ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy
1%
  • 0/10

15 مورد از ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy که ندیده‌اید

پنهان و دور از چشم

15 مورد از ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy که ندیده‌اید ۴ ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی میراث هاگوارتز پس از انتشار به سرعت تبدیل به یکی از بازی‌های جهان باز محبوب برای طرفداران بازی‌های ویدیویی و همچنین طرفداران دنیای جادوگری هری پاتر شد. و یکی از مواردی که این بازی را منحصر به فرد کرده است ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy هستند.

این بازی مجموعه‌ای از مراحل چالش برانگیز را در اختیار بازیکنان می‌گذارد و محیط و گیم پلی به شکلی طراحی شده تا با آیتم‌های آشنا پاتر هدها را جذب کند. برخی از این عناصر از فرنچایز هری پاتر و برخی دیگر از رمان‌ها گرفته شده‌اند و در حالی که برخی از آن‌ها پررنگ هستند و به سرعت به چشم می‌آیند برخی دیگر در میان صحنه‌های مختلف بازی گم می‌شوند. در این لیست پانزده مورد از ایستر اگ‌هایی آورده شده‌اند که کمتر به آن‌ها توجه شده و از دست بازیکنان در رفته‌اند.

15. جانوران شگفت انگیز نیوت اسکمندر

اولین مورد در لیست ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy حیوانات عجیب غریبی هستند که اولین بار در فیلم جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن‌ها (Fantastic Beasts and Where to find Them) دیده شدند و در رمانی با همین نام هم جی کی رولینگ (J. K. Rowling) به توصیف آن‌ها پرداخته بود. نیفلر (Niffler) و پیکت (Pickett) دو موجودی بودند که بیشتر همه به آن‌ها توجه شد. نیفلر جانور حریصی بود و به جمع کردن اشیا براق و قیمتی علاقه داشت. نوعی از این موجود بامزه در باغ ویواریوم (Vivarium) بازی نیز نگه‌داری می‌شود که همان رفتارها را دارد.

14. نماد طلسم‌ها

اگر به اندازه کافی دقت کنید متوجه خواهید شد که نماد طلسم تغییر شکل در واقع شبیه به یک جام است که دم موش دارد! و اگر رمان‌ها را خوانده یا فیلم‌های هری پاتر را نگاه کرده باشید مطمئنا نماد این طلسم برای شما آشناست. در یکی از صحنه‌های قسمت دوم هری پاتر، ران ویزلی در تلاش ناموفق خود در اجرای طلسم تغییر شکل کلاس استاد مک گوناگال موش خود را تبدیل به جام می‌کند.

13. کلیدهای پرنده

چالش جانبی Daedalian Key یکی از ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy است که شما را به سراسر قلعه هاگوارتز می‌کشاند و مجبور می‌کند چندین کلید پرنده را گیر بیاندازید. این کلیدها بعدا برای باز کردن کابینت‌هایی استفاده می‌شوند که در آن‌ها توکن ها یا به عبارتی نمادهای خاص هر یک از خانه‌های چهارگانه وجود دارد و با جمع آوری آن‌ها میتوان به صندوق‌هایی با محتوای ارزشمند دسترسی پیدا کرد. این کلیدهای پرنده خود اشاره‌ای مستقیم به کلیدهای مشابهی دارند که در اولین فیلم هری پاتر، در طول آزمایشی که در ابتدا توسط پروفسور فلیتویک برای محافظت از سنگ جادو پنهان شده توسط کیمیاگر نیکلاس فلامل ساخته شده بود، دیده شدند.

12. گذرگاه مخفی جادوگر یک چشم به هاگزمید

مجسمه بدنام جادوگر یک چشم، که یک گذرگاه مخفی به سمت زیرزمینی در شیرینی فروشی هانی دوک (Honeyduke) در هاگزمید را پنهان می کند، اشاره مستقیمی دارد به یک مجسمه معروف دیگر. همان مجسمه‌ای که در سومین فیلم هری پاتر، زندانی آزکابان، دیده می‌شود و فرد و جورج ویزلی در حالی که در جست و جو هستند آن را همرا با نقشه غارتگر یا Marauder’s Map پیدا می‌کنند.

11. جام آتش

هر بازیکنی که طرفدار دنیای هری پاتر باشد بی‌شک وقتی به صندوق مزین شده به جواهراتی که در بالای پلکان بزرگ در داخل اتاق تروفی قرار دارد برخورده متوجه محتوای درون آن شده است. این صندوق جام آتش را در درون خود جا داده است که اولین بار در چهارمین قسمت فرنچایز هری پاتر دیده شد. جایی که از آن برای شروع مسابقات افسانه‌ای سه جادوگر استفاده شد و هری پاتر ناخواسته به عنوان نماینده هاگوارتز در مسابقات در کنار سدریک دیگوری انتخاب شد.

10. دوقلوهای مو نارنجی بیرون جوک‌فروشی زونکو

با گشت و گذار در هاگزمید ممکن است دو پسر دوقلو مو نارنجی را ببینید که از پنجره‌های فروشگاه جوک زونکو (Zonko) به داخل خیره شده‌اند. البته واضح است که این دو برادر از خانواده ویزلی‌ها و آن دوقلوی افسانه‌ای که طرفداران هری پاتر می‌شناسند نیستند. چرا که خط داستانی این بازی حدود یک قرن با ماجراجویی‌های هری پاتر و ویزلی‌ها فاصله دارد. اما به هر حال مشاهده این دو پسر مو نارنجی در کنار مغازه جوک فروشی یک اشاره واضح به فرد و جورج ویزلی، برادران دوقلوی بزرگتر ران است.

9. دم کردن معجون در دستشویی!

با ورود به سرویس بهداشتی نزدیک به کلاس درس پروفسور فیگ (Fig) و رفتن به آخرین غرفه، می‌توان یک مجموعه کامل معجون پولی جوس (Polyjuice Potion) را در داخل آن پیدا کرد که در آن یک دانش آموز مرموز سخت در حال کار بر روی یک معجون است. این صحنه اشاره‌ای است به هرمیون، که برای اولین بار سعی کرد معجون تغییر شکل را در فیلم دوم اتاق اسرار دم کند.

8. طلسم مرگ

در میان بسیاری از طلسم‌هایی که در میراث هاگوارتز یاد داده می‌شوند، طلسم آوادا کداورا یکی از قابل توجه‌ترین آن‌ها است که به سرعت بازیکنان دیگر را از مبارزه خارج می‌کند. این واقعیت که دانش آموزان می توانند آزادانه چنین طلسمی را در بازی به کار ببرند موضوع بسیار چالش برانگیزی در گفتگوها بوده است. نکته بسیار منحصربه‌فرد دیگری که باید به آن توجه کرد این است که چگونه مسیر اجرا در اولین یادگیری طلسم به شکل یک صاعقه است؛ اشاره‌ای بسیار واضح به زخم معروف هری پاتر که لرد ولدمورت به او زد.

7. کلبه هاگرید و باک بیک

در یکی دیگر از ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy پس از رد شدن از ورودی جنوبی محوطه هاگوارتز و پایین رفتن از مسیر پوشیده از علف، به ساختمانی می‌رسید که به وضوح شبیه کلبه هاگرید است؛ دوست غول پیکر هری پاتر. البته در گستره زمانی این بازی هاگرید را نمی‌توان یافت و کلبه صرفاً خانه نگهبان فعلی زمین است.

در کنار کلبه یک تکه کدو تنبل آشنا وجود دارد و در پشت آن چیزی شبیه سنگ قبری است که موجود افسانه‌ای هیپوگریف بر روی آن تراشیده شده است. اشاره دیگری به هیپوگریف هاگرید، باک بیک (Buckneak)، که هری و هرمیون در فیلم سوم، زندانی آزکابان، قبل از اینکه سیریوس بلک را پیدا کنند، او را از اعدام نجات دادند. برخی از بازیکنان اشاره کرده‌اند که این سنگ یادبود در واقع به احترام رابی کولترین (Robbie Coltrane) فقید طراحی شده است که در هر هشت فیلم نقش هاگرید را بازی کرد.

6. شطرنج جادوگران

پازل بزرگ شطرنج بخشی از جستجوی خزانه گنج یا Treasure Vault است که اشاره دارد به بازی شطرنج مرگباری که در فیلم اول شاهد آن بودیم. با اینکه در آن قسمت ران توانست به طرز ماهرانه‌ای از پس بازی بربیاید و پازل را حل کند اما گیم پلی این پازل آنچنان هم ساده نیست و هر حرکت اشتباه می‌تواند آسیب زیادی به بازیکن بزند. برای برنده شدن و پیشرفت بازیکن باید کاملا درگیر شود و حرکات خود را به دقت بررسی کند.

5. بالا آوردن حلزون در بیمارستان

به محض ورود به راهروی بیمارستان، بازیکن ممکن است با یک دانش آموز بسیار بیمار روبرو شود که خمیده است و حلزون بالا می‌آورد. این ایستر اگ نسبتا طنز اشاره به فیلم دوم، تالار اسرار، دارد. جایی که ران تلاش می‌کند برای دفاع از هرماینی دراکو مالفوی را طلسم کند و این طلسم به دلیل چوب دستی شکسته ران نتیجه معکوس می‌دهد و باعث می‌شود که او در عوض قربانی استفراغ حلزونی شود.

4. ورودی تالار اسرار

درست است تالار اسرار مشهور در بین ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy هم وجود دارد اما متاسفانه ورود به آن ممکن نیست. با این وجود، بازیکنان می‌توانند ورودی تالار را در سرویس بهداشتی اسلیترین پیدا کنند که دقیقاً همان مکانی است که در فیلم دیده می‌شود. حتی با قدم زدن به سمت سینک‌ها می‌توان متوجه نماد مار آشنا روی یکی از شیرها شد. اما برای باز شدن در، دقیقاً مانند فیلم، شخصی باید کلمه «باز» را به زبان پارسل به زبان بیاورد تا ورودی آشکار شود و از آنجایی که کسی جز هری پاتر این مهارت را ندارد در فعلا بسته می‌ماند.

3. پروانه‌ها را دنبال کن!

«پروانه‌ها را دنبال کن» اشاره‌ای به معروف‌ترین دیالوگ ران در این مجموعه دارد. زمانی که در فیلم دوم او و هری دنبال عنکبوت‌ها در جنگل ممنوعه می‌روند تا آراگوگ (Aragog)، یکی از حیوانات خانگی سابق هاگرید را پیدا کنند. در بازی این چالش کوچک از سوی کلمنتاین در بخش سه جارو یا Three Broomsticks به بازیکنان داده می‌شود که درست پس از چالش جک‌دوی (Jackdaw) قرار دارد. بازیکن باید به سادگی پروانه‌ها را در جنگل ممنوعه دنبال کند تا زمانی که به یک جعبه مهمات برسد.

2. پرتره ریچارد هریس در برج ریونکلاو

این ایستر اگ دوست داشتنی به دلایل خوبی در رتبه دوم این لیست قرار گرفته است. پرتره ای که در برج ریونکلاو قرار دارد، به شدت شبیه ریچارد هریس (Richard Harris) فقید، بازیگری است که نقش آلبوس دامبلدور را در دو فیلم اول هری پاتر بازی کرد. هریس در سال 2002 بر اثر بیماری هوچکینز درگذشت و در قلب همه طرفداران باقی مانده است.

1. محاکمه یادگاران مرگ

ایستر اگ برتر لیست صرفاً یک شخصیت غیر قابل بازی یا یک نمایشگر ثابت در جایی در قلعه نیست. یکی از آزمایش‌های سختی که بازیکن در داستان اصلی شروع می‌کند، نامیا فیتزجرالد (Namiah Fitzgerald) است که شامل مکان‌یابی و استفاده از هر سه یادگاران مرگ می‌شود. یادگاران مرگی که نقطه عطف بزرگی در کتاب‌ها و فیلم‌های اصلی بودند و منجر به جنگ سرنوشت ساز با لرد ولدمورت شدند. در گیم پلی این بخش سعی شده تا تم بازی سیاه و سفید نگه داشته شود و صحنه‌ای تولید شود که شبیه داستانی باشد که هرماینی در فیلم هفتم تعریف کرد. برای به دست آوردن یادگاران مرگ هم تنها باید از گرفتار سایه مرگ شدن خودداری کرد.

ایستراگ‌های بازی Hogwarts Legacy تنها محدود به این پانزده مورد نمی‌شوند و نکته‌های ریز زیادی در این بازی وجود دارند که می‌توانند طرفداران دنیای جادوگری را خوشحال کنند. آنطور که معلوم است آوالانچه سافتور تلاش زیادی کرده تا یک بازی منحصر به فرد از دنیای هری پاتر بسازد و باید گفت که در این بخش موفق هم بوده است.

بازی میراث هاگوارتز هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در دسترس است و در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین ماه) برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین در تاریخ 25 ژوئیه (3 مرداد ماه) برای نینتندو سوییچ نیز منتشر می‌شود.

در پایان نظر شما درباره این بازی چیست؟ چند مورد از ایستراگ‌های ذکر شده را تا به حال در بازی دیده بودید؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments