حضور مجدد پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول با بازی پاتریک استوارت

کار مارول با پاتریک استوارت تمام نشده

پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول

پاتریک استوارت (Patrick Stewart) اخیرا از احتمال حضور مجدد به عنوان پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول (MCU) خبر داده است و شاید او را باری دیگر در پروژه‌های آینده این مجموعه ملاقات کنیم.

اولین بار در سال ۲۰۰۰ بود که پاتریک استوارت در فیلم دوست‌داشتنی X-Men نقش شخصیت محبوب پروفسور چارلز فرانسیس اگزاویر (Charles Francis Xavier) ملقب به پروفسور ایکس را ایفا کرد. نقش‌آفرینی این بازیگر با تحسین بسیاری از طرفداران همراه بود و بعد از آن نیز استوارت برای چندین سال به ایفای نقش پروفسور ایکس ادامه داد.

جدیدترین نقش‌آفرینی پاتریک استوارت در قامت پروفسور ایکس به سال گذشته میلادی بازمی‌گردد، جایی که او در بیست و دومین سالی که چارلز اگزاویر را به تصویر می‌کشید، در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness حضور پیدا کرد و درگیر جریان ماجراهای دکتر استرنج (Doctor Strange) در مولتی‌ورس شد و نهایتا نیز توسط اسکارلت ویچ (Scarlett Witch) به شکل خشونت‌آمیزی کشته شد. اما چه چیزی در انتظار پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول است و آیا پاتریک استوارت بازهم برای این ایفای نقش این شخصیت بازمی‌گردد؟

بازگشت پاتریک استوارت به دنیای سینمایی مارول؟

اخیرا پاتریک استوارت با رسانه کمیک بوک (Comic Book) مصاحبه‌ای داشته و در بخشی از این گفتگو بحث به فیلم مورد انتظار Deadpool 3 کشیده شد. بنابراین خبرنگار کمیک بوک نیز از استوارت این سوال را پرسید که آیا او قصد دارد به عنوان پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول بازهم ظاهر شود یا نه. در جواب این بازیگر چندان حرف زیادی برای گفتن نداشت، اما پاسخ کوتاهی داد که برای هیجان‌زده شدن طرفداران کافی بود.

به من گفته شده که آماده باشم. صادقانه بگم، من چیزی بیشتر از این نمی‌دونم.

در گذشته نیز پاتریک استوارت صحبت‌هایی داشته که باعث شده بود طرفداران گمان کنند که احتمال دارد بازهم پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول با بازی او ظاهر شود. او در حرف‌های خود به بزرگی مجموعه کمیک‌های X-Men اشاره کرده بود، بنابراین امکان دارد که فرصتی برای نقش‌آفرینی دوباره او وجود داشته باشد.

چارلز اگزاویر؟ آره ممکنه باشه. می‌دونید، مجموعه کمیک X-Men خیلی بزرگه، خیلی وسیعه، بنابراین ممکنه فرصتی وجود داشته باشه که اون برگرده. در آینده خواهیم دید.

آینده پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول

اگر قرار باشد درباره پروژه‌هایی ممکن است در آن‌ها چارلز اگزاویر بازگردد، فکر کنیم، بدون شک فیلم Deadpool 3 یکی از گزینه‌های محتمل همه ما خواهد بود. علاوه بر احتمال حضور تعدادی زیادی از دیگر شخصیت‌های مجموعه X-Men نیز در این اثر وجود دارد.

بدون شک حالا که ولورین (Wolverine) قرار است باری دیگر با بازی هیو جکمن (Hugh Jackman) بازگردد، طرفداران دوست دارند که این بازگشت رویایی در کنار پروفسور ایکس رقم بخورد. با این حال، اگر بخواهیم به دیگر گزینه‌های احتمالی نیز فکر کنیم، قطعا باید به فیلم Avengers: Secret Wars نیز اشاره کنیم که چارلز اگزاویر می‌تواند در آن نقش مهم و برجسته‌ای را ایفا کند.

هنوز مشخص نیست که آیا بازیگر اصلی و نهایی پروفسور ایکس در دنیای سینمایی مارول قرار است باز هم پاتریک استوارت باشد یا خیر، با این حال در چند وقت اخیر صحبت‌های زیادی درباره جایگزینی او مطرح شده و بازیگران بزرگی چون جیانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito)، مارک استرانگ (Mark Strong) و دنزل واشنگتن (Denzel Washington) از جمله گزینه‌های محبوب و محتملی هستند که می‌توانند عهده‌دار وظیفه به تصویر کشیدن این شخصیت شوند.

4 8 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا