فیلم های جدید دی سی
1%
  • 0/10

معرفی فیلم های جدید دی سی | از بتمن و رابین تا ماجرای تمیسکرا!

۵ فیلم و ۵ سریال

معرفی فیلم های جدید دی سی | از بتمن و رابین تا ماجرای تمیسکرا! ۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

شب گذشته جیمز گان به صورت رسمی از فیلم های جدید دی سی (DC) رونمایی کرد؛ آثاری که شامل ۵ فیلم و ۵ سریال در دنیای سینمایی دی سی با نام DCU خواهد بود.

مدتی است که دنیای سینمایی دی سی دچار یک هرج و مرج بسیار بزرگ شده، چیزی که زک اسنایدر (Zack Snyder) چندین سال پیش قصد داشت آن را درست کند، اما اوضاع آن پیچیده و پیچیده‌تر شد. با این وجود، حدود چند ماه پیش شرکت برادران وارنر (Waner Bros.) رسما اعلام کرد که یک استودیو جدید به نام DC Studios مخصوص آثار دنیای سینمایی دی سی تاسیس شده و قرار است تا فیلم‌ها و سریال‌های آن، شاهد جهانی مرتبط و گسترده، به نام DCU باشیم.

این در حالی بود که بسیاری از طرفداران تا چند ماه پیش فکر می‌کردند که هدف از تاسیس این استودیو، جهت دادن به فیلم و سریال‌هایی است که تاکنون با جهان‌های مختلف از جمله DCEU ساخته شده بودند. اما جیمز گان (James Gunn)، مدیر استودیو دی سی، حجت را بر همه تمام کرد و عملا تک به تک بازیگران قبلی دنیای سینمایی دی سی را کنار زد تا همه چیز، رسما از نو آغاز شود.

بدین ترتیب، فاز جدیدی در سینما و تلویزیون دی سی به راه خواهد افتاد که در آن، تمامی فیلم و سریال‌های DCU با یکدیگر مرتبط هستند و جالب‌تر اینکه به تازگی لیست ۱۰ پروژه آن منتشر شده که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

فیلم های جدید دی سی

در دنیای سینمایی دی سی که جیمز گان آن را شروع می‌کند، قرار است تا شاهد ۵ اثر سینمایی باشیم که به معرفی پیشینه برخی شخصیت‌ها مانند سوپرمن (Superman) می‌پردازند. همچنین یک بتمن متفاوت در این سری معرفی خواهد شد که بن افلک (Ben Affleck) و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) بازیگر آن نیستند!

فیلم Superman: Legacy

این اثر سینمایی دقیقا یک ریبوت کامل برا آن چیزی است که سال ۲۰۱۳ با فیلم Man of Steel در DCEU دیدیم. جیمز گان خودش وظیفه نویسندگی Superman: Legacy را بر عهده دارد و داستانی را درباره کل ال (Kal-El)، یا همان سوپرمن روایت خواهد کرد؛ کسی که قصد دارد تا از گذشته خود و خانواده انسانی که داشته سر در بیاورد. این اثر در واقع تنها پروژه‌ای است که بین فیلم های جدید دنیای سینمایی دی سی تاریخ اکران دارد و برای اکران در ۲۰ تیر ۱۴۰۴ (۱۱ جولای ۲۰۲۵) برنامه‌ریزی شده است.

فیلم The Authority

تیم The Authority در واقع متشکل از ۷ شخصیت ابرقدرت است که هرکدام توانایی‌های عجیبی را در ویران کردن دارند! در واقع این فیلم می‌تواند یک پاسخ جالب از سوی جهان تاریک دی سی، برای سریال The Boys باشد؛ جایی که شخصیت‌های اصلی هدفی به جز نابود کردن ندارند و از قدرت‌های خود سواستفاده می‌کنند.

فیلم The Brave And The Bold

در حالی که انتظار داشتیم تا سری فیلم‌های The Batman که رابرت پتینسون نقش شوالیه تاریکی را در آن‌ها بازی می‌کند، به دنیای سینمایی دی سی اضافه شوند، شب گذشته جیمز گان رسما اعلام کرد که این سری، عملا ربطی به فیلم های جدید دی سی ندارد! بلکه یک فیلم جدید با عنوان The Brave And The Bold برای این جهان سینمایی در نظر گرفته شده که سرگذشت بتمن (Batman) و پسرش دمین (Damian) را روایت می‌کند.

داستان این فیلم درست مثل سایر آثار معرفی شده، هنوز مشخص نیست. اما حداقل می‌دانیم که دمین به عنوان یکی از اولین رابین‌ها، در این اثر سینمایی نیز قرار است تا نقش یک دستیار را برای بتمن داشته باشد. همچنین بازیگر نقش بتمن فردی متفاوت و جدید خواهد بود. روایت این فیلم برگرفته از سری کمیک‌های با همین نام خواهد بود که از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۳ منتشر می‌شد.

فیلم Supergirl: The Woman of Tomorrow

به گفته جیمز گان،‌ این فیلم که قرار است تا بر پایه سری کمیک‌های موفق تام کینگ (Tom King) ساخته شود، نسخه‌ای از شخصیت سوپرگرل (Supergirl) را به تصویر می‌کشد که تاکنون هرگز ندیده بودید. در واقع آخرین فیلمی که درباره شخصیت سوپرگرل ساخته شده، مربوط به سال ۱۹۸۴ است که چندان هم با بازخورد خوبی مواجه نشده بود.

فیلم Swamp Thing

شاید این اولین اثر ترسناک بین فیلم های جدید دی سی باشد، اما جیمز گان چیزی درباره ژانر Swamp Thing را اعلام نکرده است. در واقع جالب است بدانید که حدود سه سال پیش، یک سریال با همین نام ساخته شده بود که جیمز وان (James Wan)، کارگردان معروف آثار سینمایی ترسناک، وظیفه ساخت آن را بر عهده گرفته بود.

سریال‌های جدید دی سی

برخلاف دنیای سینمایی مارول که ابتدا کار خود را به مدت ۱۰ سال با ساخت فیلم‌های سینمایی مرتبط دنبال کرده بود، جیمز گان رویه متفاوتی را برای بنای دنیای سینمایی دی سی انتخاب کرده است؛ طوری که در همین ابتدای کار، شاهد معرفی ۵ سریال جدید در موازات با ۵ فیلم سینمایی هستیم.

سریال Creature Commandos

این سریال رسما تایید می‌کند که فیلم The Suicide Squad رسما در دنیای جدید دی سی ساخته شده و داستان آن مرتبط خواهد بود. آماندا والر (Amanda Waller) کسی بود که در فیلم The Suicide Squad تیمی از شخصیت‌های ابرشرور را کنار یکدیگر جمع کرد تا ماموریت‌هایی را به واسطه قدرت بالایی که دارند، به صورت قراردادی انجام بدهند. بازیگر نقش آماندا والر همان وایولا دیویس (Viola Davis) از فیلم The Suicide Squad خواهد بود.

سریال Waller

در کل جیمز گان علاقه خاصی را نسبت به تیم جوخه انتحاری نشان داده و به نظر می‌رسد که پس از ساخت یک فیلم، یک سریال به نام Peacemaker و یک سریال دیگر برای معرفی گروهی به نام Creature Commandos، یک سریال جدید درباره شخصیت آماندا والر را هم در دست ساخت قرار داده تا پیشینه این شخصیت را برای بینندگان به تصویر بکشد. داستان این سریال نیز با فیلم های جدید دی سی مرتبط خواهد بود.

سریال Booster Gold

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که یک فرد از آینده دور بیاید و خودش را ابرقهرمان معرفی کند؟ ظاهرا قرار است تا داستان سری کمیک‌های Booster Gold که عملا درباره همین موضوع هستند، به یک سریال تلویزیونی در دنیای سینمایی دی سی تبدیل شوند؛ جایی که شخصیتی با همین نام، از آینده می‌آيد و خودش را به عنوان یک ابرقهرمان معرفی می‌کند.

با این وجود نکته داستان اینجاست که این فرد، قدرت‌های خاص و عجیبی ندارد، بلکه صرفا از تکنولوژی زمان خود (آینده دور) استفاده می‌کند تا به گذشته سفر کند و از ابزاری که از آینده آورده، دیگران را شگفت‌زده کند.

سریال Lanterns

هال جوردن (Hal Jordan) و جان استوارت (John Stewart) در این سریال جدید آماده یک ماجرای بسیار متفاوت درباره فانوس‌های سبز خواهند شد. سازمان The Green Lantern Corps در این سریال قرار است تا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلیس‌های کهکشانی معرفی شود، اما راز بزرگی درباره این اثر وجود دارد که جیمز گان جزئیات بیشتری را درباره آن ارائه نداده است.

سریال Paradise Lost

شخصیت واندروومن (Wonder Woman) در فیلم های قبلی دنیای سینمایی دی سی با بازی گل گدوت (Gal Gdot)، به واسطه دو فیلم معرفی شد و سپس بین اعضای لیگ عدالت (Justice League) قرار گرفت. با این وجود، پس از مدت‌ها انتظار برای اکران فیلم Wonder Woman 3، جیمز گان این اثر را هم مثل هر فیلم و سریال دیگری از جهان سینمایی DCEU کنسل کرد تا همه چیز ریبوت شود.

به گفته گان، این سریال خیلی شبیه به سریال‌هایی مانند Game of Thrones خواهد بود و سرزمین زادگاه واندروومن را به تصویر خواهد کشید. اما اینکه آیا پرنسس دایانا در آن حاضر خواهد شد یا که نه، هنوز مشخص نیست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments