قسمت اول سریال شی هالک

موشکافی قسمت اول سریال شی هالک

از هالک شگفت انگیز تا راگناروک

موشکافی قسمت اول سریال شی هالک پارسا خلیلی ۰ ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ مارول

بالاخره آخرین سریال فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، یعنی She-Hulk: Attorney At Law از راه رسید و همانطور که انتظار می‌رفت دارای رفرنس‌های متعدد به وقایع پیشین MCU بود. اکنون در ادامه این مطلب قصد داریم به موشکافی قسمت اول سریال شی هالک بپردازیم.

زندگی شخصی کاپیتان آمریکا

طی سکانسی در دقایق ابتدایی که پیش‌تر در قالب یک کلیپ تبلیغاتی منتشر شده بود، جنیفر والترز و پسر عمویش، بروس بنر درباره بخشی از زندگی شخصی استیو راجرز صحبت می‌کنند. قدرتمندترین قهرمانان زمین اساسا سلبریتی‌های دنیای سینمایی مارول هستند و این موضوع باعث می‌شود کل دنیا توجه خاصی به زندگی شخصی آنها داشته باشند.

جنیفر ضمن مطرح کردن تئوری خود، اظهار دارد که استیو راجرز نتوانسته جنبه‌های مختلف زندگی را تجربه کند، زیرا بعد از تبدیل شدن به کاپیتان آمریکا، ۷۰ سال از زندگی خود را در یخ سپری کرده و در آخر جانش را درجهت نجات دنیا از دست داده است. با توجه به اینکه جنیفر از نزدیک او را ملاقات نکرده و مثل بروس از کل ماجرا باخبر نیست، برای استیو ناراحت است.

پاسخ به سوالی مهم که سکانس پس از تیتراژ شانگ چی مطرح کرده بود

حضور افتخاری بروس بنر در سکانس پس از تیتراژ فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings سوالی بزرگ و مهم مطرح کرد که طرفداران را به‌مدت یک سال گیج کرده بود. بعد از بشکنی که همه چیز را به حالت عادی برگرداند، قدرت بی‌نهایت شش سنگ ابدیت آسیبی شدید و جبران نشدنی به دست راست هالک وارد کرد. به همین خاطر بروس در این سکانس از آتل استفاده می‌کرد، اما این موضوعی نبود که ذهن طرفداران را به‌مدت یک‌سال بهم ریخته بود. سوال این بود که بروس چگونه موفق شد با وجود آسیب دستش به فرم انسانی بازگردد؟

خوشبختانه سکانس ابتدایی قسمت اول به این سوال پاسخ داد. طبق صحبت‌های بروس، او بعد از وقایع پایان بازی دستگاهی اختراع کرد که علاوه بر ترمیم جزئی دستش، باعث شد در فرم انسانی تبدیل شود.

لالایی خواندن ناتاشا

بعد از انتقال خون بروس و تولد هالکی دیگر در دنیای سینمایی مارول، هنگامی که بروس در مورد شیوه‌های مختلف بازگشت به فرم انسانی صحبت می‌کرد، به لالایی معروف ناتاشا اشاره کرد. او در فیلم Avengers: Age of Ultron با گفتن جمله خورشید دارد غروب می‌کند موفق شده بود خشم هالک را کنترل کند. ناگفته نماند که این استراتژی توسط ثور در فیلم Thor: Ragnarok استفاده شد که به‌طرز خنده‌داری هیچ نتیجه‌ای نداشت.

همچنین قبل از اشاره به لالایی ناتاشا، بروس بی‌هوش شدن توسط یک ربات بزرگ را یکی دیگر از راه‌های تبدیل شدن به فرم انسانی خطاب کرد که اشاره‌ای مستقیم به نبرد نفس گیر او با هالک باستر تونی در عصر اولتران است.

 

دو سال اسارت در زندان هالک

یکی دیگر از ایستراگ و نکاتی که در موشکافی قسمت اول سریال شی هالک به چشم می‌خورد، اشاره به وقایع راگناروک بود. زمانی که بروس دو سال از زندگی خود را به‌عنوان هالک در سیاره ساکار سپری کرد و به دستور گرندمستر در نبردهای گلادیاتوری شرکت کرد.

 

پیامی مرموز از سیاره ساکار

در حالی که جنیفر و بروس به‌سمت مقصدی نامعلوم درحرکت‌اند، یک سفینه فضایی ساکاراین درست مثل سفینه اختصاصی گرندمستر راهشان را سد کرده و منجر به وقوع صانحه‌ای ناگوار می‌شود. ظاهرا بروس با داشتن دسترسی به خاطرات هالک تا حدودی از موضوع باخبر است، زیرا علنا اظهار می‌کند که آنها سعی دارند یک پیام را منتقل کنند.

اگر اسارت هالک در سیاره ساکار و تبدیل شدن به گلادیاتور از خط داستانی معروف و به‌شدت جذاب Planet Hulk اقتباس شده باشد، می‌توان سفینه فضایی ساکارین و پیام مرموزش را توضیح داد. در این مجموعه کمیک گروه ایلومیناتی به‌دلیل شکست خوردن در کنترل خشم هالک، او را به فضا تبعید می‌کنند. سپس به دلیل نقص فنی، سفینه در سیاره ساکار فرود می‌آید. اسارت هالک در ساکار و شرکت کردن در نبردهای گلادیاتوری باعث می‌شود او قدرتمندتر از گذشته شود و با ازبین بردن حاکم فاسد ساکار، به‌عنوان گلادیاتور هالک کنترل سیاره را به‌دست بگیرد.

پیرو آغاز امپراتوری خود، هالک عاشق ملکه اولداسترانگ شد و تصمیم گرفت زندگی جدیدی را با او در ساکار سپری کند. چند سال بعد ملکه اولداسترانگ همراه با میلیون‌ها نفر توسط انفجار سفینه فضایی ایلومینتی کشته شد. پسر او که Skaar نام داشت، هالک را مقصر مرگ مادرش می‌دانست، به‌همین خاطر عازم سیاره زمین شد تا از پدرش انقام بگیرد. در اصل سفینه فضایی ساکارین و پیام مرموزش می‌تواند به این موضوع مرتبط باشد که بدون شک یکی از بهترین ایستراگ و نکات موجود در موشکافی قسمت اول سریال شی هالک محسوب می‌شود.

 

۱۸ ماه در آزمایشگاه گاما

بروس در فیلم Avengers: Endgame توضیح داد که با سپری کردن هجده ماه در آزمایشگاه گاما موفق شد ذهن خور را با جسم هالک تبدیل کند و روی قدرت‌هایش مسلط شود. این آزمایشگاه بالاخره در قسمت اول سریال به نمای گذاشته شد. طبق صحیت‌های بروس، تونی استارک این آزمایشگاه را ساخته را ساخته و این بدان معناست که بسیاری از فناوری صنایع استارک اکنون در تصرف هالک است. یکی از این فناوری‌ها، تیغه‌هایی است که به‌منظور تحریک جنیفر و تبدیل کردنش فرم هالک استفاده شد. همچنین به‌نظر می‌رسد بروس هنگام صحبت کردن درباره تونی احساساتی می‌شود و درست مثل همه دلش برای شخصیت افسانه‌ای رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) تنگ شده است.

 

آیتم‌هایی از گذشته

گروه آیرون لیجن پروتکلی بود که تونی به‌منظور محافظت از مردم راه اندازی کرده بود. زمانی که اولتران کنترل این گروه رباتی را به‌دست گرفت و پارتی در برج انتقام جویان را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرد، ثور موفق شد ربات اصلی را نابود کند. اکنون ماسک آن ربات در خانه هالک قرار دارد.

قبل از رفتن به فضا و گرفتار شدن در سیاره ساکار، بروس به‌عنوان یک عضو فوق العاده فعال و ارزشمند گروه انتقام جویان به تونی در زمینه‌های مختلف از جمله خلق اولتران و ویژن کمک ‌کرده است. این احتمال وجود دارد که بروس در راه اندازی پروتکل آیرون لیجن نیز نقش داشته است و به‌همین دلیل این ماسک را از آن زمان پیش خود نگه داشته است. همچنین در کنار ماسک آیرون لیجن می‌توان کلاه گلادیاتوری هالک را مشاهده کرد که اشاره‌ای مستقیم به حوادث فیلم Thor: Ragnarok اشاره می‌کند.

تی‌شرت Led Zeppelin نیز ایستراگی است از تونی استارک و پیتر پارکر، زیرا آنها عاشق آهنگ‌های لد زپلین بودند.

 

حرکت نمادین ثاندر کلب از فیلم The Incredible Hulk

بعد از درگیری جذاب و خنده‌داری که بینشان شکل گرفت، بروس توانست با استفاده از حرکت نمادین Thunder Clap بعد از چهارده سال، جنیفر را متوقف کند. او قبلا در فیلم The Incredible Hulk توانسته بود با جلوگیری از منفجر شدن هلکوپتر، جان ژنرال تاندربولت راس و بتی را با این حرکت محبوب نجات بدهد.

 

ایستراگ در تیتراژ پایانی

ایستراگ و نکات قسمت اول در تیتراژ پایانی نیز حضور داشتند که می‌توان به یک لیوان با نام Avengers و همچنین لوگوی سازمان S.H.I.E.L.D اشاره کرد.

 

سریال She-Hulk: Attorney At Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از قسمت اول شی هالک لذت بردید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا