بازی Horizon Forbidden West

هرآنچه که درباره بازی Horizon Forbidden می‌دانیم

ماجرای الوی و ماشین‌ها ادامه دارد..

بازی Horizon Forbidden West در حال حاضر یکی از مورد انتظارترین عناوینی است که به زودی عرضه خواهد شد. به همین منظور، قصد داریم تا هر اطلاعاتی که درباره این بازی منتشر شده را جمع کرده و در اختیار شما قرار دهیم.

سال ۲۰۱۷ سونی با همکاری استودیو گوریلا (Guerilla Games) موفق شد تا یک بازی جدید به نام Horizon با عنوان Zero Dawn را طراحی و عرضه کند. در این بازی، داستان کمی عجیب و غریب و در سال ۳۰۴۰ روایت می‌شود! موردی که در آن، شاهد پایان جهان و بهم ریختن زیست‌بوم‌ها روی زمین هستیم و انسان‌ها دیگر مثل قبل زندگی نمی‌کنند. همه چیز تکان خورده و نابود شده، اما لا به لای این جهانِ به آخر رسیده، افرادی هستند که هنوز برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

در واقع این افراد که در قبیله‌‌های مختلف زندگی می‌کنند و دیگر سبک زندگی مدرن و با فرهنگ و تمدن را ندارند، هر کاری برای تهیه آب و غذا انجام می‌دهند؛ در حالی که در طبیعت دیگر به جای حیوانات، ماشین‌های کوچک و بزرگ وجود دارند و برخی از آن‌ها به محض دیدن انسان‌ها حمله می‌کنند! این داستان، همراه با سبک روایت و گیم پلی جذابی که سازندگان با Zero Dawn ارائه کرده بودند، توانست خیلی راحت طرفداران زیادی را پیدا کرده و به همین جهت نیز روند ساخت دنباله آن، چراغ سبز نهایی را از سونی دریافت کند.

همه چیز درباره بازی Horizon Forbidden West

با این حساب هنگام معرفی کنسول‌های نسل نهمی، سونی بالاخره اسمی از یک عنوان جدید به نام Horizon Forbidden West برد که در آن، داستان الوی (Aloy) و مردمانی که به زحمت نجات داده بود، ادامه پیدا خواهد کرد. اما درباره عنوان Forbidden West چه می‌دانید؟

داستان بازی Horizon Forbidden West درباره چیست؟

برخی بازی‌ها یا حتی فیلم‌ها وجود دارند که اگر شما دنباله آن‌ها را بدون تجربه قسمت قبلی نگاه کنید، عملا چیزی زیادی برای سما اسپویل نمی‌شود و می‌توانید بعدا به سراغ عناوین قبلی سری بروید. برای مثال، داستان بازی Dying Light 2 با شخصیتی متفاوت و ۱۵ سال بعد از عنوان اول روایت می‌شود و اگر شما نسخه قبلی را بازی نکرده باشید، مشکلی در تجربه آن نخواهید داشت.

اما این موضوع برای Horizon Forbidden West کمی فرق می‌کند! در عنوان اول، ما شاهد داستانی درباره انسان‌های بعد از نابودی زمین بودیم. دختری به نام الوی سعی کرد تا همه قبیله‌های اطراف را متحد کند و مردمانش را از دست یک ماشین بزرگ و نابودگر به نام Zero Dawn نجات دهد. با این وجود، صحنه‌های پایانی بازی به اندازه کافی اطلاعات درباره اینکه چرا ربات‌های با شکل حیوانی به این شکل در محیط رها شده‌اند. اما یک سوال که بی‌جواب ماند این بود که اصلا چرا و چطور زیرو داون آلوده شده بود و به جای کمک به انسان‌ها، به قبیله و مردم الوی حمله کرد؟

در بازی Horizon Forbidden West جواب کامل و درستی به این سوال هم داده می‌شود؛ چراکه در آن، الوی که به تازگی مردمانش را نجات داده، برای رفع نیازها و گرفتن پاسخ‌های بیشتر به غرب ممنوعه می‌رود. جایی که دیگر قبایل سازمان‌یافته، که قابلیت کنترل ربات‌ها و حتی آب و هوا را دارند سکونت داشته و یاران الوی را تهدید می‌کنند!

دوستان قدیمی و دشمنان جدید

سال گذشته در یکی از برنامه‌های State of Play پلی استیشن، شاهد اولین گیم پلی کوتاه از عنوان Forbidden West بودیم که سازندگان در آن، شخصیتی به نام اِرِند (Erend) را از بازی قبلی دوباره نشان دادند. در واقع شخصیت‌های بسیاری از عنوان Zero Dawn در این ماجراجویی جدید الوی حضور دارند و او را همراهی خواهند کرد؛ مانند پترا (Petra)، رئیس قبیله Oseram و تلانا (Talanah) که در ویدیوهای کوتاه از گیم پلی عنوان جدید نیز حضور داشت.

با این وجود، یکی از یارانی که به تازگی به جمع دوستان الوی اضافه خواهد شد، تیلدا (Tilda) نام دارد؛ کسی که ظاهر بسیار آینده‌نگرانه و متفاوتی را نسبت به دیگر کاراکترها داشته و از طرفی شخصیت بسیار مرموزی دارد؛ تا حدی که حتی خود صداپیشه و بازیگر آن، کری ان موس (Carry-Anne Moss) نیز اعلام کرده که این کاراکتر، اصلا قابل اعتماد نیست!

و اما دشمن اصلی، یا حداقل چیزی که فعلا پیش از عرضه بازی به عنوان شخصیت منفی مقابل الوی می‌شناسیم، رگالا (Regalla) نام دارد؛ کسی که در غرب ممنوعه، قدرت کنترل ماشین‌ها یا همان ربات‌های مختلف را به دست آوردن و حال طبق معمولِ هر شخصیت منفی دیگری، قصد دارد تا از آن فقط یکم سو استفاده کند! البته اگر فکر می‌کنید که این کاراکتر به تنهایی و بدون نیرو پشتیبانی به الوی و یارانش صدمه می‌زند، قاعدتا اشتباه می‌کنید. در واقع او رهبر گروهی به نام ربلز (Rebels) است که هر اتفاقی بیوفتد، از جانش دفاع کرده و با دستوری که می‌دهد، به هر جایی حمله می‌کنند؛ حتی اگر مقصد نهایی، قبایل متحد و دوستان الوی باشند!

لازم به ذکر است که این تیم و نیروهای رگالا فقط بخشی از کلن Tenakth هستند و سایر اعضای آن مانند کوتالو (Kotallo) هنوز قدرت‌نمایی نکرده‌اند.

ماشین‌ها و ربات‌های متفاوت در بازی Horizon Forbidden West

در دنباله Zero Dawn هم درست به مانند همان نسخه قبلی، قطعا شاهد انواع و اقسام ربات‌هایی خواهیم بود که به نحوی شبیه به همان حیواناتی هستند که در گذشته، روی زمین زندگی می‌کردند. اما در عنوان جدید، تنوع این موجودات بیشتر شده و عملا موارد بیشتری در لیست وجود خواهد داشت که می‌توانید از آن‌ها برای راندن، تماشا و لذت، یا کشتن و لوت کردن استفاده کنید!

  • ربات‌های Rollerbacks که شبیه به گورکن هستند
  • ربات‌های Burrowers که جسه‌ای باریک و عجیب دارند
  • ربات‌‌های Bristlebacks که دارای تیغه‌هایی مانند عاج هستند و اگر آن‌ها را عصبانی کنید، با آتش جواب شما را می‌دهند!
  • ربات‌های Clamberjaws که نمونه مشابه میمون‌ها هستند
  • ربات‌های Tremortusks که ماشین‌هایی شبیه به ماموت دارای چهار عاج هستند و بیشتر تحت کنترل نیروهای رگالا دیده می‌شوند
  • ربات‌های Clawstrider که شبیه دایناسورها هستند
  • ربات‌های Shellsnappers که شبیه به لاکپشت‌های عجیب هستند
  • ربات‌های Tiderripper که زیر دریا دشمنان اصلی خواهند بود
  • ربات‌های Sunwings که شبیه به پتروسورها، یا همان دایناسورهای پرنده هستند

سرزمین‌های و مکان‌های جدید

نقشه بازی Horizon Forbidden West به نسبت نسخه قبلی، برخی تغییرات و ارتقاهای ویژه را به همراه دارد که هم فضای بیشتری را برای گشت و گذار فراهم می‌کند، هم جزئیات بیشتری دارد تا بازیکن بهتر با جهان آن ارتباط برقرار کند. شما می‌توانید به مکان‌های مختلف بروید، فرهنگ هر قبیله و مردمش را یاد بگیرید و برای الوی، انواع تجهیزات و لباس‌های مختلف را خریداری کنید. همچنین اگر حوصله شما سر رفت، می‌توانید بازی روی میزی Machine Strike را هم در برخی مکان‌های مختلف تجربه کنید!

همچنین یکی از مکان‌های مهم اضافه شده به نقشه این بازی جدید، Arena نام دارد. چنان که در تریلر توضیح داده شده، ظاهرا این مکان مخصوص بازی به صورت Arcade، در مقابل موج‌های مختلف دشمنان ماشینی است. این یعنی شما در یک زمین مبارزه بزرگ و پر از تماشاچی، به مصاف با ماشین‌هایی می‌روید که شکست دادن هرکدام از آن‌ها، جوایز خاصی را اهدا می‌کند.

از مکان‌های جالب و دیدنی این نقشه هم که سال گذشته میلادی در تریلر گیم پلی شاهد آن بوده‌ایم، می‌توان به پل Golden Gate شهر سانفرانسیسکو اشاره کرد. این در حالی است که برخی مکان‌های دیگر این شهر نیز در بازی وجود دارند، اما قاعدتا این سانفرانسیسکو، هرگز آن چیزی که امروزه می‌بینید نیست و نسخه آخرالزمانی آن نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با قابلیت Free Climbing از ساختمان‌های مختلف بالا بروید و جالب‌تر اینکه می‌توانید زیر دریا شنا کنید و محیط آن را برای آیتم‌های مختلف بگردید!

طبیعت و آب و هوا در بازی Horizon Forbidden West بسیار متنوع است، طوری که می‌توانید در مناطق و مراحل مختلف آن، شاهد قله‌های برفی، صحراهای خشک، سواحل شنی و در نهایت، همان محیط سرسبز و پر از چمن‌های بلندی باشید که به خاطر شروع نسلی نو از میان خیابان‌های شهرها روییده‌اند.

قابلیت‌های جدید الوی

شخصیت مو قرمز بازی Horizon Forbidden West در عنوان قبلی هم گجت‌های خاص و قابلیت‌های بسیاری داشت که تجربه گیم پلی را جذاب و متنوع‌تر می‌کردند. با این وجود برای رفتن به غرب ممنوعه، الوی باید تجهیزات بیشتری را با خود داشته باشد.

در این بازی جدید، الوی چند گجت تازه و متفاوت را به همراه دارد که از جمله آن، می‌توان به دستگاه خاص برای نفس کشیدن زیر آب، و همچنین یک گلایدر اشاره کرد که اجازه می‌دهد تا او پس از پریدن از ارتفاع، روی هوا معلق بماند. همچنین یک Grappling Hook نیز به ابزار مختلف او اضافه شده که کاربردی مشابه با همین گجت در بازی‌های سری Batman Arkham و یا حتی Halo Infinite دارد؛ دیگر لازم تا الوی زحمت بالا رفتن از موانع را بکشد!

با این حساب، همراه با نارنجک‌هایی که به دشمنان می‌چسبند و همچنین انواع سلاح تازه که مخصوص کشتن ماشین‌ها هستند، ظاهرا الوی حاضر است تا هر دشمنی که در غرب ممنوعه ول می‌چرخد را از پای در بیاورد

سیستم ارتقا و مبارز

در عنوان Zero Dawn، نیزه دست الوی عملا یکی از کم کاربردترین سلاح‌هایی که در بازی وجود داشت. به همین دلیل نیز سازندگان بازی Horizon Forbidden West در جدیدترین مصاحبه‌های خود اعلام کرده‌اند که سیستم مبارزات بازی و سبک ضرباتی که الوی با سلاح مختلف خود به دشمنان وارد می‌کند، متفاوت خواهند بود. همچنین در بخش ارتقا، اعلام شده که به کلی Skill Tree بازی تغییر کرده و به بازیکن اجازه می‌دهد تا در هر سبکی که دوست دارد دشمنان را مورد عنایت قرار داده و مراحل را رد کند. به علاوه، نوعی قدرت ویژه برای الوی در نظر گرفته شده که انواع آن در همین منو ارتقا، با عنوان Valor Surge قابل دسترسی و تغییر است. با این حال استفاده از این قدرت محدودیت دارد و برای گرفتن مجدد، باید دشمنان را هدشات کنید، از روی ماشین به زمین بیندازید و در کل، حملات خاصی را انجام بدهید.

جدای از این موارد نیز در بازی Horizon Forbidden West ظاهرا الوی برخی تکنیک‌های تازه برای ساختن آیتم‌های مختلف در Workbench را یاد گرفته و حتی می‌تواند حدس بزند که از کدام منطقه و چه موجودی باید قطعه مورد نظر را تهیه کرد. همچنین برخی قطعات را باید به دست برخی سازنده‌ها در شهرهای مختلف بدهید تا برای شما آیتم مورد نظر را طراحی کنند.

بازی Horizon Forbidden West در تاریخ ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه ۲۰۲۲) برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و 4 عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا