#مهسا_امینی

انتشار نسخه‌ی بتای Squadron 42 تاخیر خورده است

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

نسخه‌ی بتای Squadron 42

نسخه‌ی بتای Squadron 42 قرار بود اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد اما سازندگان حالا از تعویق در انتشارش خبر داده‌اند.

وقتی بحث انتظار طولانی برای یک بازی ویدیویی به میان می‌آید، اکثر ذهن‌ها به سمت Cyberpunk 2077 می‌رود اما یک عنوان دیگر هم شرایط مشابهی دارد. Star Citizen نخستین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی و از طریق کمپین کیک استارتر معرفی شد. محصول کلاود ایمپریوم گیمز قرار بود در سال ۲۰۱۴ میلادی به بازار بیاید اما چندین و چند بار تاخیر خورد. در حال حاضر هم هیچ گونه تاریخ یا پنجره‌ی زمانی‌ای برای انتشارش مشخص نشده است.

تاخیرهای پشت سر هم تنها عاملی نیست که انتقادهای فراوانی را برای سازندگان Star Citizen به همراه داشته است. این بازی طی سال‌های گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون دلار حمایت مالی از سوی کاربران دریافت کرد تا بزرگ‌ترین پروژه از لحاظ سرمایه‌گذاری جمعی یا Crowdfunding لقب بگیرد. کلاود ایمپریوم گیمز همچنین از طرف چند شرکت فعال در حوزه‌ی سرگرمی مانند اسونت اینترتینمنت مبالغی را تحت عنوان سرمایه‌گذاری دریافت کرد تا بودجه‌ی کلی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار باشد. با وجود چنین بودجه‌ای، پروژه هنوز به سرانجام نرسیده تا گروهی از کارشناسان و کاربران مدیریت استودیو را زیرسوال ببرند. در ضمن، همزمان با این بازی یک محصول دیگر تحت عنوان Squadron 42 در دست ساخت قرار دارد که داستان‌محور بوده و اتفاقاتش در دنیای استار سیتیزن جریان دارد.

کریس رابرتز (Chris Roberts) خالق و کارگردان Star Citizen چندی پیش پستی را در وب سایت رسمی این بازی قرار داد که در واقع نامه‌ای برای حامیان مالی پروژه است. طبق گفته‌های او، نسخه‌ی بتای Squadron 42 برخلاف اعلام قبلی استودیو به این زودی‌ها در دسترس قرار نمی‌‎گیرد. رابرتس همچنین گفت تا نزدیک شدن به زمان عرضه هیچ گونه اطلاعاتی به صورت عمومی منتشر نخواهد شد. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از نوشته‌های او را مطالعه کنید:

هرگز فکر نمی‌کردم ۹ ماه از سال ۲۰۲۰ میلادی را به واسطه‌ی قرنطینه‌ی خانگی در خانه کار کنم، قادر نباشم به مسافرت بروم، دوستان و آشنایان را ببینم و به دفترهایمان سر بزنم.

معمولا وقتی ۱۲ ماه تا انتشار مانده، یک محصول را به صورت رسمی معرفی می‌کنند. در فاصله‌ی شش ماه مانده به عرضه هم کمپین تبلیغاتی فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهد تا آگاهی علاقه‌مندان پیرامون این محصول را بیشتر کند.

کریس رابرتز در ادامه‌ی نامه‌ی خود حالت داستانی Star Citizen را به یک هدیه تشبیه کرد که آماده شده و کنار درخت کریسمس قرار دارد تا زمان مورد نظر فرا برسد. او سپس گفت اگر محتوای هدیه زودتر مشخص شود، دیگر هیچ هیجانی برای بازکردنش باقی نمی‌ماند. در ضمن، رابرتز پیرامون مشخص نکردن تاریخ یا پنجره‌ی انتشار گفت:

ما به این نتیجه رسیدیم که تا قبل از ورود به فاز نهایی توسعه، نه گیم‌پلی Squadron 42 را به صورت عمومی به نمایش بگذاریم و نه درباره‌ی تاریخ عرضه‌اش صحبت کنیم. [با ورود به این فاز] با اطمینان بیشتری می‌توانیم درباره‌ی زمان مورد نیاز برای رساندن بازی به کیفیت مد نظر صحبت کنیم.

در بخش‌های پایانی نامه اعلام شد انتشار Briefing Room (مجموعه ویدیوهایی با محوریت روند توسعه) لغو نشده، بلکه برای مدتی به تعویق افتاده است تا توسعه به فاز پایانی خود نزدیک شود. کریس رابرتز همچنین تاکید داشت انتشار گزارشات ماهانه ادامه خواهد داشت تا علاقه‌مندان درک بهتری از روند پیشرفت پروژه داشته باشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا