آیا قسمت اول سریال شی هالک در توسعه پروژه‌های آینده MCU نقش دارد؟

بزرگ‌ترین نکته داستانی قسمت اول

آیا قسمت اول سریال شی هالک در توسعه پروژه‌های آینده MCU نقش دارد؟ پارسا خلیلی ۰ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ تلویزیون
قسمت اول سریال شی هالک

قسمت اول سریال شی هالک با رفرنس و ایستراگ‌های متعددی موفق شد وقایع پیشین دنیای سینمایی مارول را به خوبی در خود منعکس کرده و از لحظاتی فراموش نشدنی یاد کند. اکنون بعد از گذشت چند روز، کارگردان به نقش قسمت اول سریال شی هالک در توسعه پروژه‌‌های آینده MCU اشاره کرده است.

با از راه رسیدن سریال She-Hulk: Attorney At Law، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول یک قدم دیگر به پایان خود نزدیک شد. این پروژه کمدی حقوقی نه قسمتی با روایت داستان پیشینه جنیفر والترز تجربه‌ای خاص و متفاوت را برای طرفداران به ارمغان می‌آورد و همچنین به خلق داستان‌های بیشتر در فازهای بعدی کمک می‌کند.

آینده‌ای که با نکات داستانی سریال شی هالک محقق می‌شود

در مصاحبه‌ با Cinema Blend، کت کاریو (Kat Coiro)، کارگردان سریال شی هالک درباره یکی از مهمترین سکانس‌های قسمت اول صحبت کرد و اظهار داشت که سفینه بزرگ دیده شده در ابتدای قسمت، نه تنها با داستان سریال گره خورده، بلکه در توسعه پروژه‌های آینده MCU نیز نقش دارد.

در مصاحبه‌ای دیگر با Gizmodo، جسیکا گائو (Jessica Gao)، تهیه کننده سریال با توضیحی کاملا منطقی، درباره تغییر دادن پیشینه جنیفر والترز در قسمت اول سریال شی هالک صحبت کرد.

راستش را بخواین عوامل مختلفی وجود دارد. اول از همه کوین فایگی (Kevin Feige) نمی‌خواست پیشینه جنیفر والترز درست مثل کمیک‌ها توسط تیراندازی یک مافیا شکل بگیرد به‌خاطر اینکه با خیلی از نکات داستانی MCU و شخصیت پردازی بروس بنر مطابقت نداشت. همانطور که می‌دانید در کمیک‌ها جنیفر توسط یک مافیا مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و به‌شدت زخمی می‌شود و بروس نیز از خون حود برای نجات جان دختر عمویش استفاده می‌کند. در دنیای سینمایی مارول بروس همیشه هالک را به‌عنوان یک نفرین می‌دید و سالیان زیادی به‌خاطرش شکنجه شد. او بخش قابل توجهی از عمرش را صرف کرد تا راهی برای قبول کردن شرایطش پیدا کند و یاد بگیرد با آن زندگی کند. بنابراین برای من منطقی نیست که او با میل خود این نفرین را به جنیفر منتقل کند. بنابراین ما نمی‌خواستیم با تکرار وقایع کمیک‌ها به شخصیت پردازی بروس بنر و اتفاقاتی که پشت سر گذاشته لطمه بزنیم.

گائو همچنین اظهار داشت که به تصویر کشیدن پیشینه کمیکی جنیفر والترز به داستان سریال آسیب وارد می‌کرد، زیرا به‌د‌لیل وجود جزئیات فراوان، روایت آن به بیش از یک قسمت به‌طول می‌انجامید و نمی‌توانست حس ندامت و پشیمانی را در بروس به‌وجود بیاورد.

به‌تصویر کشیدن پیشینه کمیکی جنیفر والترز مستلزم چندین قسمت پایه ریزی است که روایت آن به داستان سریال آسیب وارد می‌کند. ما نمی‌خواستیم با پاسخ دادن به سوالاتی از قبیل پس چرا؟ چه اتفاقی افتاد؟ چه چیزی باعث شد یک مافیا به او شلیک کند؟ به داستان سریال لطمه بزنیم. همچنین ماهیت عوض کردن پیشینه جنیفر با یک تصادف، حس ندامت و پشیمانی را در بروس به‌وجود می‌آورد، زیرا خونش به‌طور اتفاقی وارد بدن جنیفر می‌شود و او را گرفتار نفرینی می‌کند که زندگی خودش برای مدتی طولانی به جهنم تبدیل کرده است.

قسمت اول سریال شی هالک چگونه خط داستانی Planet Hulk پایه ریزی می‌کند؟

در حالی که سریال شی هالک حول محور یک داستان کمدی حقوقی می‌چرخد، اما ورود سفینه فضایی ثابت می‌کند که نویسندگان مقصد مشخصی در ذهن دارند که طبق شایعات مطرح شده در فضای مجازی، به خطوط داستانی Planet Hulk و World War Hulk مربوط می‌شود.

در خط داستانی Planet Hulk بنر برای زندگی در صلح و آرامش به آلاسکا رفت. بعد از گذشت سالیان زیاد وی سرانجام توسط نیک فیوری به نیویورک برگشت، زیرا شیلد به کمک هالک در از بین بردن Godseye، سلاح فضایی هیدرا که می‌تواند همه بمب‌های هسته‌ای جهان را به صورت همزمان منفجر کند نیاز داشت. بنر تحقیقات خود را در زمینه سلاح هایدرا آغاز کرد و متوجه شد که Godseye در واقع یکی از پروژه‌های قدیمی شیلد است که می‌تواند با قدرت هر ابرقهرمانی برابری کند. در ادامه یک سفینه فضایی شیلد برای بازیابی هالک به فضا ارسال شد. با به وجود آمدن فرصتی برای خلاص شدن از شر هالک، گروهی از ابرقهرمانان معروف به ایلومیناتی تصمیم گرفتند هالک را به یک سیاره خالی از سکنه منتقل کنند اما متاسفانه با رخ دادن ارور در سیستم سفینه هالک به سیاره ساکار منتقل شد، دنیایی پر از قبایل بربر و نبردهای گلادیاتوری که توسط یک امپراتور فاسد اداره می‌شد. هالک بلافاصله پس از ورود به سیاره ساکار اسیر شد.

اسارت هالک در ساکار و شرکت کردن در نبردهای گلادیاتوری باعث شد او قدرتمندتر از گذشته شود و با ازبین بردن حاکم فاسد ساکار، به‌عنوان گلادیاتور هالک کنترل سیاره را به‌دست بگیرد. پیرو آغاز امپراتوری خود، هالک عاشق ملکه اولداسترانگ شد و تصمیم گرفت زندگی جدیدی را با او در ساکار سپری کند اما چند سال بعد ملکه اولداسترانگ همراه با میلیون‌ها نفر توسط انفجار سفینه فضایی ایلومینتی کشته شد. این اتفاق تلخ به قدری برای Skaar، پسر هالک گران تمام شد که به‌منظور گرفتن انتقام مادرش از بروس، با ارتشی بزرگ عازم زمین شد.

مهمتر از این، جنیفر والترز در کمیک‌ها یکی از اعضای برجسته انتقام جویان بوده است. او شاید در حال حاضر روی پرونده‌های قانونی تمرکز کند، ولی هیچ خط زمانی در آینده وجود ندارد که پایش را به مشهورترین گروه مارول باز نکند. به‌همین خاطر حضور شی هالک در دو فیلم Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars امری اجتناب ناپذیر است. از طرفی هم تصور اینکه سفینه فضایی ساکارین هیچ ربطی به وقایع Planet Hulk ندارد کمی دشوار است. شاید در حال حاضر نامی از پسر بروس برده نشده باشد ولی دیگر چه کسی می‌تواند پشت این قضیه باشد؟ شاید پرده برداری از این راز بزرگ در قسمت‌های پایانی شی هالک به رویداد عظیم Planet Hulk یا World War Hulk منجر شود.

سریال She-Hulk: Attorney At Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه رازی پشت این سفینه ساکارین است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا