وندزدی در سریال اسپین آف خانواده آدامز

آیا ونزدی در سریال اسپین آف خانواده آدامز جادوگر است؟

وندزدی تا چه اندازه به گودی شباهت دارد؟

در سریال اسپین‌آف خانواده آدامز از شبکه نتفلیکس، شخصیت محبوب ونزدیWednesday دارای قدرت‌های روانی جالبی است که از هر دو طرف خانواده‌اش، از جمله جد جادوگرش گودی آدامز به ارث برده است.

ونزدی آدامز نیرو‌های ماورایی خود را از خانواده مادر و پدرش به ارث برده است، اما ارتباط او با جادو از طریق ارتباطی که با گودی جد خود برقرار می‌کند بیشتر شده می‌شود، شخصیتی که نقش او را هنمچنان جنا اورتگا ایفا کرده است. سریال ونزدی در شبکه نتفلیکس تأیید کرد که خانواده آدامز دارای قدرت‌های ماوراء طبیعی هستند و هنگامی که ونزدی آدامز به آکادمی Nevermore فرستاده می‌شود، قدرت‌ های خاص او بیشتر از پیش خود را نشان می‌دهند. نورمور مدرسه‌ای است برای (رانده شدگان) نوجوانانی با قدرت‌‌های ماوراء طبیعی که در این آکادمی برای تسلط روی آن‌ها تمرین می کنند. این آکادمی میزبان گونه‌های جالبی مانند گرگینه‌ها، خون آشام ها، گورگون‌ها و سایرین‌ها است. از آنجایی که وندزدی از کمک گرفتن از مادر خود مورتیشیا اجتناب می‌کند،  به ناچار با روح گودی ملاقات کرده و این گونه میآموزد که چگونه از توانایی‌های خود استفاده کند. 

گودی آدامز به عنوان یک شخصیت جدید که به طور خاص برای سریال ونزدی در نتفلیکس خلق شده است، نقش مهمی را در تاریخچه خانواده آدامز این سریال ایفا می‌کند. گودی یکی از اجداد گومز آدامز از مکزیک است که در قرن هفدهم در شهر کوچک و دور افتاده جریکو زندگی می‌کرده است، جایی که زائر بزرگ جوزف کرکستون به دنبال ریشه کن کردن همه طردشدگان بوده است. گودی به عنوان یک روانشناس و جادوگری ماهر و با استعداد، توانست از کرک استون پیشی بگیرد، او را بکشد و برای محافظت از مطرودان، روح پلید او را برای همیشه نفرین کند. اکنون ۴۰۰ سال بعد او همچنان از طریق ونزدی با نوادگان جوزف کراکستون که تلاش می کردند راه او را دنبال کنند همچنان به مبازره پرداخت. دوشیزه آدامز برای نجات آکادمی Nevermore به راهنمایی گودی نیاز داشت و همکاری آن‌ها با یکدیگر ثابت کرد که بسیاری از قدرت‌‌های ماوراء طبیعی گودی از نسل خونی او  اکنون به ونزدی منتقل شده است.

ونزدی می‌تواند تنها یک پیشگو باشد!

در حالی که گودی و ونزدی در بسیاری از قدرت‌ها و منش‌های روانی با دیگر رانده‌شدگان شباهت دارند، فصل اول این اثر نشان می‌دهد که یک تفاوتی کلیدی در نیوری ماوراء طبیعی آن‌ها با یکدیگر وجود دارد. با وجود اینکه ونزدی توانایی‌های روانی خود را از اجداد گومز به ارث برده است، از نظر فنی جادوگری مانند گودی نیست، اما او همچنان یک طرد شده روشن‌ بین است. حتی اگر ونزدی در رگ‌‌های خود خون جادوگری داشته باشد، سریال اسپین‌آف خانواده آدامز تنها به عنوان یک شخصیت سایکوپد که توانایی پیش‌بینی آینده را دارد از او یاد می‌کند. 

هم ونزدی و هم جد او گودی افرادی هستند که به عنوان ریون یا کلاغ شناخته می‌شوند، به این معنی که بینش‌های آن‌ها قوی‌تر از دیگر افراد است و دیدگاه تاریک‌تر آن‌ها از جهان را منعکس می‌کند. ونزدی قدرت فراطبیعی خود را برای دیدن آینده استفاده کرده و با گودی اغلب از طریق رویاهای وهم انگیز خود که برای کمک به آماده شدن او برای نبرد خود با کراکستون است، ملاقات می‌کند. اگرچه گودی و ونزدی شباهت‌های بسیار زیادی دارند اما می‌توان گفت که دختر نوجوان خانواده آدامز، بیشتر به مادر خود شبهات دارد تا جد مکزیکی خود، به این معنی که او یک دختر سایکوپد تا بینشی تاریک بوده که به لطف خونی که از گودی به ارث برده است می تواند برخی اتفاقات بد را پیش‌بینی کند. مورتیشیا نیز در این اثر تنها به عنوان یک فرد سایکوپد توصیف می‌شود، بنابراین به نظر نمی‌رسد که شخصیت‌ ونزدی با وجود قدرت‌های ماوراء طبیعی خود و پیوندهایی که با گودی و دیگر اجدادش دارد، در حقیقت یک جادوگر باشد. در اصل می توان گفت که او می‌تواند یک پیشگو یا غیبگو باشد که آینده را دیده و پیش‌بینی می‌کند، و پیشگو بودن صرفا به معنی جادگر بودن نیست. 

علاوه بر اینکه جد گومز یک جادوگر بوده است، ونزدی آدامز ممکن است خون جادوگری را چندان به ارث نبرده و بیشتر به خانواده مادری خود شبیه باشد. در اقتباس‌های قبلی خانواده آدامز، مادربزرگ خانواده آدامز  یک جادوگر بود. خانواده آدامز طی گذشت سالیان دراز  اغلب تغییر کرده‌اند. اکنون نیز با توجه به غیبت این شخصیت در سریال مذکور هویت او مانند یک سوال در خط زمانی اسپین‌آف شبکه نتفلیکس باقی مانده است. با توجه به تغییرات زیاد اورجین خانواده آدامز اکنون چندا مشخص نیست که آیا مادربزرگ مادر گومز است یا مادر مورتیشا.

مورتیشا آدامز در سریال کمدی خانواده آدامز در دهه ۱۹۶۰شبیه یک جادوگر در نظر گرفته می‌شد، بنابراین ونزدی نیز ممکن است به سادگی در آینده و در فصل های بعدی این سریال به یک جادورگ تبدیل شود. با این حال با توجه به این موضوع که هیچ یک از دانش‌آموزان آکادمی نورمور جادوگر نیستند، گروه سایکو احتمالاً جایگزین این گونه خواهند شد. از آنجایی که سریال نتفلیکس گودی را فقط به عنوان یک جادوگر توصیف کرده است، ممکن است طبقه‌بندی گونه‌های طرد شده در این اثر متفاوت باشد یا در آینده با معرفی شخصیت‌های جادوگر بیشتر تغییر کند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا به نظر شما ونزدی آدامز یک جادوگر است؟

3.9 23 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا