دو نام جدید به تیم بازیگری سریال اسپین‌آف Rogue One اضافه شدند

بازیگر Chernobyl در جدیدترین سریال جنگ ستارگان نقش‌آفرینی می‌کند

سریال اسپین‌آف Rogue One

استلان اسکاشگورد و کایل سالر مراحل نهایی مذاکره را پشت سر می‌گذارند تا به تیم بازیگری سریال اسپین‌آف Rogue One اضافه شوند.

والت دیزنی یک سال پس از اکران Star Wars: The Force Awakens، فیلم Rogue One: A Star Wars Story را روانه‌ی سینماها کرد که اولین تلاش این شرکت در حوزه‌ی سینما برای گسترش دنیای جنگ ستارگان محسوب می‌شود. اگرچه این اثر نتوانست در زمینه‌ی بازخوردها مطابق انتظارات عمل کند اما موفق شد به فروش بسیار خوبی (یک میلیارد و ۵۶ میلیون دلار) در سراسر جهان دست یابد. همین هم برای دیزنی کافی بود تا این روند را ادامه دهد.

اسپین‌آف بعدی جنگ ستارگان تحت عنوان Solo: A Star Wars Story در سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. همه چیز قبل از اکران بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسید و دیزنی خود را آماده می‌کرد تا به موفقیت‌های مالی بالاتری نسبت به Rogue One: A Star Wars Story دست یابد اما فیلم اختصاصی هان سولو بسیار ضعیف ظاهر شد و جدا از بازخوردهای منفی، تنها ۳۹۳ میلیون دلار فروخت تا اولین شکست جنگ ستارگان در گیشه ثبت شود.

شکست تجاری دومین اسپین‌آف سینمایی جنگ ستارگان باعث شد والت دیزنی روند ساخت و اکران این نوع فیلم را کنار گذاشته و تمرکز خود را روی فیلم‌های خط داستانی اصلی قرار دهد. شرایط بخش تلویزیون کاملا متفاوت است. پس از موفقیت‌های سریال The Mandalorian در جلب نظر مخاطبان و منتقدان، دیزنی و لوکاس‌فیلم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا ساخت سریال‌های اسپین‌آف و لایو اکشن این فرنچایز سرعت بیشتری به خود بگیرند.

با توجه به گزارشی که از سوی وب سایت Variety منتشر شده، استلان اسکاشگورد (Stellan Skarsgård) و کایل سالر (Kyle Soller) مراحل نهایی مذاکره را پشت سر می‌گذارند تا نهایتا در سریال اسپین‌آف Rogue One به نقش‌آفرینی بپردازند. متاسفانه جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشته نشده و نمی‌دانیم این دو بازیگر به عنوان چه شخصیت‌هایی جلوی دوربین ظاهر می‌شوند. با این حال، اضافه شدن این دو بازیگر را باید به فال نیک گرفت؛ زیرا نشان می‌دهد دیزنی و لوکاس‌فیلم حتی در زمان قرنطینه هم مشغول آماده سازی شرایط برای ورود پروژه به فاز تولید هستند.

نخستین باری نیست که استلان اسکاشگورد در یکی از فرنچایز بزرگ والت دیزنی حضور می‌یابد. این بازیگر سوئدی در فیلم Thor محصول سال ۲۰۱۱ و فیلم The Avengers محصول سال ۲۰۱۲ نقش یک دانشمند را ایفا کرد. اسکاشگورد اخیرا در مینی سریال تحسین شده‌ی Chernobyl حضور یافت که به خاطر عملکرد کم‌نقص خود موفق به دریافت جایزه‌ی گلدن گلوب بهترین بازیگر مکمل مرد شد. این بازیگر همچنین نقش بارون ولادیمیر هارکونن را در اقتباس سینمایی Dune بر عهده دارد که آنتاگونیست داستان محسوب می‌شود.

کایل سالر برخلاف استلان اسکاشگورد بازیگر چندان باتجربه‌ای در سینما نیست. او از سال ۲۰۰۸ میلادی وارد عرصه‌ی بازیگری شد و بنا به دلایلی تمرکز خود را روی آثار تلویزیونی اعم از سریال، مینی سریال و فیلم قرار داد. از کارهای قابل‌توجه او در این حوزه می‌توان به Poldark ،101 Dalmatian Street و Brexit: The Uncivil War اشاره کرد. البته سالر در چندین فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده است اما نقش‌هایش قابل‌توجه نبوده‌اند. برای مثال، در فیلم سینمایی Fury به عنوان یک امدادرسان جلوی دوربین رفت.

دو شرکت والت دیزنی و لوکاس‌فیلم قصد داشتند سریال اسپین‌آف Rogue One را برای پخش از سرویس دیزنی پلاس در سال ۲۰۲۱ میلادی آماده کنند اما در حال حاضر مشخص نیست بحران جهانی کرونا روی برنامه‌ریزی‌های آن‌ها تاثیر گذاشته است یا خیر. بدون شک طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری پیرامون این موضوع منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا