ونزدی آدامز در سریال Wednesday

۱۰ سکانس از حاضرجوابی‌های ونزدی آدامز در سریال Wednesday + ویدیو

طناب، بیل،‌ چاله!

در این مطلب قصد داریم تا سراغ ۱۰ مورد از برترین حاضرجوابی‌های ونزدی آدامز در سریال Wednesday برویم؛ سکانس‌هایی که در آن‌ها، وندزدی به طرف مقابل رحم نمی‌کند!

سریال Wednesday شاید چندبرابر بیشتر از چیزی که سازندگان آن فکرش را می‌کردند امروز به موفقیت رسیده و طرفداران بسیاری عاشق شخصیت ونزدی آدامز (Wednesday Addams) شده‌اند؛ دختری که پلک نمی‌زند و عاشق سردخانه است! با این وجود یکی از ویژگی‌های شخصیتی ونزدی، این است که به هیچکس اهمیت نمی‌دهد و نگرانی‌های دیگران کمترین ارزش را برای او دارد. به همین دلیل نیز در ادامه قصد داریم تا ۱۰ سکانس برتر از بهترین حاضرجوابی‌های او را با زیرنویس فارسی به شما نشان دهیم تا اگر عاشق این کاراکتر سیاه و سفیدپوش بودید، حتی بیشتر به او علاقه‌مند شوید!

۱۰. آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان‌گیری رو می‌برن!

در قسمت سوم، ونزدی آدامز در سریال Wednesday توسط گروهی از بچه‌های مدرسه نورمور (Nevermore) دستگیر می‌شود. آن‌ها او را با خود به همان مخفیگاه مخصوص می‌برند، اما خیلی سریع ونزدی متوجه می‌شود که آن‌ها همان بچه‌های مدرسه هستند، نه گروگان‌گیرهای حرفه‌ای!

او هنگامی که متوجه این موضوع می‌شود، با خود می‌گوید که اول فکر می‌کرد توسط گروگان‌گیرها و قاتلان سریالی دستگیر شده، اما فهمیدن واقعیت ماجرا، او را نا امید می‌کند. همچنین اینکه هنگام رفتن، او به بچه‌های مدرسه گفت «آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان‌گیری را می‌برند!».

۹. یه نکته جالب درباره زنبورها، بدون نیش می‌میرند

همان روز اولی که ونزدی وارد محیط آکادمی نورمور شد، به کلاس شمشیرزنی رفت تا کمی تمرین کند. با این وجود آنجا با شخصیت بیانکا (Bianca) آشنا شد؛ کسی که یک رقیب درجه ۱ برای او محسوب می‌شد و در همان کلاس شمشیرزنی هم با ونزدی درگیر شده بود.

ونزدی آدامز در قسمت اول از سریال Wednesday هنگام ملاقات با بیانکا، به او می‌گوید که تو حتما همان ملکه زنبور هستی، که اشاره به محوریت این کاراکتر دارد. اما نکته اینجاست که زنبورهای عسل وقتی که نیش می‌زنند یا هنگامی که کسی نیش آن‌ها را جدا می‌کند، می‌میرند.

۸. من فکر نمی‌کنم که از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم

جدال بین بیانکا و ونزدی آدامز در سریال Wednesday تمامی ندارد؛ طوری که تقریبا در هر قسمت، ما شاهد رقابت فیزیکی یا لفظی بین آن‌ها هستیم. با این حال در قسمت دوم، یک دوره مسابقه قایق‌رانی بین اعضای آکادمی نورمور برگذار می‌شود و می‌بینیم که بیانکا و ونزدی نیز در آن شرکت کرده‌اند.

با این وجود، گرچه ونزدی در موقعیتی حساس چند دقیقه تیم را به تاخیر می‌اندازد، اما در نهایت موفق می‌شود تا حقه‌های بیانکا را خنثی کرده و در نهایت برنده شود. این در حالی است که پیش از شروع مسابقه، او به بیانکا گفته بود که «من فکر نمی‌کنم که از همه بهترم، اما قطعا از تو بهتر هستم!».

۷. وقتی به تو نگاه می‌کنم این اموجی‌ها به ذهنم می‌رسه؛‌ طناب، بیل، چال

تقابل دو شخصیت ونزدی آدامز و اینید (Enid) در سریال Wednesday معنا و مفهوم بسیاری را به بیننده منتقل می‌کند. اینکه چقدر سبک زندگی افراد با همدیگر فرق می‌کند و از نظر سلیقه، تا چه حدی این دو کاراکتر با همدیگر در تضاد هستند! انید به رنگارنگ بودن همه چیز علاقه دارد، در فضای مجازی فوق‌العاده فعال است و مهم‌تر از همه اینکه سرزنده است. در طرف مقابل، ونزدی همیشه نیمه‌جان به نظر می‌رسد، هرچیزی را کلاسیک دوست دارد، زیاده‌روی در رنگارنگ بودن اجسام را دوست ندارد و از همه مهم‌تر اینکه از عادت‌های انید متنفر است.

با این حساب، وقتی که صحبت از فضای مجازی و استفاده از اموجی‌ها بین ونزدی و انید می‌شود، هم‌اتاقی ونزدی به او می‌گوید که از این صورتک‌ها برای بیان احساسات در فضای مجازی استفاده می‌کند. سپس ونزدی جواب می‌دهد «با دیدن تو یاد سه اموجی می‌افتم؛ طناب (دار)، بیل، و چال (قبر)».

۶. و بدون اینکه عقلت رو از دست بدی فارق تحصیل شدی؟!

ونزدی آدامز در سریال Wednesday اصلا موافق رفتن به مدرسه نبود. او در واقع در یک سکانس حتی جمع کردن افرادی داخل یک محیط به نام مدرسه را احمقانه می‌داند! اما در هر صورت او نیز مانند سایر نوجوان‌های هم‌سن و سال خود باید به مدرسه برود و خانواده او با توجه به شرایطی که دارد، ونزدی را به مدرسه طرد شده‌ها، یعنی نورمور می‌فرستند.

در این مدرسه افراد عجیب و غریب از هر نژادی وجود دارند، اما حتی در این محیط نیز ونزدی اولین هدفش فرار کردن است! با این حال هنگامی که مادر ونزدی، مورتیشا (Morticia)، قصد دارد تا او را به مدیر مدرسه معرفی کند، یاد خاطراتش می‌افتد. در واقع مورتیشا با مدیر مدرسه هم‌کلاس بوده، به همین دلیل نیز ونزدی خطاب به مدیر می‌گوید «تو با این (مادرش) هم‌کلاس بودی و عقلت را از دست ندادی؟». این جواب واقعا درصد تخریب شخصیتی بسیار بالایی را به همراه دارد!

۵. اگه پیدات کردن، من جایزشو می‌گیرم!

عمو فستر (Fester) تنها کسی است که می‌تواند ونزدی آدامز را در سریال Wednesday از ته دل خوشحال کرده و بخنداند! در واقع اینکه ونزدی عموی خود را تا این حد دوست دارد تنها مختص به این سریال نیست، بلکه همیشه در داستان‌های خانواده آدامز، عمو فستر به عنوان یکی از کاراکترهای مرموز و در عین حال، مورد علاقه ونزدی معرفی می‌شود.

با این حال، هنگامی که در قسمت هفتم سریال Wednesday می‌بینیم که عمو فستر نیز وارد داستان می‌شود، در یکی از سکانس‌ها ونزدی به او می‌گوید که نباید بگذاری تو را پیدا کنند، در غیر این صورت، تو را لو می‌دهم و جایزه‌ای که برای دستگیری تو گذاشته‌اند را برای خودم برمی‌دارم! این یعنی شخصیت سرد ونزدی، در بهترین و بدترین شرایط هم به همان شکل، دست نخورده باقی می‌ماند.

۴. نمی‌دونم مدرسه ایده کدوم احمقی بود

مدرسه جای بدی نیست، در واقع اینکه می‌توانید با افراد هم سن خود دوست شوید و حتی دعوا کنید، بعدها همه به خاطره تبدیل خواهند شد. اما ونزدی از همان ابتدا و به صورت ریشه‌ای با این موضوع مشکل دارد؛ طوری که در همان صحنه‌های ابتدایی سریال Wednesday می‌گوید که نمی‌دانم ایده کدام انسان ابلهی بود که نوجوان‌ها را در یک محیط به نام مدرسه جمع کند.

با این وجود، بعد از اینکه او به آکادمی نورمور منتقل شد، دیدیم که طی روال داستان خود چگونه به این محیط عادت کرد و در نهایت، حتی دوست‌هایی را پیدا کرد که نگران او می‌شدند.

۳. هروقت حالم بهم خورد به تو فکر می‌کنم

صحبت از دوست هم که باشد، انید بدون شک بهترین دوست ونزدی آدامز در سریال Wednesday است که همیشه تا قسمت‌های آخر انکار می‌شد. در واقع انید گرچه سلیقه بسیار متفاوتی نسبت به ونزدی دارد، اما همین تناقض او باعث می‌شود تا هر دو آن‌ها در کنار همدیگر بهترین دوست‌ها باشند.

در واقع ونزدی دیدن فیلم‌های ناز و بامزه، رنگارنگ بودن لباس‌ها و محیط، و همچنین رفتار فوق مهربانانه را ترسناک می‌داند و به شدت هم از آن دوری می‌کند. اما از آنجا که با انید دوست صمیمی است، در نهایت به او می‌گوید که «هر موقع احساس حال بهم‌زنی به من دست داد، به تو فکر می‌کنم»، چراکه انید تمامی قابلیت‌های چنین فردی را برای ونزدی دارد!

۲. من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه

ونزدی واقعا به نظر هیچکس اهمیتی نمی‌دهد، تا حدی که حتی در یک دیالوگ خاص به بیانکا گفته بود «ای کاش می‌توانستم به نظر دیگران کمی اهمیت بدهم». با این وجود، نکته قابل توجه درباره این ویژگی شخصیت ونزدی آدامز در سریال Wednesday این است که در اعماق وجودش، او از این کار لذت می‌برد!

این یعنی اگر شما ونزدی را دوست نداشته باشید، انگار از او برای انجام دادن کاری بزرگ تعریف کرده‌اید یا اینکه مدال افتخار به او داده‌اید. در هر صورت ونزدی به نظر شما اهمیت نمی‌دهد و اینکه افراد با دیدن این وضع ناراحت یا سرخورده می‌شوند، او را خوشحال‌تر هم می‌کند.

۱. من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم

ونزدی برای گرفتن اعتراف، شکنجه، اعدام و گرفتن انتقام، بهترین گزینه‌ای است که می‌توان بین کاراکترهای سریال Wednesday انتخاب کرد. با این حال اگر نظر او درباره نخوه گرفتن انتقام می‌خواهید، باید بدانید که او این کار را بسیار دردناک و با دلگرمی هرچه تمام‌تر انجام می‌دهد.

با این وجود ونزدی در این سریال با دشمنی طرف شد که خود مرده بود. به همین دلیل،‌ برای گرفتن انتقام یا باید او را زنده می‌کرد و دوباره می‌کشت، یا اینکه یادبود او را با خاک یکسان می‌کرد! به همین دلیل نیز می‌بینیم که مجسمه برنزی جوزف کرکستون (Joseph Crackstone) در آتش خشم ونزدی سوخت و در عین فرار کردن مردم از صحنه، او با ویولنسل، موسیقی حماسی مورد علاقه خود را نواخت.

اما نظر شما درباره حاضرجوابی‌های ونزدی آدامز در سریال Wednesday چیست؟

4 48 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا