشر شده در رسانه ددلاین، در حالی که کریستینا ریچی به‌ زیبایی در نقش معلم گیاه‌شناسی آکادمی Nevermore و مادر خوابگاه این مدرسه در کنار دیگر شخصیت‌های سریال معرفی می‌شود، او در واقع در پایان تولید فصل اول بود که به جای ثورا برچ به این پروژه پیوست. طبق گزارش‌ها، برچ بیشتر صحنه‌های او را قبل از خروج از پروژه به دلیل بیماری فیلمبرداری نکرده بود. در گذشته تصور این موضوع که ریچی نقش شخصیت دیگری را در اسپین‌آف خانواده آدامز بازی کند و نقش ونزدی را کسی غیر از ریچی ایفا کند بسیار سخت بود اما با توجه به هنر کارگردانی تیم برتون و تیم عالی او این موضوع اکنون در نظر طرفداران متفاوت است. 

۷. وندزدی کلمه ممنوعه بین ریچی و اورتگا در پشت صحنه سریال ونزدی 

اگرچه ریچی در گذشته نقش ونزدی را در دو فیلم از فرنچایز خانواده آدامز در دهه ۱۹۹۰ بازی کرده بود، اما اورتگا حتی یک بار هم در زمانی که آن‌ها با هم سر صحنه فیلمبرداری بودند، درباره این نقش با ریچی صحبت نکرده است. اورتگا در مصاحبه‌ای با ام‌تی‌وی نیوز درباره ریچی گفته است فکر می‌کنم زمانی که اون سر صحنه بود، هیچ‌ کدوم از ما یک‌بار به هم ونزدی نگفتیم. من احساس میکنم اون خیلی حرفه‌ای و فوق‌العاده است. پس احساس کردم نمی‌خوام کاری را انجام بدم که اون ۳۰ سال پیش انجام داده، نمی‌خواستم شبیه به اون باشم و می‌خوام شبیه خودم باشم.

ریچی، به نوبه خود از زمان پخش سریال در اواخر ماه نوامبر، عملکرد اورتگا را بسیار تحسین کرده است. ریچی در مصاحبه‌ای در اوایل دسامبر گفته است که جنا اورتگا شگفت انگیز است. او بسیار شجاع بوده، پر هیجان بوده و واقعاً نسخه مخصوص به خود از ونزدی را ساخته است.

۶. تینگ و جادوی جلوه‌های ویژه 

یکی از منحصربه‌فردترین و به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های سریال ونزدی، Thing است که اگرچه تنها یک دست ساده به نظر می‌رسد اما شخصیت مهمی در زندگی ونزدی به حساب می‌آید. تینگ یک تلاش گروهی بود که نبوغ انسانی و جادوی جلوه‌های ویژه را در هم آمیخت. تینگ توسط ویکتور دوروبانتو، بازیگر و شعبده باز رومانیایی، که یک دست مصنوعی بالای مچ دستش داشت، به تصویر کشیده شده است. دوروبانتو همچنین در حین فیلمبرداری لباس و کلاه آبی رنگی به تن داشت که صورت و بدن او در پست پروداکشن ویرایش شد تا تصویر یک عضو جدا شده را ایجاد کند. ناظر جلوه‌های بصری سریال، در مصاحبه‌ای با ورایتی عنوان کرده است، به محض این‌که استامپ را گذاشتیم و صحنه را چیدیم همه چیز شگفت‌انگیز بود. تکنولوژی کاملاً بازی را تغییر داد و این چیزی بود که واقعاً فکر می‌کنم، Thing را زنده کرد.

۵. رقص عجیب ونزدی 

هر چند ویدیو رقص ونزدی نمادین شده باشد، نتفلیکس پس از اعتراف اورتگا مبنی بر ابتلای او به کووید-۱۹ در حین تولید و احساس بیماری در هنگام فیلمبرداری صحنه، با واکنش‌های منفی زیادی مواجه شد. اورتگا به NME گفته است که این موضوع دیوانه کننده است، زیرا اولین روز من برای فیلمبرداری این صفحه با کووید شروع شد، و فیلمبرداری افتضاح بود و من شدیدا بدن درد داشتم. من احساس می‌کردم با ماشینی برخورد کرده‌ام و اجنه کوچکی در گلویم رها شده و دیواره‌های مری من را می‌خراشد. من در فاصله بین فیلمبرداری قسمت‌های مختلف تا زمانی که نتیجه تست مثبت شد مرتب دارو مصرف می‌کردم. شرکت سازنده این سریال، MGM، به نوبه خود به رسانه NME گفته است که پروتکل‌های سختگیرانه COVID دنبال شده و پس از تایید تست مثبت است بازیگر، تیم تولید جنا را از مجموعه خارج کرده است.

۴. کرونا در نورمور!

هر چند شماره رقص چهارشنبه نمادین باشد، نتفلیکس پس از اعتراف اورتگا مبنی بر ابتلای او به کووید-19 در حین تولید و احساس بیماری در هنگام فیلمبرداری صحنه، با واکنش های منفی مواجه شد.

اورتگا به NME گفت: “این دیوانه است، زیرا اولین روز من با کووید بود، بنابراین فیلمبرداری افتضاح بود.” بدن درد داشتم.»

اورتگا افزود: “احساس می‌کردم با ماشینی برخورد کرده‌ام و اجنه کوچکی در گلویم رها شده و دیواره‌های مری من را می‌خراشد. آنها در فاصله بین مصرف دارو به من می‌دادند، زیرا ما منتظر بودیم. نتیجه مثبت.”

شرکت سازنده این سریال، MGM، به نوبه خود به NME گفت که “پروتکل های سختگیرانه COVID دنبال شد و پس از تایید تست مثبت، تولید جنا را از مجموعه خارج کرد.”

۳. ملاقات با گرگینه‌‌ها

مایرز بازیگر نقش ایند هم اتاقی گرگینه ونزدی در راستای آماده شدن برای بازی در نقش انید سینکلر، دختر متفاوتی که عاشق رنگ و فضای مجازی است، به مدت یک هفته در یک کمپ بوت گرگینه شرکت کرده است. او به رسانه Seventeen گفته است که من و چند نفر دیگر روی زمین می‌خزیدیم و بر سر هم غرغر می‌کردیم. تجربه بسیار عجیبی بود و من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد.

۲. پلک زدن ممنوع 

اگر به صحنه‌هایی که اورتگا به عنوان ونزدی روی صفحه است به دقت به او توجه کنید، ممکن است متوجه شوید که او هرگز یک بار هم پلک نمی‌زند. اورتگا به رسانه تین ووگ گفته است که این تصمیم کارگردان بوده و برتون چندین هفته پس از تولید به فکر آن افتاده است. اورتگا می‌گوید،

در چند هفته اول پروژه، در نقطه‌ای از فیلمبرداری، از خودم یک عکس گرفتم که اصلاً در آن پلک نزدم و تیم به من گفت نمی‌خواهم دیگر پلک بزنی. نکته ای که در مورد پلک زدن وجود دارد این است که من حتی متوجه نشدم که این کار را انجام می‌دهم. این اتفاق به صورت خود به خود رخ می‌داد و هر بار که شروع به فیلمبرداری می‌کردیم، صورتم را تنظیم مجدد می‌کردم. تمام ماهیچه‌های صورتم را رها می‌کردم و تیم واقعاً از خیره شدن خوشش می‌آمد، حرکتی که کمی هم ترسناک بود. واضح است که این موضوع برای او جالب بود و من به نظر او بسیار اعتماد دارم زیرا او تیم برتون است.

۱. لاریسا وییمز در لباس تیپی هدرن

تقریباً همه شخصیت‌های سریال ونزدی حس و سبک خاص خود را دارند و لاریسا ویمز نیز با بازی گوندولین کریستی تفاوتی ندارد. وقتی نوبت به طراحی ظاهر ویمز برای فصل اول رسید، کالین اتوود، طراح لباس برنده اسکار، الهام زیادی برای طراحی او از هدرن و نقش برجسته‌اش در فیلم پرندگان اثر آلفرد هیچکاک گرفت. آتوود درباره آوردن این دیدگاه به کریستی به Variety گفت من پوستر قدیمی تیپی هدرن را در فیلم پرندگان خریدم، عکسی از آن را به او نشان دادم و گفتم راه متفاوتی را در پیش بگیریم. به نظر من این همان کسی است که فکر می‌کنم تو هستی و  شخصیت تو را مانند او دوست دارم. جالب است بدانید که ماتیاس دوپفنر، مدیر عامل شرکت مادر Business Insider، اکسل اسپرینگر، یکی از اعضای هیئت مدیره نتفلیکس است.

پشت صحنه سریال ونزدی پر است از اتفاقات جالب و مرموز و گاهی هم ناراحت‌کننده که همه این موارد در کنار هم باعث خلق اثر شگفت‌انگیزی شده است که طرفداران از آن به عنوان یک شاهکار یاد می‌کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟ 

4 69 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا