پایان بندی اولیه فیلم فلش می‌توانست DCEU و DCU را بهم مرتبط کند

کاری که پایان بندی نهایی نتوانست

پایان بندی اولیه فیلم فلش می‌توانست DCEU و DCU را بهم مرتبط کند سورنا رضایی ۱ ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
پایان بندی اولیه فیلم فلش

رسانه Gizmodo در جدیدترین گزارش اختصاصی خود به پایان بندی اولیه فیلم فلش (The Flash) پرداخته و توضیح داده چرا نباید تغییر می‌کرد.

وارنر در جریان برگزاری رویداد سینماکان ۲۰۲۳ جدیدترین محصول خود، یعنی The Flash را برای تعدادی از کارشناسان حاضر به نمایش گذاشت. نسخه‌ای که پخش شد، جلوه‌های بصری ناقصی داشت؛ زیرا تولید فیلم در آن برهه زمانی هنوز به اتمام نرسیده بود. با این حال، کارشناسان بازخوردهای بسیار مثبتی داشتند و همین موضوع باعث شد استودیو آمریکایی نسبت به موفقیت محصولش اطمینان بالایی پیدا کند. در ضمن، نسخه‌ای که در سینماکان به نمایش درآمد پایان بندی متفاوتی نسبت به نسخه سینمایی دارد.

بازخوردهای مثبت کارشناسان نسبت به نسخه ناقص و صحبت‌های جیمز گان (James Gunn) باعث شده بود هیجان بسیار زیادی برای اکران The Flash بوجود بیاید؛ هیجانی که خیلی زود فروکش کرد. نسخه نهایی نه تنها در جلب نظر مثبت منتقدان موفق نبود، بلکه در زمینه مالی بسیار ضعیف ظاهر شد و ضرری ۲۰۰ میلیون دلار را به سازندگان خود تحمیل کرد. در ضمن، طبق گفته‌های گان اقتباس سینمایی فلش قرار بود پلی میان DC Extended Universe و DC Universe باشد اما چنین چیزی را شاهد نبودیم.

رسانه Gizmodo در جدیدترین مطلب اختصاصی خود به پایان بندی اولیه فیلم فلش پرداخت که می‌توانست دو فرنچایز DCEU و DCU را بهم مرتبط کند. همان‌طور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره شد، این پایان بندی به نسخه‌ای تعلق دارد که در رویداد سینماکان به نمایش درآمد:

پایان بندی‌ای که من دیدم، همان پایان بندی‌ای که خوشحالی و امیدواری را در من به وجود آورد، بسیار ساده‌تر و هوشمندانه‌تر بود. در آغاز، همه چیز مثل پایان بندی جدید است. بری، دادگاه را ترک می‌کند، تلفنی با بروس صحبت می‌کند، یک ماشین کنار خیابان پارک می‌کند و پایی را می‌بینیم که از خودرو خارج می‌شود. در این بخش، بری فریاد می‌زند: «این دیگه کدوم خریه؟» سپس تیتراژ به نمایش در می‌آید.

[در پایان بندی اولیه] نمی‌بینیم چه کسی بتمن است. فقط می‌دانیم یک بتمن متفاوت از بتمن‌هایی است که بری با آن‌ها ملاقات کرد. این پایان بندی، شرایط را برای آینده مهیا می‌کرد.

در پایان بندی نهایی، شاهد حضور جرج کلونی (George Clooney) در نقش بتمن هستیم که هیچ فایده‌ای برای آینده نداشته و از همه مهمتر، نسخه کلونی شوالیه تاریکی اصلاً و ابداً طرفداری ندارد. در نتیجه، حضورش کاملاً بی دلیل بود. وارنر می‌توانست به پایان بندی اولیه فیلم فلش پایبند مانده و بدین طریق، شرایط را برای معرفی نسخه جدید بتمن (نسخه‌ای که به DCU تعلق دارد) مهیا کند.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا