اشاره به هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy

بازی هاگوراتز لگاسی علاقه زیادی به ویزلی‌ها دارد!

اشاره به هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy نیما خدارحمی ۱ ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
اشاره به هری پاتر

بازی Hogwarts Legacy مملو از رازها و نکات مخفی است که یکی از بهترین ویژگی‌های این بازی محسوب می‌شود. کاربری تیز بین به تازگی لباسی را در این بازی یافته که اشاره به هری پاتر دارد و شما را به یاد لحظات خنده دار و خاطره انگیز این سری فیلم می‌اندازد!

کاربران بازی Hogwarts Legacy به تازگی لباسی قابل دریافت را در این بازی دوست داشتنی یافته‌اند که اشاره‌ای مستقیم به یکی از خنده دارترین و خاطره انگیزترین لحظات شخصیت ران ویزلی (Ron Weasley) در فیلم Harry Potter and the Goblet of Fire دارد. بازی هاگوراتز لگاسی به طور کلی تمرکزی ویژه به اشاره بر فیلم‌ها و کتاب‌های سری هری پاتر داشته و توسعه دهندگان این بازی خوشبختانه این کار را به بهترین نحو ممکن انجام داده‌اند. این بازی در کنار اشاره جدی و مستقیم به هری پاتر و دوستان همیشگی او، برخی اوقات با زبان کنایه و شوخ طبعی به آن‌ها اشاره دارد.

بازی Hogwarts Legacy اولین مرتبه در فوریه سال جاری میلادی به انتشار رسید و از همان ابتدا مورد نقد مثبت کاربران و البته منتقدین قرار گرفت و موفق شد فروشی بیش از Elden Ring، بهترین بازی سال ۲۰۲۲، را در بریتانیا تجربه کند. این بازی سبک نقش آفرینی شما را در قالب دانش آموزی سال پنجمی در مدرسه جادوی هاگوارتز قرار می‌دهد. این بازی چندین سال پیش از داستان اصلی هری پاتر، در اواخر قرن ۱۹ میلادی رخ می‌دهد.

شما در ابتدای بازی لباس خانه انتخاب شده خود را بر تن دارید، اما کمی که پیش می‌روید، متوجه می‌شوید که نیازی به بر تن داشتن آن‌ها به طور مداوم نبوده و شما می‌توانید از میان کوهی از لباس‌های مختلف، گزینه‌های مورد علاقه خود را بر گزینید. شما می‌توانید لباس‌های مختلف با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را در نه تنها در فروشگاه‌های بازی، بلکه در جعبه‌هایی که طی بازی بازگشایی می‌کنید نیز به دست آورید.

یکی از این لباس‌ها که اولین مرتبه نظر کاربری با نام Accomplished_Bag_283 در شبکه ردیت را جلب کرد، لباسی بود که اشاره‌ای مستقیم به یکی از خاطره انگیزترین لحظات فیلم Harry Potter and the Goblet of Fire داشت. در زمان کریسمس در این فیلم، مادر ران ویزلی، لباسی را برای مهمانی به ران می‌دهد که ظاهری متفاوت و مسخره دارد. اگر به خاطر داشته باشید هری پاتر در این بخش وارد اتاق ران شده و او را در حال پوشیدن لباس و البته شکایت از لباس و مادر خود می‌بیند که صحنه‌ای ماندگار را در ذهن مخاطبین ثبت کرده است.

حال لباسی که در بازی نظر کاربران را جلب کرده، لباسی دقیقا مشابه لباس ران بود و باید گفت توجهی بی نظیر به جزئیات آن شده است. نکته دیگر این بوده که طراحی لباس با دوره رخ دادن بازی Hogwarts Legacy همخوانی داشته و وجود آن در این بازی نه تنها خنده دار و خاطره انگیز بوده، بلکه کاملا منطقی و سازگار با عقل است! البته فراموش نکنیم که لباس‌های زیبای بسیاری در کنار این لباس زشت در دنیای هاگوارتز وجود دارد!

این لباس در بازی هاگوارتز لگاسی Fashionable Dress Robes نام داشته و پس از تکمیل چالش Hogwarts Secrets در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما برای تکمیل این چالش، باید هر دو چالش ورد Depulso در اتاق‌های مخفی هاگوارتز را تکمیل کنید. اگر کمی توجه کنید، متوجه می‌شوید که این چالش با لباس زشت ران ویزلی همسو است. چالش‌های بازی در عمق دنیای هاگوارتز مخفی شده و این لباس نیز باید در عمق هاگوارتز، دقیقا مانند چالش‌ها مخفی شود! اشاره به این لباس در بازی هاگوارتز لگاسی بسیار جذاب است، اما ما نمی‌دانیم مادر ران ویزلی، مالی ویزلی (Molly Weasley)، چگونه به این لباس دست پیدا می‌کند. مالی ویزلی در سال ۱۹۶۱ وارد هاگوراتز می‌شود که فاصله زیادی با داستان بازی هاگوارتز لگاسی دارد.

واضح است که دو استودیوی آوالانچ (Avalanche) و پورت کی (Portkey Games) ترسی از اشاره‌های خنده دار به فیلم‌های هری پاتر در بازی خود نداشته‌اند. البته نا گفته نماند که ما تقریبا شاهد هیچ اشاره مستقیمی به دو شخصیت هری پاتر و هرماینی (Hermoine) نداریم، با این حال خانواده ویزلی حضوری پر رنگ در این بازی داشته و از مهم‌ترین حضور این خانواده در بازی هاگوارتز لگاسی می‌توان به دو شخصیت پروفسور ماتیلدا ویزلی (Professor Matilda Weasley) و همچنین گرث ویزلی (Garreth Weasley) اشاره داشت. نا گفته نماند که ما ممکن است در بسته‌های الحاقی احتمالی یا نسخه‌های بعدی این بازی، نگاهی به هری و هرماینی نیز داشته باشیم.

بازی Hogwarts Legacy در حال حاضر برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و البته رایانه شخصی در دسترس است. نسخه کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان این بازی در تاریخ ۵ می سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ و نسخه نینتندو سوییچ آن در تاریخ ۲۵ جولای سال ۲۰۲۳ برابر با ۳ مرداد ماه سال ۱۴۰۲ منتشر خواهند شد. نظر شما درباره اشاره به هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy چیست؟ آیا شما نیز نکاتی در این بازی یافته‌اید که به این سری فیلم اشاره مستقیم داشته، اما از رادار ما خارج مانده‌اند؟ تجربیات و کشفیات خود را با ما در میان بگذارید.

4 6 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا