سرویس ابری پلی استیشن 5 بزودی راه اندازی می‌شود

دیگر نیازی به دانلود نیست

سرویس ابری پلی استیشن

سونی با انتشار یک بیانیه رسمی در وبلاگ PlayStation از راه اندازی سرویس ابری پلی استیشن 5 طی روزهای آتی خبر داده است.

سونی اواسط سال گذشته میلادی از اشتراک‌های جدید پلی استیشن پلاس رونمایی کرد که اسنشال، اکسترا و پریمیوم نام دارند. این سه اشتراک امکانات مختلفی را در اختیار کاربر قرار داده و به همین دلیل، قیمتشان تفاوت دارد. یکی از امکانات انحصاری اشتراک پریمیوم، استریم بازی‌ها است که آن زمان در دسترس نبود.

با گذشت بیش از یک سال، سونی سرانجام تاریخ راه اندازی سرویس ابری پلی استیشن 5 را اعلام کرده است. بر این اساس، کاربران ژاپن از تاریخ ۲۵ مهر (مصادف با ۱۷ اکتبر)، کاربران اروپا از تاریخ ۱ آبان (مصادف با ۲۳ اکتبر) و کاربران آمریکای شمالی از تاریخ ۸ آبان (مصادف با ۳۰ اکتبر) قادر به استفاده از سرویس خواهند شد. طبق آنچه در متن آمده، سرویس جدید سامورایی‌ها در زمان راه اندازی از ۳۰ کشور جهان پشتیبانی می‌کند که برای مثال می‌توان ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، هلند، سوئد و بلژیک را نام برد.

از آنجایی که راه اندازی همزمان سرویس ابری پلی استیشن 5 برای تمامی کشورها امکانپذیر نبوده، سونی تصمیم گرفته این کار را به تدریج انجام دهد. از همین رو، می‌توان انتظار داشت طی ماه‌های آتی نام‌های بیشتری به لیست کشورها افزوده شود. سامورایی‌ها در بخش دیگری از بیانیه رسمی خود اعلام کرده‌اند سرویسشان از وضوح تصویر 4K ،1440P ،1080P و 720P پشتیبانی کرده و نرخ فریم هم حین اجرای بازی‌ها ۶۰ خواهد بود. در ادامه می‌توانید لیست بازی‌های قابل اجرا را مشاهده کنید:

سونی قصد دارد با گذشت زمان عناوین بیشتری را به سرویس خود اضافه کند. در ضمن، حداقل سرعت اینترنت برای اجرای سرویس ۵ مگابیت بر ثانیه است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا