برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سریال The Falcon And The Winter Soldier

تمامی رازها و ایستراگ‌های اپیزود پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier

کاپیتان آمریکا سیاه پوست

1%
  • 0/10
تمامی رازها و ایستراگ‌های اپیزود پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

قسمت ۵ سریال The Falcon And The Winter Soldier به نام Truth به تازگی پخش شده و می‌توان گفت که بهترین و پر رازترین اپیزود آن محسوب می‌شود. با این حساب در این مطلب قصد داریم تا همه ایستراگ‌های آن را در اختیار شما قرار دهیم.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به جای یک فیلم سینمایی، عملا با سریال‌هایی شروع شد که در ابتدا کاربران فکر می‌کردند که مانند Agents of SHIELD یا Agent Carter قرار است تا در آن‌ها اطلاعات جزئی که چندان تاثیری را هم روی MCU ندارند  مشاهده کنیم. اما پس از عرضه سریال WandaVision مشخص شد که این سریال‌ها درست به مانند فیلم‌‌های پرطرفدار دنیای سینمایی مارول جذاب هستند و سبک خاص خود را در بیان اتفاقات بزرگ در آینده این جهان خیالی را دارند.

با این وجود در حالی که WandaVision درباره جادوگری و فعالیت‌های بعد تخیلی مارول بود، اما سریال The Falcon And The Winter Soldier با سبکی مشابه با فیلم‌های سری Captain America ساخته شده که دارای صحنه‌های اکشن بیشتر و مبارزاتی واقع‌گرایانه‌تر است. به هر حال داستان این سریال درباره میراثی است که استیو راجرز (Steve Rogers) پس از فیلم Avengers: Endgame از خود به جای گذاشته بود و در این سری کوتاه دیدیم که سم ویلسون (Sam Wilson) چه راهی را برای ادامه راه او پیش روی خود دارد. راهی که در قسمت پنجم به سرانجام رسیده و آینده این شخصیت و دیگر کاراکترهای حاضر در سریال را مشخص می‌کند.

اما در این قسمت جزئیات بسیاری درباره شخصیت‌ها و همچنین یک ابرشرور جدید، در کنار اطلاعات دیگر وجود داشت که به ترتیب آن‌‌ها را بررسی خواهیم کرد.

در قسمت چهارم دیدیم که جان واکر (John Walker)، کسی که توسط دولت آمریکا به عنوان Captain America معرفی شده بود، در مرکز یک میدان کوچک و در مقابل دید افراد بسیاری یکی از اعضای گروه Flag Smashers به نام نیکو (Nico) را با سپر وایبرنیومی استیو راجرز عملا به قتل رساند. این حرکت در حالی انجام شد که مردم همگی این عمل او را تماشا کرده و دیدند که واکر برای در دست گرفتن سپر کاپیتان آمریکا فرد مناسبی نیست. با این وجود در ابتدای قسمت پنجم واکر از میان جمعیت فرار کرده و به مکانی برای خلوت کردن می‌رود تا مرگ لامار هاسکینز (Lamar Hoskins) بهترین دوست و دستیار خود را بپذیرد و کمی آرام شود. اما همانطور که انتظار می‌رفت، او با سم و باکی (Bucky) رو به رو می‌شود که برای پس گرفتن سپر آمده و کار خود را هم انجام می‌دهند.

البته اینکه چطور واکر در مقابل دو Avenger مبارزه کرده و حتی تا چند لحظه هر دو آن‌ها را زمین‌گیر می‌کند خود نشان‌دهنده این موضوع است که سرم پیشرفته‌ای که او استفاده کرده، تا چه حدی قدرتش را افزایش داده است. اما در آخر کار، سپر به دست سم افتاد و ادامه داستان با یک نتیجه‌گیری درباره این ۵ قسمت و آماده‌سازی برای مبارزه بزرگی که در قسمت پایانی خواهیم دید ادامه پیدا کرد. 

با این حال برخلاف قسمت چهارم که پر از صحنه‌های اشکن بود، قسمت پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier به جز ۷ دقیقه اول، ریتم آهسته‌‌ای داشت که به بیان داستان پرداخته و آن را برای چندین ایستراگ آماده می‌کند.

نام قسمت ۵ – Truth

افرادی که به خواندن کتاب‌های کمیک علاقه دارند، بدون شک در همان ابتدای کار و با معرفی نام قسمت پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier متوجه شده‌اند که قرار است تا شخصیت عیسی بردلی (Isaiah Bradley) را مجددا مشاهده کنند.

این کاراکتر در واقع کسی است که در سری کمیک‌های Truth نوشته رابرت مورالز (Robert Morales) ظاهر شده و یک نوع کاپیتان آمریکا سیاه پوست است که پس از غیب شدن استیو راجرز، در جنگ‌ها به دولت آمریکا کمک می‌کرده، اما می‌دانید چه اتفاقی برای او افتد؟ به جای اینکه مانند راجرز او را معروف کرده و اعتبارش را پیش مردم به عنوان کاپیتان آمریکا بالا ببرند، بردلی را در زندان انداخته و ۳۰ سال روی او آزمایش انجام داده بودند.

چنین داستانی قاعدتا طرز فکر افراد درباره کاراکتر استیو راجرز را عوض می‌کند و به همین دلیل قرار بود تا ابتدا این کمیک منتشر نشود، اما در نهایت سری کتاب‌‌های آن در سال ۲۰۰۳ عرضه شد تا افراد با خواندن آن به مردمان سیاه‌پوست به عنوان یک هم‌نوع نگاه کنند و حس برتری بین نژادها از بین برود.

فالکون بعدی؟

یک نکته‌ی بسیار جالب درباره قسمت پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier این بود که سم ویلسون در انتخاب بین سپر کاپیتان آمریکا و پرهای خود، سپر را برمی‌دارد و بال مکانیکی خود را پیش واکین تورس (Joaquín Torres) می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد. این در حالی است که در کتاب‌های کامیک، تورس در واقع خود به فالکون تبدیل می‌شود و پس از سم این عنوان را از آن خود می‌کند.

البته لازم به ذکر است که در کامیک تورس با کمک گروه Power Broker خود صاحب بال می‌شود، اما ظاهرا نسخه MCU آن کمی متفاوت است.

معرفی شخصیت جدید با اسمی طولانی!

درست است که جان واکر درست بعد از کشتن یکی از اعضای Flag Smashers در دادگاه رسمی از عنوان Captain America منع شد، اما آیا کسی که به یک ابر انسان تبدیل شده و قدرت‌های فیزیکی بسیاری را به دست آورده، ادامه‌ی زندگی خود را در کانون گرم خانواده و خوردن قهوه می‌گذراند؟ قطعا نه!

پس از آنکه رسما لقب کاپیتان آمریکا از واکر گرفته شد، شخصیت جدیدی به دنیای سینمایی مارول وارد شده و با او برای گرفتن ماموریت صحبت کرد. نام این کاراکتر کنتسا والنتینا آلگرا دفانتین (Contessa Valentina Allegra de Fontaine) است؛ کسی که در دنیای کمیک‌های مارول به عنوان مادام هایدرا (Madame Hydra) شناخته شده و در واقع یک جاسوس چند جانبه روس است که به نیک فیوری (Nick Fury) علاقه دارد! اما اینکه داستان او در دنیای سینمایی مارول به چه صورت نوشته شده، هنوز معلوم نیست و باید دید که در آینده چه اتفاقاتی برای او خواهد افتاد یا اینکه چه کارهایی را با جان واکر انجام می‌دهند.

لازم به ذکر است که اطلاعات بیشتری درباره این شخصیت را در فیلم Black Widow خواهیم دید، اما یک مورد درباره این کاراکتر واضح است؛ هرگز نباید به او اعتماد کرد!

ملاقات در سوکوویا

گرچه زیمو (Zemo) در قسمت قبل سریال The Falcon And The Winter Soldier فرار کرده بود، اما پیدا کردن او توسط باکی چندان هم کار سختی نبود. چرا که در قسمت چهارم زیمو گفته بود که قصد دارد دارد تا به یادبود سوکوویا (Sokovia) برود. اما پس از پیدا کردن، به جای اینکه باکی او را بکشد، در واقع نشان می‌دهد که همه ابر انسان‌‌‌ها همیشه هم قاتل نیستند و این قدرت می‌تواند استفاده درستی را هم داشته باشد. درست مثل استیو راجرز.

زیمو به زندان Raft برده شد

اگر به خاطر داشته باشید در فیلم Captain America: Civil War یاران استیو راجرز به زندان Raft برده شده بودند. یک زندان زیر دریا که مخصوص مجرمانی است که از قدرت‌های ویژه برخوردار هستند. با این وجود رئیس این زندان تاندربولت راس (Thunderbolt Ross)، کسی است که در دنیای کمیک مارول همراه با زیمو و چند نفر دیگر گروهی به نام Thunderbolts را پایه‌گذاری می‌کند که چیزی مشابه با Suicide Squad است.

زره جدید و وایبرنیومی سم ویلسون

هنگامی که باکی با آیو (Aio) برای تحویل دادن زیمو خداحافظی کرد، چیزی را از او خواست که بعد از چند دقیقه مشخص شد که برای سم ویلسون است. در ابتدای قسمت واکر بال‌های سم را به کلی جدا کرد و نشان داد که او حتی با این بال نیز نمی‌تواند با ابر انسان‌‌هایی مثل او مبارزه کند. با این وجود لباس جدید این کاراکتر که در قسمت آخر سریال می‌توانیم آن را ببینیم، از واکاندا (Wakanda) آورده شده و قاعدتا از جنس وایبرنیوم و مشابه با آنچه که Black Panther بر تن داشت خواهد بود.

یکی از خواهرزاده‌های سم لباس با رنگ فالکون را پوشیده است

این مورد هرگز اتفاقی نیست که یکی از خواهرزاده‌های سم ویلسون لباسی را پوشیده که رنگ آن شباهت بسیاری را با لباس فالکون دارد. به هر حال آن‌ها نیز مانند سارا (Sarah) خواهر سم، به عموی خود افتخار می‌کنند و خوشحال می‌شوند که او نیز به عنوان یک مرد سیاه پوست به کاپیتان آمریکا جدید تبدیل شود.

نقشه پنهان استیو راجرز در Endgame

در فیلم Avengers: Endgame استیو راجرز در گذشته ماند تا با پگی کارتر (Peggy Carter) همان زندگی که می‌خواست را به دور از جنگ بسازد. با این وجود او درباره این نقشه با باکی صحبت کرده بود که قصد دارد تا هنگام بازگشت، سپر خود را به سم بدهد تا به عنوان کاپیتان آمریکا بعدی راهش را ادامه دهد.

همچنین باکی اشاره کرد که دفتر استیو را در همان زمان گرفته بود که هرگز در فیلم نمایش داده نشد و یک راز باقی مانده بود.

بتراک باز هم ظاهر شد!

شخصیت Batroc The Leaper کسی است که ابتدا در فیلم Captain America: The Winter Soldier معرفی شده بود. در آن فیلم بتراک در یک مبارزه نزدیک پا به پا با استیو راجرز رقابت کرد و در نهایت شکست خورد. بعد از آن نیز در ابتدای سریال The Falcon And The Winter Soldier نشان داد که برای یک گروه تروریستی به نام LAF کار می‌کند.

با این وجود او حتی در مقابله با فالکون هم شکست خورد و همین امر باعث شد تا در انتهای قسمت ۵ ببینیم که با دستور از شارون کارتر (Sharon Carter) به کارلی (Karli) کمک می‌کند تا در نهایت انتقام خود را از فالکون بگیرد.

واکر به U.S Agent تبدیل می‌شود؟

در دنیای کامیک جان واکر پس از کنار گذاشته شدن توسط دولت آمریکا به شخصیتی به نام U.S Agent تبدیل می‌شود که کارش انجام دادن ماموریت‌های سیاه است. با این وجود چنان که در صحنه بعد از تیتراژ نشان داده شد، ظاهرا او هنوز هم به دلیل غرور خود فکر می‌کند که بهترین شخص برای تبدیل شدن به کاپیتان آمریکا است و برای خود سپری را درست می‌کند که شبیه به سپر دست سم ویلسون است. اما قاعدتا این سپر جدید از جنس وایبرنیوم نیست و بسیار آسیب‌پذیر خواهد بود، اما این نکته که او مدال افتخار خود را روی سپر می‌گذارد، به این معنا است که حال دیگر او خود را پایبند به قوانین ندانسته و هرکاری که بخواهد انجام می‌دهد تا انتقام دوست نزدیکش را از کارلی بگیرد.

همچنین در تریلرهای منتشر شده از قسمت آخر سریال The Falcon And The Winter Soldier نیز نشان داده شده که واکر سپر جدیدی برای خود دارد و آن را به سمت کارلی پرتاب می‌کند.

 

اما به نظر شما در قسمت آخر این سریال چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟ آیا لباس جدید سم ویلسون بال‌های وایبرنیومی به او می‌دهد و دولت و مردم او را به عنوان کاپیتان آمریکا سیاه پوست قبول می‌کنند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments