سازندگان مورتال کمبت و تکن از مبارزان مورد علاقه خود می‌گویند

شخصیت مورد علاقه اد بون در تکن چه کسی است؟

سازندگان مورتال کمبت و تکن از مبارزان مورد علاقه خود می‌گویند عرفان بدری ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
سازندگان مورتال کمبت

به تازگی سازندگان مورتال کمبت (Mortal Kombat) و تکن (Tekken) مبارزان مورد علاقه خود را در سری بازی‌های یکدیگر برای طرفداران این دو مجموعه فاش کرده‌اند.

مجموعه بازی‌های مورتال کمبت و تکن به عنوان یکی از مهم‌ترین، پرطرفداران و تاثیرگذارترین سری بازی‌های مبارزه‌ای در تاریخ بازی‌های ویدئویی شناخته می‌شوند. هر دو مجموعه کار خود را در دهه ۱۹۹۰ میلادی و در دستگاه‌های بازی آرکید شروع و سپس به کنسول‌های خانگی راه پیدا کردند. سری تکن بیشتر با مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای ژاپنی مثل Street Fighter و Guilty Gear مقایسه می‌شوند، در حالی که مورتال کمبت به خاطر خشونت شدید خود شناخته می‌شود تا حدی در شکل‌گیری سازمان رده‌بندی سنی بازی‌ها (ESRB) نقش داشته است.

این دو مجموعه از دهه ۱۹۹۰ تا به الان که در سال ۲۰۲۳ قرار داریم، به قدرت کار خود را ادامه می‌دهند و نسخه جدیدی از آن‌ها در دست ساخت قرار دارند. بازی Tekken 8 به صورت رسمی در سال ۲۰۲۲ معرفی و همچنین در اوایل سال میلادی جاری از عنوان Mortal Kombat 12 رونمایی شد.

اکنون ادبون (Ed Boon) و کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada) که به ترتیب جزو سازندگان مورتال کمبت و تکن هستند و نقش مهمی در این مجموعه‌ها دارند، در پاسخ به طرفداران در حساب کاربری توییتر خود فاش کردند که به کدام یک از مبارزان در سری بازی‌های یکدیگر بیشتر علاقه دارند.

هارادا در جواب طرفداران گفت که در مجموعه مورتال کمبت، ریدن (Raiden) شخصیت مورد علاقه اوست، مبارزی که در بیشتر نسخه‌ها به عنوان شخصیت اصلی در داستان‌ها حضور داشته و آخرین بار هم او را به عنوان دارک ریدن (Dark Raiden) در بازی Mortal Kombat 11 دیدیم. او در توییتر خود نوشت:

شخصیت مورتال کمبت مورد علاقه من؟ البته که ریدن. اصلا مگه کسی از طرفدارای مورتال کمبت هست که ریدن رو دوست نداشته باشه؟ مثل اینه که یه نفر بگه من عاشق همبرگرم، ولی از گوشت و سبزیجات بدم میاد، پس فقط نونشو میخورم.

در ادامه نیز اد بون گفت که شخصیت هائورانگ (Hwoarang) در سری بازی تکن، مبارز مورد علاقه اوست، شخصیتی که نخستین بار در بازی Tekken 3 معرفی و آخرین بار نیز در عنوان Tekken 7 حضور پیدا کرد.

پس از این صحبت‌ها طرفداران هر دو مجموعه مورتال کمبت و تکن از علاقه خود به کراس اور بین دو سری بازی صحبت کردند و گفتند که دوست دارند تعدادی از شخصیت‌های آن به عنوان شخصیت مهمان در بازی دیگر حضور پیدا کنند. کراس اور در بازی‌های مبارزه‌ای چیز غیر معمولی نیستند، کازویا میشیما (Kazuya Mishima) قبلا در بازی Super Smash Bros. Ultimate حضور پیدا کرده بود، در حالی که نماد سری بازی‌های مورتال کمبت یعنی اسکورپیون (Scorpion) نیز در سری Injustice حضور داشت. در حالی که نباید گفت احتمال یک کراس اور بین مورتال کمبت و تکن به هیچ وجه وجود ندارد، اما تفاوت‌های بزرگی که در سبک این دو مجموعه وجود دارد باعث می‌شود تا احتمال وقوع چنین اتفاقی کمتر شود.

بازی Mortal Kombat 12 و Tekken 8 هم اکنون در دست ساخت قرار دارند، اما هنوز تاریخ انتشار آن‌ها اعلام نشده است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا