#مهسا_امینی

ساخت یک فیلم جدید از دنیای استار وارز همین حالا در دستور کار قرار دارد

مشخص نیست که این فیلم برای سرویس دیزنی‌پلاس خواهد بود یا روی پرده‌ی سینماها می‌رود

فیلم جدید از دنیای استار وارز

طبق ادعای سایت هالیوود ریپورتر، شرکت دیزنی از همین حالا مقدمات را برای ساخت یک فیلم جدید از دنیای استار وارز تدارک دیده است.

دو ماهی از اکران اپیزود نهم از فیلم‌های جنگ ستارگان با نام کامل Star Wars: The Rise of Skywalker می‌گذرد و این اثر موفق شده است تا بیش از یک میلیارد فروش کند، اما باز هم نسبت به دو اپیزود قبلی عملکرد ضعیف‌تری در گیشه ثبت کرد. منتقدان هم از این فیلم استقبال نکردند و نمرات اعطا شده، آن را به ضعیف‌ترین فیلم کل این فرنچایز از دید منتقدها تبدیل کرد. حالا که حماسه‌ی اسکای‌واکر به پایان رسیده و تب آثار اخیر همچون این فیلم و سریال The Mandalorian برای مدتی خوابیده است، دیزنی فرصتی طلایی پیش روی خود می‌بیند تا اولین قدم‌ها را برای تولید آثار بعدی بردارد.

سایت هالیوود ریپورتر امروز گزارش کرده است که شرکت دیزنی روی یک فیلم جدید از دنیای استار وارز کار می‌کند. طبق این گزارش، کارگردانی این فیلم بر عهده‌ی J.D. Dillard خواهد بود که یک فیلمساز مستقل آثار علمی تخیلی محسوب می‌شود و با ساخت فیلم Sleight شهرت دارد. داستان این اثر هم توسط Matt Owens نوشته می‌شود که پیش از این به عنوان نویسنده روی سریال‌های Luke Cage و Agents of S.H.I.E.L.D کار کرده است.

ساخت این فیلم در حال حاضر قطعی به نظر می‌رسد، اما مشخص نیست که از طریق سرویس استریم شرکت دیزنی یعنی دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد یا دیزنی آن را از طریق سینماها اکران خواهد کرد.

هنوز هیچ جزئیاتی از فیلمنامه مشخص نیست. گزارش هالیوود ریپورتر اما اطمینان را می‌دهد که این اثر به فیلم‌هایی که توسط کوین فایگی و رایان جانسون ساخته می‌شود، هیچ ارتباطی نخواهد داشت.

با وجود پایان حماسه‌ی بزرگ اسکای‌واکر، دیزنی حسابی به فکر گسترش فرنچایز استار وارز است. همان طور که گفته شد کوین فایگی مدیر استودیوهای مارول و رایان جانسون کارگردان اپیزود The Last Jedi هر کدام به صورت جداگانه روی یک فیلم جدید کار می‌کنند. سریال The Mandalorian هم که از همان فصل اول با استقبالی گسترده مواجه شد و هم‌اکنون فصل دوم مراحل تولید را می‌گذراند. باب ایگر مدیر شرکت دیزنی مدتی پیش اعلام کرد که مایل است یک داستان فرعی از این سریال را دستمایه‌ی یک سریال جدید قرار دهد. با این اوصاف به نظر می‌رسد که دیزنی حالاحالاها از استار وارز و کهکشان‌های دورش دست برنمی‌دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا