چرا کارگردان شوالیه تاریکی درباره فیلم The Batman اظهار نظر نمی‌کند؟

کریستوفر نولان سکوت خود را شکست!

کارگردان شوالیه تاریکی

کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، کارگردان شوالیه تاریکی ضمن ارائه به‌روزرسانی هیجان انگیزی درباره برنامه‌هایش پس از اوپنهایمر، فاش کرده که چرا درباره فیلم The Batman اظهار نظر نمی‌کند.

سه‌گانه شوالیه تاریکی همچنان به‌عنوان یکی از بهترین سری فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما در نظر گرفته می‌شود، چراکه علاوه‌بر روایت داستانی عمیق، به‌بهترین شکل ممکن شخصیت بتمن را به ‌تصویر کشید. البته بسیاری از طرفداران و دوست داران سینما هنوز معتقدند که قسمت پایانی سه‌گانه، یعنی The Dark Knight Rises نتوانسته از نظر داستانی و شخصیت پردازی از دو قسمت قبلی پیشی بگیرد.

با اینکه بیش از یک دهه از پایان دوران حضور نولان در دنیای ابرقهرمانی می‌گذرد، اما بتمن همچنان حضوری پررنگ روی پرده نقره‌ای دارد. به‌جز برداشت بی‌نظیر بن افلک (Ben Affleck) در چندین فیلم دنیای توسعه‌یافته دی سی، سال گذشته شاهد اکران اثری مستقل به‌نام The Batman به کارگردانی مت ریوز (Matt Reeves) بودیم که برداشتی متفاوت اما جذاب با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) را برای طرفداران شوالیه تاریکی به ارمغان آورد.

از وقتی شاهکار مت ریوز در سینماها اکران شد، طرفداران کنجکاو بودند که کریستوفر نولان چه نظری درباره آن دارد. متاسفانه کارگردان شوالیه تاریکی هیچگاه درباره فیلم The Batman اظهار نظر نکرده بود تا اینکه چند روز پیش حین مصاحبه با ورایتی خیلی ناگهانی سکوت خود را شکست و به سردرگمی طرفداران پایان داد.

ایده‌ از هر جایی سرچشمه می‌گیرد. تا جایی که یادم می‌آید من همه کار کردم، ریمیک ساختم، اقتباس‌هایی از کمیک و رمان ساختم، فیلمنامه‌های اورجینال و جدید نوشتم. من برای جان بخشیدن به هر ایده‌ای آماده هستم اما به‌عنوان یک نویسنده و فیلمساز، هر پروژه‌ای که انجام می‌دهم باید احساس کنم که کاملا مالک آن هستم. شاید بذر اولیه یک ایده از جای دیگری بیاید، اما حتما باید توسط انگشتان من روی کیبورد تایپ شود و تنها از طریق چشمان من تصور شود. بنابراین اظهار نظر کردن درباره بتمن مت ریوز یا هر اثر کمیک بوکی دیگری چیزی جز جلب توجه کردن به‌همراه نخواهد داشت.

در رابطه با پروژه‌های آتی نیز، ماه‌های اخیر شایعه شده بود که نولان کارگردانی فیلم بعدی جیمز باند را به‌عهده می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد که تهیه‌کنندگان فرانچایز جیمز باند یعنی مایکل جی ویلسون (Michael G. Wilson) و باربارا بروکلی (Barbara Broccoli) باید به او آزادی عمل کافی بدهند تا همانطور که در مصاحبه اشاره کرد، بتواند داستانی اورجینال و جدید را روایت کند. اینکه آیا آنها مایل به انجام این کار هستند یا نه، بحث دیگری است.

فیلم اوپنهایمر که جدیدترین اثر نولان است در دو فرمت فورکی و بلوری عرضه شده و دنباله مورد انتظار بتمن مت ریوز نیز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا