بازی Tekken 8

هشت سوال مهمی که بازی Tekken 8 باید به آنها پاسخ دهد

شخصیت‌ها و مبارزات گم شده!

پس از انتشار تریلر بازی Tekken 8 سوالات زیادی برای طرفداران به وجود آمد. از محل اختفای جین کازاما (Jin Kazama) گرفته تا عواقب مرگ هیهاچی (Heihachi)، سوالات ابهامات بسیاری وجود دارد که باید یکبار برای همیشه در قسمت جدید به آن‌ها پاسخ داده شود.

طرفداران سری بازی سبک مبارزاتی تکن (Tekken) زمانی که شرکت سونی قسمت هشتم این بازی را در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۲ شهریور ماه) معرفی کرد، شگفت زده شدند. چرا که عنوان جدید، پس از موفقیت و پیروزی هیهاچی در بازی قبلی، به درگیری بین کازویا میشیما (Kazuya Mishima) و جین کازاما پایان خواهد داد.

در حالی که تایید شده است که نبرد کازویا و جین برگزار خواهد شد، مسائل حل نشده دیگری از عناوین تکن هنوز وجود دارند که قسمت جدید باید به آنها رسیدگی کند. این موارد از تایید مکان و احوال شخصیت‌هایی مانند جین کازاما گرفته تا پیامدهای درگیری کازویا با هیهاچی و تأثیری که بر داستان تکن هشتم خواهد داشت را شامل می شود.

۸. آیا هیهاچی در بازی Tekken 8 واقعا مرده است؟

هیهاچی جدا از اینکه یکی از بهترین شخصیت‌های سری تکن است، تأثیر مستمری بر داستان داشته است. او در بازی اصلی به ظاهر کشته شد اما در بازی دوم بازگشت. در بازی هفتم نیز سرنوشت او به همان روشی به پایان رسید که طرفداران در قسمت اول شاهد آن بودند؛ هیهاچی توسط کازویا به درون یک آتشفشان پرتاب شد.

پس از انتشار قسمت هفتم و در طول هفت سال گذشته طرفداران همواره سوال می‌کرده‌اند که آیا هیهاچی واقعاً مرده است یا مانند گذشته ترفندی برای بازگشت به کار خواهد گرفت و به قسمت هشتم نیز باز می‌گردد؟ علاوه بر این‌ها سری تکن هرگز بدون هیهاچی عرضه نشده است و عدم حضور او در این قسمت ممکن است این فرنچایز را به کلی تغییر دهد. به هر حال داستان مرگ قطعی یا بازگشت هیهاچی در نقطه عطف داستان باید در قسمت هشتم به طور واضح مشخص شود و به سوالات طرفداران پاسخ مقبولی داده شود.

۷. نتیجه درگیری بین کازویا و آکوما چه بود؟

استریت فایتر (Street Fighter) و تکن هر دو در دسته بازی‌های مبارزه‌ای دشوار در نظر گرفته می‌شوند، به همین دلیل درگیری بین کازویا و آکوما (Akuma) یکی از جالب‌ترین مبارزات درون بازی است. کازویا بعد از اینکه هیهاچی را کشت آکوما را به چالش کشید، اما نتیجه مبارزه بین آن‌ها هیچوقت به طور کامل مشخص نشد.

البته می توان گفت که کازویا از این درگیری جان سالم بدر برده است چرا که این شخصیت دوباره در جدیدترین تریلر تکن ظاهر شده است. اگرچه هنوز یک علامت سوال بزرگ در مورد نتیجه درگیری آنها وجود دارد. از این گذشته، ماموریت آکوما کشتن کازویا بود و اعتراف شکست نیز برای او امری منطقی نبود. بازی Tekken 8 باید تایید کند که آیا کازویا با شکست دادن آکوما او را کنار گذاشته یا اتفاقی افتاده است که باعث تغییر عقیده او شده باشد.

۶. آیا ژن شیطان اصلا قابل نابودی هست؟

سری تکن به دلیل شخصیت‌های سخت‌گیر، دقیقاً یک بازی مبارزه‌ای مبتدی به حساب نمی‌رود و در این بین افرادی مانند جین شیطانی (Devil Jin) و کازویا شیطانی (Devil Kazuya) یک تهدید واقعی هستند. در روند داستانی جین قصد داشت برای پایان دادن به ژن شیطان شخصیت آزازل (Azazel) را بکشد، اما در همانطور که در قسمت هفتم دیده شد جین همچنان گرفتار آن بود.

به نظر می رسد که در قسمت هشتم هر دو ژن شیطانی جین و کازویا فعال شوند تا آن‌ها به قدرت مورد نیاز برای مبارزه سختی که در پیش دارند دسترسی داشته باشند. با این حال، اگر برای این ژن نابودی و پایانی در نظر گرفته شده باشد، این موضوع باید در قسمت جدید تأیید شود. زیرا این سری بارها و بارها از ژن شیطان استفاده کرده است. همچنین از آنجایی که به نظر می رسد درگیری بین پدر و پسر آخرین مورد باشد، باید دلیل اصلی آنچه که رقابت آن‌ها را در وهله اول آغاز کرد نیز به طور کامل مشخص شود.

۵. وضعیت شرکت G Corporation چیست؟

شرکت G Corporation ظاهراً پس از مرگ هیهاچی و ناپدید شدن جین به ابرقدرت بعدی تبدیل شد، اما مشخص نیست که آیا کازویا به استفاده از آن برای پیشبرد برنامه‌های سلطه بر جهان خود ادامه داده است یا نه. علت این ابهام نیز آن است که با در دست گرفتن قدرت این شرکت کازویا از نظر فنی مسئولیت گروه میشیما زایباتسو (Mishima Zaibatsu) را نیز بر عهده می‌گیرد.

پایان Tekken 7 نشان می‌دهد که این شرکت اساساً همان برنامه‌های جنگ محوری را که جین با کمک میشیما زایباتسواجرا کرده بود، در اختیار گرفته است، اگرچه این موضوع کاملاً تأیید نشده است. بازی Tekken 8 باید نشان دهد که G Corporation در حال حاضر در جهان تکن چه جایگاهی دارد، زیرا در ابتدا توسط مردم و در برابر گروه میشیما با دید مثبتی دیده می‌شده است.

۴. آیا جین هنوز یک مرد تحت تعقیب است؟

جین تمام جنگ های دنیا را در تلاش برای فریب دادن آزازل و پایان دادن به ژن شیطان یک بار برای همیشه آغاز کرد. علیرغم مرگ آزازل، نقشه جین عملی نشد و او از آن زمان تحت مراقبت لی شائولان (Lee Chaolan) در حال بهبودی بوده است. اکنون که جین به چشم عموم بازخواهد گشت، باید دید برداشت مردم از او چیست.

از نظر منطقی، جین باید برای ایجاد این همه ویرانی یک مرد تحت تعقیب باشد، و باورش سخت خواهد بود اگر بتواند بدون عواقب در قسمت بعدی نیز حضور پیدا کند. بخشی از داستان جین در قسمت هشتم باید به این موضوع بپردازد که چگونه او توانسته آزادانه پرسه بزند و آیا شخصیت‌هایی مانند میگل (Miguel) هنوز برای خونخواهی علیه او تلاش می‌کنند.

۳. برای خط جانشینی میشیما زایباتسو چه اتفاقی خواهد افتاد؟

را پس از شکست هیهاچی از کازویا گروه میشیما زایباتسو باید تحت کنترل کازویا قرار گرفته باشد، اما با لغو شدن آخرین تورنمنت بین کازویا و هیهاچی این موضوع همچنان در هاله‌ای از ابهام است. به همین دلیل این امر مشخص نمی‌کند که آیا میشیما زایباتسو به طور خاص تحت کنترل کسی است یا آیا اصلا قابل دستیابی است یا نه!

در قسمت پنجم و زمانی که هیهاچی و کازویا حضور نداشتند، جینپاچی (Jinpachi) ادعا کرده بود که زایباتسو تحت سلطه او است. بنابراین سابقه ای وجود دارد که شخص دیگری کنترل را به دست بگیرد. با این حال، قسمت هشتم وظیفه دارد مشخص کند که چه کسی اکنون این مجموعه را در دست دارد، زیرا میشیما زایباتسو مسئول مسابقات شاه مشت آهنین یا King of Iron Fist است.

۲. کدام شخصیت‌ها به طور رسمی در بازی حضور خواهند داشت؟

پس از انتشار قسمت هفتم لیست شخصیت‌های خاص این قسمت بسیار مورد توجه قرار گرفت و بازتاب گسترده‌ای در بین طرفداران و در صفحه‌های اجتماعی داشت. مطالب بامزه و خنده‌دار بسیاری درمورد این شخصیت‌ها ساخته شد و تکن هفت مورد توجه کنایه‌های زیادی قرار گرفت. در میان این افراد، افرادی مانند نیگان (Negan) از سریال مرده متحرک (The Walking Dead) و ناکتیس (Noctis) از مجموعه فاینال فنتسی (Final Fantasy) وجود داشتند که حضور هر دو زیر سوال بود.

شخصیت‌های مهمان تکن گاهی گیج‌کننده هستند، زیرا نباید به طور واقع‌گرایانه بخشی از جهان بازی باشند. با توجه به اینکه هر قسمت جدید تکن مشخص می‌کند که در بازی قبلی چه اتفاقی افتاده است، بازی Tekken 8 نیز باید تایید کند که کدام یک از شخصیت‌های مهمان واقعاً بخشی از تورنومنت هفتم و مسابقات King of Iron Fist بوده‌اند.

۱. چه اتفاقی برای جون کازاما افتاد؟

این سوال برای چندین دهه در ذهن هر طرفدار تکن وجود داشته است. در طول هفت قسمت بازی وضعیت جون کازاما (Jun Kazama) هرگز به وضوح بیان نشد. بر اساس برخی سرنخ‌های موجود در بازی و همچنین تریلر انیمیشنی این مجموعه، که به زودی از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد، او توسط اوگر (Oger) کشته شده است. اگرچه برخی شایعات دیگر هنوز وجود دارند که طبق آن‌ها جین زنده مانده است.

قسمت هشتم یک زمینه جدید را برای گسترش داستان زندگی جین به ارمغان خواهد آورد که از زمان Tekken 5 دیده نشده است، و هیچ راه بهتری برای خاتمه دادن به همه چیز، جز کنار آمدن او با اتفاقی که برای مادرش افتاده وجود ندارد. علاوه بر این، رمز و رازهای پشت پرده مرگ جون آنقدر طولانی شده است که زمان آن فرا رسیده است که فاش شوند.

اخبار ساخت و تریلر بازی Tekken 8 به طور رسمی در رویداد اخیر State of Play سونی منتشر شد. با اینکه همچنان تاریخ انتشار دقیقی برای این بازی در نظر گرفته نشده است اما گفته می‌شود که طرفداران در اواخر سال ۲۰۲۳ و یا اوایل سال ۲۰۲۴ شاهد عرضه آن خواهند بود. به علاوه اشاره شده است که قسمت هشتم بر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس و رایانه‌های شخصی قابل اجرا خواهد بود.

درپایان، نظر شما درباره این بازی چیست؟ شما انتظار دارید چه پیشرفت‌هایی را در خط داستانی و مبارزات این بازی ببینید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا