فصل دوم سریال ونزدی - Wednesday

فصل دوم سریال ونزدی – Wednesday | سوال‌های بی‌پاسخی که باید جواب داده شوند!

داستان‌های زیادی برای گفتن مانده..

پس از پخش سریال Wednesday از شبکه نتفلیکس (Netflix)، پرسش‌های بسیاری باقی مانده که در فصل دوم سریال ونزدی باید به آن‌ها پاسخ خوبی داده شود.

بدون شک سریال ونزدی موفق شده تا طی چند ماه گذشته، به شدت نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. تیم برتون (Tim Burton) خالق آثار جذابی مانند Edward Scissorhands‌ و Charlie and the Chocolate Factory موفق شد تا با کارگردانی سریال ونزدی، دختر خانواده آدامز را در جهانی مدرن به تصویر بکشد؛ آن هم در حالی که سن او نسبت به اقتباس‌های قبلی خانواده آدامز بیشتر شده است.

ونزدی آدامز در سریال Wednesday یک طرد شده است که از چندین مدرسه به دلایل مختلف و تخلف‌های متفاوت، اخراج می‌شود. در نتیجه، او به مدرسه به نام نورمور (Nevermore) که مخصوص طردشده‌ها و افراد عجیب و غریب است فرستاده می‌شود، در حالی که یک موضوع قتل زنجیره‌ای و تحقیق درباره آن، نظر ونزدی را جلب می‌کند.

با این وجود گرچه داستان فصل اول به یک نتیجه‌گیری نسبتا مناسب می‌رسد، عملا سازندگان کاری کرده‌اند که بیننده پس از دیدن قسمت آخر، تشنه فصل بعد بماند. این در حالی است که با اتمام این فصل، سوال‌های بسیاری برای پرسیدن به جای می‌ماند که برخی از آن‌ها را در ادامه برای شما مطرح خواهیم کرد؛ پرسش‌هایی که فقط در فصل دوم سریال ونزدی می‌توانیم جواب قطعی به آن‌ها بدهیم.

مدیران مدرسه نورمور..؟!

ما در فصل دوم سریال Wednesday قاعدتا یکبار دیگر مدرسه نورمور را خواهیم دید،‌ نکته قابل توجه اینجاست که پس از اتفاقاتی که در سیزن اول افتاد، به هیچ وجه نمی‌توان انتظار داشت که همه چیز مثل قبل در این مدرسه جریان داشته باشد.

این یعنی پس از مرگ ویمز (Weems) که مدیر مدرسه بود، حال باید فردی پیدا شود که جایگزین او باشد. مدرسه بدون مدیر، عملا چیزی نیست که دانش آموزان طرد شده نورمور را در نظم نگه دارد. با این حال ما در قسمت‌های اول سریال، هنگامی که ونزدی را به نورمور بردند شنیدیم که ویمز درباره جمعی از مدیران صحبت می‌کند.

اگر افرادی به جز ویمز هستند که برای مدرسه تصمیم می‌گیرند و به صلاح و ضرر آن رای می‌دهند، پس قاعدتا همان مدیران یک فرد جدید را به جای ویمز انتخاب خواهند کرد. شاید بتوانیم در فصل دوم سریال ونزدی شاهد برخی از این چهره‌های ناشناخته باشیم؛ یا شاید هم حتی برخی از آن‌ها در اتفاقات فصل اول نقش مهمی را ایفا کرده باشند که از آن خبر نداریم!

چه کسی به ونزدی پیام می‌دهد و مراقب اوست؟

بدون شک بزرگ‌ترین راز فصل اول سریال Wednesday که بسیاری از طرفداران را به فکر فرو برده، همین است؛ چه کسی مراقب حرکات ونزدی بود و از او عکس می‌گرفت؟ ما این موضوع را در قسمت پایانی سریال ونزدی متوجه شدیم، اما هرگز مشخص نشد فردی که ونزدی را دنبال می‌کند کیست. با این وجود سرنخ‌هایی درباره این موضوع وجود دارد که می‌توان با توجه به آن‌ها، کمی به جواب نزدیک شد.

برای مثال، دقت کنید که ونزدی وقتی متوجه فردی که مراقب اوست می‌شود که گوشی هوشمند گرفته است. او این گوشی را از زیویر (Xavier) می‌گیرد و داخل پیام‌های گوشی، کسی که مراقب او بوده، از ونزدی و خود زیویر عکس می‌فرستد. این یعنی عملا زیویر خواسته یا ناخواسته در این ماجرا دست دارد. شاید واقعا او کسی باشد که این اتفاقات را برنامه‌ریزی می‌کرده، یا شاید هم مجددا مثل وقایع فصل اول سریال، در حال گول خوردن توسط کارگردان هستیم! طوری که زیویر دوباره به عنوان نکته انحرافی معرفی می‌شود و در نهایت، دشمن اصلی به عنوان کسی که انتظارش را نداشتیم معرفی شود.

در هر صورت، نمی‌توان منکر این قضیه شد که زیویر در این وقایع نقش دارد؛ اما اینکه هدف او چیست و آیا آگاهانه کاری را انجام داده یا که نه، هنوز مشخص نیست. برای گرفتن این سوال هم مجبوریم تا پخش فصل دوم سریال ونزدی صبر کنیم.

آیا تایلر باز می‌گردد؟

می‌دانیم که در قسمت پایانی فصل اول، تایلر زنجیر شده در یک کامیون در حال انتقال به زندان بود. اما نکته قابل توجه اینجاست که وقتی سازندگان از او در یک سکانس به این شکل استفاده می‌کنند، یعنی بعدها قرار است تا در قسمت‌های دیگری هم از این شخصیت، برای اتفاقی خاص بهره ببرند.

در واقع وقتی در داستان نویسنده‌ای مدام به یک سلاح روی دیوار اشاره می‌کند، منطقی است که در بخشی از روایت، سلاح مورد استفاده قرار بگیرد. این موضوع کاملا درباره تایلر صدق می‌کند؛ بخصوص اینکه او هنوز کشته نشده و زندانی شدنش باعث می‌شود تا پتانسیل استفاده از آن، همیشه برای سازندگان جلوی دست باشد.

با این وجود، او چطور برمی‌گردد؟ آیا قرار است تا شاهد نسخه متفاوتی از او باشیم که از کرده خود پشیمان است؟ یا اینکه ثابت می‌شود تمام این مدت او تحت کنترل بوده و حتی در صحنه‌های پایانی هم هیچ اراده‌ای برای حمله به ونزدی و دیگران از خود نداشته است؟ تمام این سوال‌ها در فصل دوم سریال ونزدی به نتیجه خواهد رسید.

آیا دوستی ایند و ونزدی صمیمی‌تر خواهد شد؟

ما در طول سریال Wednesday می‌بینیم که ونزدی آدامز با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) مدام دیگران را زخم‌زبان می‌زند و عملا نقره‌داغ می‌کند. یکی از شخصیت‌هایی که توسط او مدام مورد تمسخر قرار می‌گیرد، هم اتاقی او به نام اینید (Enid)، با بازی اما میرز (Emma Myers) است.

با این وجود این دو در قسمت‌های پایانی سریال ابتدا دعوایی می‌کنند که به رفتن اینید از اتاق منجر می‌شود، سپس چنان به همدیگر دوست می‌شوند که ونزدی برای مدت چند دقیقه او را در آغوش می‌گیرد! دقت کنید که انجام چنین کاری از شخصیت ونزدی آدامز یکی از بعیدترین‌هایی است که در هر اقتباسی از خانواده آدامز ممکن است دیگر مشاهده نکنید!

با این حساب،‌ آیا دوستی این دو شخصیت در فصل جدید نزدیک‌تر می‌شود؟‌ شاید جواب این سوال را بی چون و چرا «بله» بدانید، چراکه سازندگان هم درباره این موضوع اظهار نظر کرده بودند. اما باید این را هم در نظر داشته باشید که سریال Wednesday در فصل دوم نیز درست مثل سیزن قبل قرار است تا رمز و رازهای بسیاری داشته باشد؛‌ موردی که باعث می‌شود تا هرچیزی برای گم کردن رد در نظر گرفته شده و نتوانیم به اتفاقات آن برای آینده اعتماد کنیم!

فصل دوم سریال ونزدی در چه زمانی روایت می‌شود؟

اشتباه نکنید منظور تاریخ پخش فصل دوم نیست، بلکه سوال این است که فصل دوم سریال در چه تاریخی روایت خواهد شد؟ این یعنی پس از رفتن ونزدی از مدرسه و تعطیل بودن آن برای مدتی، آیا ادامه داستان درست پس از زمانی که ونزدی را در ماشین دیدیم باید دنبال کنیم، یا اینکه چند ماه یا حتی چند سال بعد داستان برای فصل دوم روایت می‌شود؟

قاعدتا با توجه به اینکه حال یک یا چند نفر مراقب حرکات ونزدی هستند، باید داستان فصل دوم بلافاصله پس از اتمام سیزن اول روایت شود. مگر اینکه سازندگان قصد داشته باشند تا از برخی اتفاقات بگذرند و پس از گذشت چند ماه، زمانی که ونزدی مجددا از خانه به مدرسه می‌رود را برای فصل دوم در نظر بگیرند.

آیا بالاخره خانه خانواده آدامز را می‌بینیم؟

می‌دانیم که سریال Wednesday مختص به شخصیت ونزدی است، اما درهر صورت او هم یکی از اعضای خانواده آدامز است و این یعنی در خانه آن‌ها بزرگ شده؛ در حالی که ما اصلا هیچ رنگی از خانه خانواده آدامز ندیدیم!

منزل مخوف خانواده آدامز مکانی بوده که داستان اکثر فیلم‌ها و سریال‌های اقتباسی در آن روایت شده و از این جهت، دارای اهمیت بسیار بالایی برای طرفداران خواهد بود. شاید اگر فصل دوم سریال ونزدی از خانه خانواده آدامز شروع شود، یکبار دیگر بتوانیم شکوه وحشتناک خانه خانواده آدامز را با معماری خاصی که دارد ببینیم؛ البته اگر سازندگان کاری نکرده باشند که آن‌ها مجبور به سکونت در آپارتمان شده باشند!

آیا نقش خدمتکار خانواده آدامز در داستان بیشتر خواهد شد؟

لرچ (Lurch) نام شخصیتی است که به عنوان راننده و خدمتکار خانواده آدامز در سریال Wednesday خیلی کوتاه و مختصر می‌بینیم. در کل خانواده آدامز به جز اعضای اصلی خود، یک موجود خانگی به نام تینگ (Thing) و یک خدمتکار به نام لرچ دارند که هرکدام در داستان‌های مختلف خانواده آدامز، خیلی تاثیرگذار بوده‌اند.

با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که در این سریال چندان هم اهمیتی به شخصیت لرچ داده نشد. این یعنی پس از گذشت مدتی کوتاه، ما هرگز ندیدیم که اطلاعات بیشتری درباره او داده شود یا اصلا نقش مهمی را در داستان داشته باشد. با این حال همین که سازندگان او را کنار نگذاشته و همچنان به عنوان خدمتکار خانواده آدامز معرفی کرده‌اند، یعنی ممکن است در آینده استفاده‌های بیشتری را برای روایت داستان داشته باشد.

پدر زیویر کیست؟

در داستان فصل اول سریال Wednesday ما اشاره‌های بسیاری را نسبت به پدر زیویر می‌شنویم. گفته می‌شود که پدر او فردی بسیار مشهور و پولدار است که دلیل پولدار بودن خود زیویر را هم موجه می‌کند. با این حال، نکته اینجاست که ما هرگز این مرد را ملاقات نکرده‌ایم!

این یعنی حتی زمانی که پدر و مادر دانش آموزان به آکادمی نورمور آمده بودند تا فرزندان خود را ببینند،‌ نمایی از پدر زیویر نشان داده نشد. اگر او فردی مشهور است، قاعدتا باید یک سکانس کوتاه از او را می‌دیدیم و با او آشنا می‌شدیم.

اما آیا سازندگان این موضوع را برای فصل دوم سریال ونزدی نگه داشته‌اند؟‌ اگر زیویر نقش مهمی را در پیدا کردن کسی که ونزدی را دنبال می‌کند داشته باشد یا حتی اتفاقی برای او بیوفتد، قاعدتا والدین او نیز در داستان دخیل خواهند شد و در فصل دوم آن‌ها را خواهیم دید.

اما نظر شما درباره این سوال‌ها چیست؟ آیا در فصل دوم سریال ونزدی شاهد پاسخ تمامی آن‌ها خواهیم بود؟

فصل دوم سریال ونزدی توسط شبکه نتفلیکس به صورت رسمی تایید شده و مدتی پیش توسط یک تیزر مونتاژ از سکانس‌های فصل اول، شاهد رونمایی از آن بودیم. تاریخ پخش فصل ذوم از سریال Wednesday هنوز مشخص نشده است.

4 124 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

44 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا