علت کندی اینترنت؛ برگزاری جلسات کمیسیون طرح صیانت یا کیفیت پایین پهنای باند؟

نگاهی به مشکل افت کیفیت اینترنت در کشور

دلایل کندی اینترنت

مدتی است که کندی اینترنت مشکلاتی را برای کاربران و به‌خصوص صاحبان کسب و کار ایجاد کرده است.

این کندی در روز یکشنبه هجدهم مهرماه به اوج خود رسید و از آنجا که شروع جلسات کمیسیون طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با این کندی همزمان شد، بسیاری از کاربران این موضوع را دلیل کندی اینترنت دانسته‌اند.

اپراتورهای موبایل در این خصوص اعلام کرده‌اند که زیرساخت‌های شبکه مشکلی ندارد و علت مشکل کندی اینترنت مربوط به کمبود و کیفیت پایین پهنای باندی است که از شرکت ارتباطات زیرساخت دریافت می‌کنند.

در همین راستا رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موضوع کندی اینترنت را تایید و اعلام کرده که این مشکل مربوط به آغاز سال تحصیلی جدید و بالا رفتن میزان مصرف اینترنت توسط دانش آموزان و دانشجویان در کلاس‌های مجازی است.

به گفته‌ی فلاح جوشقانی، براساس تمهیدات اندیشیده شده در برخی از نقاط کشور تا دو هفته آینده و در سایر شهرها که به تامین تجهیزات نیاز است تا حداکثر یک ماه مشکل کندی اینترنت رفع خواهد شد.

در پی اعتراضاتی که در همین زمینه از سوی کاربران صورت گرفته، وزیر ارتباطات نیز دستور داده تا مشکل پیگیری و در اسرع وقت حل شود.

با این حال و بر اساس گزارش اپراتورهای ارایه دهنده‌ی اینترنت، تاکنون محدودیتی برای ترافیک داخل به وجود نیامده و تمام محدودیت‌ها مربوط به اینترنت بین‌الملل است.

اپراتورهای ارایه دهنده‌ی اینترنت معتقدند که در زمان‌های پیک پهنای باند زیرساخت پر می‌شود و از آنجا که ظاهرا آپگرید پهنای باند دو ماهی است که در زیرساخت انجام نشده و همه سرویس‌دهنده‌ها با پر شدن ظرفیت اینترنت در زیرساخت مواجه هستند، مشکل کندی اینترنت بروز کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، ظاهرا این مشکلات همچنان ادامه دارد و باید منتظر ماند و دید که مسئولان امر چه تمهیداتی در رابطه با این موضوع می‌اندیشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا