1%
  • 0/10

موفقیت فیلم The Marvels می‌تواند به سبک سرباز زمستان تکرار شود!

سرنوشت کارول دنورز در گرو چیست؟

موفقیت فیلم The Marvels می‌تواند به سبک سرباز زمستان تکرار شود! ۱ ۱۹ آبان ۱۴۰۱ مارول کپی لینک

موفقیت فیلم The Marvels می‌تواند در گرو این باشد که استودیو مارول (Marvel Studio) از عنوان سرباز زمستان درس عبرت گرفته‌ باشد.

در این صورت عنوان‌ The Marvels می‌تواند دنباله خوبی برای داستان کارول دنورز (Carol Danvers) یا همان کاپیتان مارول (Captain Marvel) باشد.

اگر دنباله فیلم Captain Marvel به اسم The Marvels شیوه فیلم عنوان Captain America: The Winter Soldier را در پیش بگیرد، می‌تواند به یکی از بهترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) تبدیل شود. سفر سینمایی عنوان Captain Marvel از خیلی جهات، تقریباً همان مسیری را طی می‌کند که برای سری Captain America رخ داد. هردو ابر قهرمان ابتدا با یک فیلم مستقل به MCU معرفی شدند سپس قبل از اینکه دوباره درون یک فیلم مستقل و مختص به خود حضور پیدا کنند در عنوان‌هایی از سری Avengers حاضر شدند. 

بدون شک فیلم Captain America: The Winter Soldier به عنوان یک نقطه اوج برای MCU در نظر گرفته می‌شود. این مجموعه به عنوان یک دنباله بسیار موفق، اخلاق و فرهنگ کاپیتان آمریکا را از گذشته وارد زمان حال و دنیای مدرن می‌کرد. اثری که راهی پیدا کرد تا ویژگی‌های شخصیتی کاپیتان آمریکا را در دنیای مدرن گسترش داده و در عین حال معانی جدیدی به داستان وی ببخشد. اگر عنوان The Marvels مسیر Captain America: The Winter Soldier را ادامه دهد، نه تنها باعث می‌شود که کاپیتان مارول به شخصیت بهتری مبدل شود، بلکه می‌تواند این اثر را نیز به نقطه اوج دیگری در MCU تبدیل کند.

اگر قرار باشد The Marvels با موفقیت خود، راه Captain America: The Winter Soldier را دنبال کند، اثر مذکور باید توضیح دهد که بری لارسون (Brie Larson) در نقش کارول دنورز پس از مبارزه نهایی با تانوس کجا بوده و زندگی او دچار چه تغییراتی شده است در عین حال باید او را همواره به گذشته خود متصل نگه دارد. برخلاف کریس ایوانز (Chris Evans) در نقش استیو راجرز (Steve Rogers)، که در دهه ۱۹۴۰ به داخل یخ رفت و در قرن بیستم بیدار شد، کارول تمام سال‌های بین دو فیلم  انحصاری خود را بیدار و زنده بوده است. اکنون طرفداران تمایل دارند بدانند که او در این مدت به چه کارهایی مشغول بوده است.

اگرچه با توجه به زمان سپری شده پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame این اثر باید کارول جدیدی را به ما نشان دهد، با این حال باید به ریشه‌های عنوان Captain Marvel نیز متصل باقی بماند. همان‌گونه که اتفاقاتی مانند نشان دادن لحظاتی از پگی کارتر، و همینطور معرفی کردن سباستین استن (Sebastian Stan) در نقش باکی بارنز (Bucky Barnes) به عنوان سرباز زمستان (Winter Soldier) فیلم Captain America: The Winter Soldier را به اولین فیلم اختصاصی استیو راجرز متصل نگه داشت، عنوان The Marvels هم ملزم به تکرار همین امر است. خوشبختانه به نظر می‌رسد که این فیلم از همین حالا هم مسیر درستی را در پیش گرفته است، از این جهت که فرزند بهترین دوست کارول، مونیکا رمبو (Monica Rambeau) که به عنوان یک دختر بچه در فیلم Captain Marvel معرفی شد اکنون با بازی و هنرنمایی تیونا پاریس (Teyonah Parris)، در دنباله این اثر هم حاضر خواهد شد. به نظر می‌رسد که دنباله Captain Marvel در حال دنبال کردن مسیر Captain America: The Winter Soldier است. در فیلم Captain America: The Winter Soldier این‌گونه برنامه‌ریزی شده‌ بود که استیو با آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش سم ویلسون (Sam Wilson) شخصیتی که بعدها به عنوان جانشین او معرفی شد؛ برای اولین بار ملاقات کند و حال در دنباله فیلم کاپیتان مارول، کارول با کامالا خان (Kamala Khan) با هنرنمایی ایمان ولانی (Iman Vellani) شخصیتی که ظاهرا جانشین کاپیتان مارول خواهد شد، برخورد خواهد داشت.

علت هیجان طرفداران مارول برای فیلم The Marvels چیست؟

علاوه بر این موضوع که عنوان The marvels باعث ایجاد تغییرات بزرگی در زندگی کارول خواهد شد، با توجه به حضور سه شخصیت کاپیتان مارول، کامالا خان و مونیکا رمبو که اکنون قدرت‌های فرا انسانی دارد، این فیلم از همین حالا هم برای MCU بسیار هیجان انگیز و حائز اهمیت است. از منظر داستانی، فیلم The Marvels به احتمال خیلی زیاد بستر مناسبی را برای قرار دادن کانگ فاتح (Kang The Conqueror) به عنوان ابرشرور، در این فاز از فیلم‌های MCU فراهم خواهد کرد. تئوری‌های زیادی وجود دارد که عنوان می کنند النگو‌های کامالا با تکنولوژی که کانگ از آن استفاده می‌کند، مرتبط است.

به عنوان یک دنباله برای Captain Marvel و به عنوان یک بخش از کل MCU، عنوان The Marvels پتانسیل زیادی برای موفق شدن دارد. اگر فیلم، مسیر دیگر عنوان موفق، یعنی Captain America: The Winter Soldier را دنبال کند، می‌تواند هم داستان مربوط به کارول دنورز و هم آینده MCU را بهبود ببخشد. دنباله فیلم کاپیتان مارول  در ماه جولای سال آینده روی پرده نقره ای اکران خواهد شد.

اما نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا به موفقیت فیلم The Marvels ایمان دارید؟ به نظر شما این اثر می‌تواند ثابت کند که یکی از بهترین عنوان‌های MCU است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments