باکس آفیس: مامور ۰۰۷ چیزی با ثبت یک رکورد جدید فاصله ندارد!

Eternals همچنان در داخل می‌تازد

باکس آفیس: مامور ۰۰۷ چیزی با ثبت یک رکورد جدید فاصله ندارد! سورنا رضایی ۰ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ سینما
مجموع فروش No Time to Die

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline با محوریت باکس آفیس کار کرده، مجموع فروش No Time to Die فاصله چندانی با ثبت رکورد ندارد.

استودیوهای نشر فیلم در ابتدای ۲۰۲۱ میلادی نسبت به اکران آثارشان اطمینان نداشتند اما آغاز واکیسناسیون کوید-۱۹، کاهش نرخ ابتلا و از همه مهم‌تر، اکران موفقیت آمیز فیلم‌های مختلف از جمله Fast & Furious 9 و A Quiet Place Part II شرایط را تغییر داد. آن‌ها مطمئن شدند شرایط در حال بهبود بوده و فیلم‌های مورد انتظار در صورت آمدن به سالن‌های نمایش می‌توانند ارقام قابل‌توجهی را به ثبت برسانند. بدین ترتیب، تغییرات جدیدی در برنامه‌ریزی‌های اکران به وجود نیامد تا فیلم‌های بلاک باستر یکی پس از دیگری روی پرده نقره‌ای بیایند. یکی از فیلم‌هایی که اکران شده، No Time to Die است.

No Time to Die جدیدترین اقتباس سینمایی مامور ۰۰۷ به شمار رفته و حکم یک خداحافظی را با نسخه دنیل کریگ (Daniel Craig) جیمز باند دارد. او پس از فراز و نشیب‌های مختلف سرانجام بازنشسته شده و تهیه‌کنندگان حالا باید دنبال چهره جدیدی بگردند. در ضمن، داستان فیلم چند سال بعد از Spectre جریان داشته و جیمز به همکاری خود با سازمان جاسوسی خاتمه داده تا بتواند زندگی آرامی در کنار مدلین سوان داشته باشد. هر چند، دشمنان قدیمی به سراغشان می‌آیند. بد نیست بدانید محصول ایان پروداکشنز نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده است.

با فرا رسیدن دوشنبه، وب سایت Deadline یکی از مطالب اختصاصی خود را به باکس آفیس اختصاص داده است. طبق آنچه در متن آمده، مجموع فروش No Time to Die به رقم ۷۰۸ میلیون دلار رسیده و تنها ۱۲ میلیون دلار با Fast & Furious 9 فاصله دارد. در صورتی که آثار چینی را فاکتور بگیریم، قسمت نهم سریع و خشن تا به این لحظه بهترین عملکرد تجاری را در همه‌گیری ویروس کرونا داشته است. بد نیست بدانید ۵۵۸ میلیون دلار از ۷۰۸ میلیون دلار به بازارهای خارجی تعلق داشته که یک رکورد محسوب می‌شود. پیش از این هیچ کدام از فیلم‌های امسال هالیوود نتوانسته بود به چنین رقمی در باکس آفیس بین‌المللی دست یابد.

ددلاین یکی دیگر از گزارش‌های خود را به باکس آفیس داخلی اختصاص داده است. طبق آن، Eternals علی‌رغم افت ۶۱ درصدی فروش نسبت به دو هفته پیش توانست ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته و رتبه نخست را از آن خود کند. رتبه دوم به Clifford the Big Red Dog تعلق دارد که فراتر از انتظارات ظاهر شد. از آنجایی که فیلم مزبور از طریق سرویس پارامونت پلاس هم در دسترس قرار دارد، گمان نمی‌شد فروش چندانی داشته باشد اما توانست در نخستین هفته اکران خود ۲۲ میلیون دلار بفروشد.

Dune رتبه سوم را در اختیار دارد. نکته جالب، تفاوت زیادی است که بین میزان فروش این فیلم و رتبه بالاتر دیده می‌شود. جدیدترین اقتباس سینمایی تلماسه موفق شد به فروش ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست یافته و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۹۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار برساند. No Time to Die که توانست ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش داشته باشد، رتبه چهارم را تصاحب کرد. در انتها، به Venom: Let There Be Carnage می‌رسیم که در جایگاه پنجم ایستاده است. ونوم در هفته گذشته تنها ۴ میلیون دلار فروش داشت.

در انتها، بد نیست بدانید اکران گسترده Ghostbusters: Afterlife این آخرهفته آغاز می‌شود. از آنجایی که بازخوردهای دریافتی مثبت بوده‌اند، احتمالا عملکرد خوبی در باکس آفیس خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا