بودجه‌ی بازی Star Citizen به بیش از 250 میلیون دلار رسید

سرمایه‌ی بازی در سال جاری 37 میلیون دلار افزایش یافته است

بودجه‌ی بازی Star Citizen

بر اساس اعلام استودیوی کلاود ایمپریوم گیمز، بودجه‌ی بازی Star Citizen در طول سال 2019 میلادی با افزایش 37 میلیون دلاری همراه بوده و سرمایه‌ی کلی آن به رقم 250 میلیون دلار رسیده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، Star Citizen یکی از جاه طلبانه‌ترین آثار پلتفرم رایانه‌های شخصی است که استودیوی کلاود ایمپریوم گیمز (Cloud Imperium Games) در سال 2012 میلادی با راه‌اندازی کمپین حمایت مردمی در وب‌سایت کیک‌استارتر، فرآیند ساخت و توسعه آن را آغاز کرد. این اثر که به کارگردانی کریس رابرتز (Chris Roberts)، سازنده مجموعه‌ی Wing Commander، برای سالیان سال در دست ساخت است، به‌تازگی در بحث تامین بودجه به رکورد جدید و صدالبته خیره‌کننده‌ای دست یافته است.

با استناد به آمار و ارقام منتشر شده در وب‌سایت رسمی Star Citizen، به نظر می‌رسد که بودجه‌ی کلی بازی از زمان شروع این طرح در سال 2012 میلادی تا به امروز به بیش از 250 میلیون دلار رسیده که تمامی این رقم هنگفت از طریق کمک‌های مردمی تامین شده است. جالب اینجا است که بودجه‌ی این اثر در ابتدای سال جاری برابر با 213.4 میلیون دلار اعلام شده بود که حال گزارش‌ها از افزایش 37 میلیون دلاری سرمایه‌ی توسعه‌ی آن در طول امسال حکایت دارد. در کنار این گزارش‌ها، وب‌سایت معروف PC Gamer مدعی است که این عنوان پرطرفدار صرفا در ماه نوامبر سال 2019 میلادی بالغ بر 9 میلیون دلار از طریق کمپین خود به دست آورده که این حجم از کمک‌های مالی در طول عمر بازی بی‌سابقه بوده است.

با عنایت به این آمار و ارقام، با تمام جرات می‌توان اثر Star Citizen را موفق‌ترین پروژه و عنوانی دانست که بودجه‌ی ساخت و توسعه‌ی خود را از طریق کمپین‌های حمایت مالی از جمله کیک‌استارتر فراهم می‌کند. سرمایه‌ی اولیه‌ی این بازی چیزی در حدود 500 هزار دلار بود که در مقایسه با بودجه‌ی کنونی آن یعنی 250 میلیون دلار، رقم نسبتا ناچیزی بوده و این موضوع مهر تاییدی بر موفقیت بی‌نظیر آن می‌زند.

در دیگر خبرهای مرتبط با بازی، بد نیست اشاره کنیم که از روز چهارم آذر ماه (25 نوامبر) سازندگان امکان تجربه‌ی رایگان بازی به مدت ده روز را برای علاقه‌مندان فراهم کردند. این رویداد که به Free Fly معروف است، تا روز چهاردهم آذر ماه (5 دسامبر) ادامه خواهد داشت و بازیکنان طی آن می‌توانند با گیم‌پلی و بخش‌های مختلف این اثر جاه طلبانه آشنا شوند. برخلاف غالب رویداد‌های پیشین، خبر خوب این است که در جریان این رویداد شما به طور رایگان به یک سفینه‌ی فضایی دسترسی دارید که به کمک آن قادر به طی مراحل داستانی بازی نیز خواهید بود. در حالت عادی، سفینه‌ها تنها با پرداخت پول واقعی قابل دسترس هستند که خرید حداقل یک سفینه برای پیش‌برد بخش داستانی الزامی است. در کنار برگزاری رویداد تجربه‌ی رایگان بازی، استودیوی کلاود ایمپریوم گیمز در با شروع مراسم CitizenCon جزئیاتی نیز درباره به‌روزرسان بزرگ بعدی این اثر به اشتراک گذاشت که طبق آن، ظاهرا مکانیک Pyro به همراه یک سیاره تازه و حالت جدید چندنفره 20 بازیکن در برابر 20 بازیکن (20vs20) تحت عنوان Theatres of War در آینده نزدیک راهی بازی خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بودجه‌ی بازی Star Citizen و حمایت بی‌نظیر مردم از آن چیست؟ به نظر شما، آیا این اثر در نهایت می‌تواند مرزهای صنعت بازی‌های ویدیویی را جابه‌جا کند؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا