برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سری Mortal Kombat

۱۰ رقابت ماندگار بین شخصیت‌های محبوب سری Mortal Kombat

نبرد یخ و آتش

1%
  • 0/10
۱۰ رقابت ماندگار بین شخصیت‌های محبوب سری Mortal Kombat ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری Mortal Kombat پر از رقابت‌هایی است که باعث ماندگار شدن داستان آن شده‌اند. اما اگر دوست دارید تا بیشتر راجع به ریشه آن‌ها بدانید، در این مطلب می‌توانید درباره ۱۰ مورد از بهترین رقیبان دنیای مورتال کامبت بخوانید و متوجه دلیل دشمنی کاراکترهای آن شوید!

دنیای سری بازی و فیلم‌های Mortal Kombat درباره مبارزاتی است که در یک مسابقه بزرگ به همین نام اتفاق می‌افتند و از همین جهت کاراکترهای مختلف درگیر می‌شوند و به عبارتی دل و روده همدیگر را روی زمین می‌ریزند. شخصیت‌های منفی چشم قهرمان‌ها را درمی‌آورند، قهرمان‌ها قلوه شخصیت‌های منفی را از جای درمی‌آورند، و برخی اوقات درگیری، بین دو کاراکتر از یک تیم یا گروه شکل می‌گیرد. در مجموع برای کاراکترهای Mortal Kombat ممکن است دوست امروز دشمن فردا باشد و در نتیجه هرکسی دیگری را می‌زند!

با این وجود در میان این مسابقه‌ها و مبارزه‌های بین قهرمانان هر سرزمین، رقابت‌هایی وجود دارد که ریشه آن‌ها در مسائل شخصی بین کاراکترها است. این مبارزه‌ها دیگر درباره برد و باخت مسابقه نیستند، بلکه برنده آن‌ها قصد گرفتن انتقام دارد یا اینکه برای مسئله‌ای کاملا شخصی می‌خواهد تا دشمنش را با یک Fatality تمام عیار به دو نیمه نامساوی تقسیم کند.

آیا شما این رقیبان را می‌شناسید؟

۱۰. کیتانا و سیندل

دعوای خانوادگی یک مسئله همیشگی است که البته در سری Mortal Kombat با راه و رسم خونین‌تر دنبال می‌شود. اما مبارزه کیتانا (Kitana) با مادرش موضوعی است که همیشه به این شکل نبوده و پس از زنده شدن دوباره او چنین مشکلی به وجود آمده است.

درست هنگامی که شائو کان (Shao Kahn) حکمران قلمرو Outworld به ادنیا (Edenia) حمله کرد و آنجا را به تسلط خود درآورد، پادشاه سرزمین تصرف شده همسری به نام سیندل (Sindel) داشت که ابتدا همه فکر می‌کردند که به اجبار در کنار شائو کان مانده و در واقع قلب مهربانی دارد. اما بعدها مشخص شد که او هرگز به اجبار برده نشده و خودش به ادنیا خیانت کرده تا شائو کان سرزمین را تصرف و او را به همسری خود درآورد!

با این وجود از دختری که مادرش چنین خیانتی را انجام می‌دهد چه انتظاری دارید؟ آیا باید در کنار مادرش باشد و به شائو کان مغرور و ظالم خدمت کند؟ البته ابتدا او این کار را هم انجام داده بود، اما آشنایی با لو کنگ (Liu Kang) همه چیز را عوض کرد تا کیتانا متوجه مقاصد شیطانی مادرش شده و سعی کند تا جلوی او را بگیرد.

۹. جانی کیج و گورو

در واقع اولین بازی‌های سری Mortal Kombat چندان هم درباره رقابت بین کاراکترها نبود و بیشتر موضوع مبارزه برای نجات قلمرو زمین مدنظر بازیکنان بوده است. با این حال در اولین فیلم Mortal Kombat که در سال ۱۹۹۵ اکران شده بود مشخص شد که چقدر جانی کیج (Johnny Cage) و گورو (Goro) از یکدیگر متنفر هستند. می‌خواهید دلیل آن را بدانید؟ گورو عینک ۵ میلیون دلاری جانی را شکست و پولش را پس نداد!

این رقابت در واقع جریان در بازی‌های مختلف نداشت، اما به قدری معروف شده و داستان آن محبوب شد که حتی در بازی Mortal Kombat: Armageddon نیز می‌توانید در منو اصلی که همیشه عکس دو رقیب نمایش داده می‌شود جانی کیج و گورو را مشاهده کنید. همچنین در بازی Mortal Kombat: Shaolin Monks هنگامی که شما گورو را ضعیف می‌کنید تا فن نهایی را به او بزنید، جانی کیج دخالت کرده و خودش او را می‌کشد!

۸. کیتانا و شائو کان

واقعا به حدی دلیل برای متنفر بودن کیتانا از شائو کان وجود دارد که در یک مقاله نمی‌توان همه آن‌ها را نام برد! اما بگذارید تنها به کشتن پدر، گرفتن سرزمین و دزدیدن هویت اشاره کنیم که همه باعث شده‌اند تا کیتانا هر لحظه بخواهد تا شائو کان را با یک تیغه تکه تکه کند.

با این حال جالب است بدانید که کیتانا در ابتدا به عنوان دخترخوانده شائو کان توسط او انتخاب شده بود تا بتواند برایش جاسوسی کرده و به عنوان یک قاتل حرفه‌ای خدمت کند. اما زمانی که شائو کان متوجه شد که کیتانا به دلیل قلب مهربانش خیلی ضعیف است، از شنگ سونگ (Shang Tsung) خواست تا از خون نژاد تارکاتان‌ها (Tarkatan) یک جفت از او بسازد که در نهایت به ساخته شدن میلینا (Mileena) منجر شد. بعد از آن نیز کیتانا توسط حکمران دنیای Outworld کنار زده شد.

به همین دلیل است که طرفداران بسیاری همیشه منتظر پیروزی کیتانا بر شائو کان بودند و در واقع در بازی Mortal Kombat 11 نیز دقیقا همین اتفاق افتاد تا کیتانا به مقام کیتانا کان و حکمرانی قلمرو Outworld برسد!

۷. کوتال کان و شائو کان

در بازی Mortal Kombat X بود که بالاخره پس از مرگ شائو کان متوجه شدیم یک حکمران بهتر در قلمرو Outworld حضور دارد که نام او کوتال کان است. این کاراکتر جدید در واقع تا بازی Mortal Kombat 11 نیز مقام Kahn بودن را برای خود نگه داشته بود، اما زمانی که همه چیز بهم ریخت و سفر در زمان باعث شد تا دوباره شائو کان زنده شود، عملا هر طرفداری منتظر بود تا نبرد بین دو شاه Outworld را مشاهده کند!

دقیقا به همین دلیل نیز استودیو ندررلم (NetherRealm) هرگز طرفداران را نا امید نکرده و در این بازی دو پادشاه سابق و حاضر را در مقابل یکدیگر قرار داد تا مبارزه خونین آن‌ها در مرکز استادیوم بزرگ Outworld توسط مردم و همچنین بازیکنان دیده شود.

۶. کیتانا و میلینا

در میان شخصیت‌های سری Mortal Kombat بدون شک کیتانا همان کسی است که بیشترین تعداد دشمنان را دارد. با این حال دشمنی که از همه به او نزدیک‌تر است کسی خواهد بود که استخدام شده تا در نقش خواهر دوقلو و شیطانی او را به قتل برساند! با این وجود در میان درگیری‌های بزرگ‌تر و مبارزه‌های خونین مورتال کامبت، ظاهرا زمان کافی به رقابت این دو خواهر داده نشده و حتی مرگ عجیب میلینا در Mortal Kombat X باعث شد تا برخی حتی او را یک خواهر واقعی برای کیتانا بدانند! چراکه او تیغه میلینا را به همراه خود دارد و به جای خواهرش هم مبارزه می‌کند.

۵. ریدن و لو کنگ تسخیر شده

یکی از تراژدی‌های بزرگ بازی Mortal Kombat 9 زمانی بود که ریدن تنها برای اینکه جلوی لو کنگ را برای حمله کردن به شائو کان بگیرد او را کشت. اما این کشته شدن پایان کار لو کنگ نبود و بعدها کوان چی (Quan Chi) موفق شد تا او را به عنوان یک سرباز مرده بازگرداند که قصد نابود کردن ریدن را دارد!

با این حال در خط زمانی قبلی نیز در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance لو کنگ باز هم کشته شده و توسط ریدن زنده شده بود اما به عنوان یک زامبی! اما همین زامبی بعدها موفق شد تا با کمک روح خود لو کنگ کمی خراب‌کاری‌های خود را کنترل کند. همچنین در نهایت در بازی Mortal Kombat 11 مشخص شد که دلیل مبارزه لو کنگ و ریدن در کل سری Mortal Kombat نقشه کرونیکا (Kronika) بوده و می‌توان گفت هنگامی که ریدن دیگر با او مبارزه نمی‌کند خود یکی از بهترین صحنه‌های کل جهان مورتال کامبت است!

۴. کوای لیانگ و بی هان

بدون شک می‌توان بیشتر از چند دیالوگ و مبارزه ساده درباره دو برادر ساب زیرو (Sub Zero) از قبیله لین کوی (Lin Kuei) در سری Mortal Kombat به آن‌ها فرصت داد. این دو برادر که بی هان (Bi-Han) و کوای لیانگ (Kuai Liang) نام دارند هر دو در دنیای مورتال کامبت به عنوان ساب زیرو شناخته می‌شدند، تا اینکه هانزو هاساشی انتقام اشتباه خانواده خود را از بی هان می‌گیرد و در نهایت او را به جهان مردگان می‌فرستد تا به عنوان نوب سایبوت (Noob Saibot) بازگردد!

با این حال در بازی Mortal Kombat X بالاخره پس از دانستن حقیقت صلح و آرامش بین هانزو هاساشی و کوای لیانگ، یا بهتر است بگوییم دو قبیله شیرای رایو (Shyrai Ryu) و لین کوی برقرار شد که خود یکی از بهترین صحنه‌ها در سری Mortal Kombat است.

۳. لو کنگ و شنگ سونگ

داستان رقابت لو کنگ و شنگ سونگ به عنوان قهرمان و شخصیت منفی موردی است که همیشه در سری Mortal Kombat دیده شده و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و بهترین‌ها شناخته می‌شود. با این حال جالب است بدانید که این رقابت در دنیای بازی‌های ویدیو و سینما کمی متفاوت هستند.

در دنیای بازی، لو کنگ «انتخاب شده» است و به عنوان قهرمان قلمرو زمین با شنگ سونگ مبارزه می‌کند. با این حال رقابت آن‌ها زمانی به اوج خود می‌رسد که لوکنگ چندین و چندبار این جادوگر را شکست داده او را جلوی شائو کان خجالت می‌کند! اما در دنیای سینمایی، این رقابت بیشتر یک مسئله شخصی بود که یه دلیل کشته شدن برادر لو کنگ توسط شنگ سونگ ایجاد شده است. همچنین لازم به ذکر است که در فیلم Mortal Kombat 2021 نیز اتفاقاتی رخ می‌دهد که باز هم مسئله شخصی بین لو کنگ و جادوگر معروف دنیای Outworld را به وجود می‌آورد تا در آینده شاهد جزئیات بیشتری از آن باشیم.

۲. سونیا بلید و کینو

تنفر سونیا بلید (Sonya Blade) از کینو (Kano) در واقع امری است که دلایل مختلفی دارد و از هر نظر یکی از بهترین‌های سری Mortal Kombat است. با این حال همیشه در هر خط زمانی از بازی یا فیلم سینمایی کینو به نحوی از دست سونیا فرار کرده و به او خیانت می‌کند.

همچنین در فیلم Mortal Kombat 2021 نیز مجددا شاهد این خیانت هستیم و می‌بینیم که کینو به عنوان یک انسان به قلمرو خود پشت کرده و به افرادی که حاضر هستند تا پول بیشتری بدهند خدمت می‌کند! به علاوه لازم به ذکر است که این کاراکتر در میان همه شخصیت‌های حاضر در این فیلم بیشتر مورد تحسین طرفداران و منتقدین قرار گرفته است.

۱. اسکورپیون و ساب زیرو

بدون شک هیچکدام از رقابت‌های بین شخصیت‌ها در سری Mortal Kombat به محبوبیت و جذابی نبرد آتش در مقابل یخ نیست. البته این فقط قدرت‌های دو کاراکتر نیست که باعث می‌شود تا مبارزه آن‌ها از هر چیز دیگری در دنیای مورتال کامبت حماسی‌تر باشد، بلکه داستان زندگی این دو شخصیت به اندازه کافی اطلاعات را در اختیار بیننده می‌گذارد تا از دلیل نفرت آن‌ها از یکدیگر را درک کنند.

بی هان در واقع همان ساب زیرو است که رهبر قبلیه لین کوی بوده و هرگز مشکلی را با هانزو هاساشی و قبلیه او ندارد. اما هنگامی که هانزو و قبیله‌اش به عنوان یک تله توسط کوان چی کشته می‌شوند، او هانزو را به اسکورپیون (Scorpion) تبدیل می‌کند تا از آتش جهنم فرار کرده و سعی کند تا انتقام خود را از ساب زیرو بگیرد. او نیز همین کار را انجام می‌دهد، به نحوی که در بازی Mortal Kombat 9، بی هان توسط اسکورپین به یک اسکلت آموزش آناتومی بدن انسان تبدیل می‌شود!

اما نظر شما درباره این کاراکترها و دشمنی‌های آن‌ها چیست؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments