چرا مادربزرگ در سریال Wednesday حضور نداشت؟

چرا مادربزرگ در سریال Wednesday حضور نداشت؟

چرا یکی از شخصیت‌های اصلی داستان در سریال نبود

مادربزرگ یکی از شخصیت‌های اصلی در بسیاری از اقتباس‌های خانواده آدامز (The Addams Family) است. با این وجود مادربزرگ در سریال Wednesday محصول سرویس اشتراکی نتفلیکس (Netflix) به ندرت دیده شده است.

لطفا توجه داشته باشید که این مطلب دارای چند اسپویلر برای سریال Wednesday است، پس اگر هنوز این سریال را تماشا نکرده‌اید، بهتر است برای جلوگیری از لو رفتن داستان از خواندن ادامه این مطلب صرف نظر کنید.

در سریال Wednesday شرکت نتفلیکس، همه اعضای خانواده آدامز به جز یک نفر حضور دارند و دلیلی وجود دارد که مادربزرگ در سریال Wednesday حضور ندارد. تیم برتون (Tim Burton) که در گذشته قرار بود یک انیمیشن استاپ موشن را بر اساس خانواده آدامز کارگردانی کند، چهار قسمت اول از سریال Wednesday را کارگردانی کرده است و جنا اورتگا (Jenna Ortega نقش شخصیت اصلی این سریال یعنی ونزدی آدامز (Wednesday Addams) را ایفا کرده است. همچنین کاترین زتا جونز (Catherine Zeta-Jones) در نقش مورتیشیا آدامز (Morticia Addams)، لوئیس گوزمان (Luis Guzman) در نقش گومز آدامز (Gomez Addams)، فرد آرمیسن (Fred Armisen) در نقش عمو فستر (Uncle Fester) و آیزاک اردونز (Isaac Ordonez) در نقش جوانترین عضو خانواده آدامز یعنی پاگزلی (Pugsley) نیز از دیگر بازیگران این سریال هستند. این سریال به جای ریبوت کردن مجدد داستان‌های قدیمی‌تر خانواده آدامز، به سراغ شخصیت ونزدی آدامز می‌رود که او زندگی جدید خود را در مدرسه شبانه‌روزی نورمور (Nevermore) دنبال می‌کند. این مجموعه تلویزیونی نسخه پیچیده‌تری از داستان‌های کمدی بلوغ ونزدی را به نمایش می‌گذارد و به بررسی روابط جدید او می‌پردازد و در عین حال، با یک هیولای قاتل سریالی و رازهای تاریک مدرسه جدیدش مبارزه می‌کند.

با وجود این که اکثر شخصیت‌های خانواده آدامز بخشی از این مجموعه هستند، اما مادربزرگ در سریال Wednesday حضور ندارد، حتی با وجود این که او در سریال‌ها و فیلم‌های دیگر یکی از نقش‌های اصلی را ایفا می‌کند. البته لازم به ذکر است که هیچ بازیگری در نقش او در این سریال حضور ندارد، با این حال او در دنیا و ماجراهای این سریال وجود دارد. هنگامی که ونزدی در حال بررسی خانه ملاقات در Pilgrim World در قسمت سوم سریال با نام Friend or Woe است، به یوجین (Eugene) با بازی موسی مصطفی (Moosa Mostafa) می‌گوید که مادربزرگ همیشه می‌گفت که رازها مانند زامبی هستند. همچنین در فلش‌بک‌های جشن تولد ونزدی، مادربزرگ در یکی از سکانش‌های انیمیشنی نشان داده می‌شود، بنابراین او قطعا در دنیای این سریال وجود دارد. سریال Wednesday روی شخصیت ونزدی تمرکز دارد و سفر او در نورمور و حتی مورتیشیا (Morticia) و گومز چندان در طول ۸ قسمت نمایش داده نمی‌شود. حضور مادربزرگ در سریال Wednesday و داستان آن چندان ضروری نیست، بنابراین به احتمال زیاد به این دلیل هنوز بازیگر او را انتخاب نکرده‌اند، در عوض این مجموعه تلویزیونی فقط به مادربزرگ اشاره می‌کند تا وجود او را تائيد کند.

توضیح فلش‌بک مادربزرگ در سریال Wednesday

حضور کوتاه مادربزرگ در سریال Wednesday را به سختی می‌توان دید، اما زمانی رخ می‌دهد که ونزدی در مورد تولد یوجین در کودکی او صحبت می‌کند. دیگر دوستان طرد شده ونزدی در نورمور جشن تولدی غافلگیرکننده در Crackstone’s Crypt برگزار کرده بودند که در ابتدا ونزدی از این جشن خوشحال نبود، اما به یوجین که در کما بود، گفت که چگونه از جشن تولد خود لذت می‌برد. ونزدی می‌گوید والدینش یک کیک عالی را برای او می‌گرفتند و فلش‌بکی ونزدی جوان را با کیکی نشان می‌دهد که روی آن یک گیوتین کوچک وجود دارد که سر مجسمه‌ای را بریده است. چهره‌های همه خانواده او از جمله مادربزرگ نیز در این صحنه وجود دارد. این همراه با یادآوری توصیه‌های مادربزرگ توسط ونزدی، نشان می‌دهد که مادربزرگ در سریال Wednesday وجود دارد و شبیه به دیگر برداشت‌های او در آثار دیگر خانواده آدامز است.

آیا مادربزرگ در فصل دوم سریال Wednesday ظاهر می‌شود؟

هیچ تصمیم رسمی‌ از طرف نتفلیکس در مورد این که سریال Wednesday فصل دوم دریافت خواهد کرد یا خیر، وجود ندارد و به احتمال زیاد این تصمیم بر اساس موفقیت‌های فصل اول گرفته خواهد شد. اگر سریال Wednesday برای فصل دوم تمدید شود، احتمالا این خبر در ماه فوریه ۲۰۲۳ (بهمن یا اسفند ۱۴۰۲) اعلام خواهد شد. با این حال، پایان سریال Wednesday با سوالاتی بی‌پاسخ باقی ماند، بنابراین می‌توان امیدوار بود که فصل دوم این مجموعه ساخته شود تا به آن‌ها پاسخ دهد. همچنین آلفرد گاف (Alfred Gough)، یکی از خالقان این سریال در کنار تیم برتون، در مصاحبه‌ای با رسانه Screen Rant به پتانسیل فصل دوم پرداخته است که می‌تواند در دنیای خانواده آدامز بیشتر کاوش کند. فصل اول سریال Wednesday قبلا به گذشته مورتیشیا و گومز پرداخته است، بنابراین انتظار می‌رود فصل‌های آینده خانواده را بیش از پیش توسعه دهد.

فصل اول سریال Wednesday مشخص کرد که مادربزرگ در برداشت جدید تیم برتون خانواده گوتیک وجود دارد و شخصیت او در فصلی که روی ماجراهای ونزدی در مدرسه شبانه‌روزی متمرکز است، واقعا مورد نیاز نیست. با این حال، اگر فصل‌های آینده برنامه‌ای برای کشف بیشتر خانواده آدامز داشته باشد، فصل دوم به احتمال زیاد مادربزرگ خانواده آدامز را معرفی خواهد کرد. اگر چه فصل دوم باید به سوالات بیشتری در رابطه با مدرسه ونزدی و نورمور پاسخ دهد، ونزدی در طول فصل اول به کمک خانواده‌اش نیاز داشت و ممکن است در فصل دوم به تخصص بیشتری از خانواده آدامز نیاز داشته باشد. هیچ نشانه‌ای مبنی بر حضور مادربزرگ وجود ندارد، اما با دنیای خانواده آدامز در سریال Wednesday به طور گسترده‌ای باز می‌شود. مخاطبان می‌توانند امیدوار باشند که مادربزرگ و سایر شخصیت‌های کلیدی به این ماجراها در فصل دوم می‌پیوندد.

فصل اول سریال Wednesday هم‌اکنون از طریق سرویس اشتراکی نتفلیکس در دسترس است.

4 7 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا