#مهسا_امینی

میازاکی: بازی جدید فرام سافتور مراحل آخر توسعه را پشت سر می‌گذارد!

بازی جدید یا دنباله بازی‌های قدیمی؟ مسئله این است!

بازی جدید فرام سافتور

کمتر از یک سال از انتشار یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ یعنی Elden Ring گذشته و طبق شواهد باید منتظر عنوانی جدید از طرف تیم توسعه دهنده این بازی در آینده نه چندان دور باشیم. بازی جدید فرام سافتور به گفته کارگردان الدن رینگ در مرحله خوبی از توسعه قرار دارد!

پس از انتشار موفق بازی خارق العاده Elden Ring، انتظار می‌رفت استودیو فرام سافتور (FromSoftware) حداقل طی دو یا سه سال آینده عنوانی جدید به انتشار نرساند، ولی طبق شواهد اینگونه نیست و به گفته هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، کارگردان بازی الدن رینگ طی مصاحبه با وبسایت ژاپنی 4Gamer، بازی بعدی استودیو او در حال پشت سر گذاشتن آخرین مراحل توسعه است!

میازاکی در سال ۲۰۱۸، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که استودیو او ۳.۵ بازی معرفی نشده در دست توسعه دارد. یکی از بازی‌ها Sekiro: Shadows Die Twice بود و بازی Deracine که به طور انحصاری برای پلی استیشن وی آر انتشار یافت را باید ۰.۵ بازی در نظر داشته باشیم. یکی دیگر از بازی‌ها، بازی Elden Ring بود و به نظر باید به زودی منتظر معرفی یا حتی انتشار آخرین بازی لیست سال ۲۰۱۸ میازاکی باشیم که اشاره داشته در آخرین مراحل توسعه به سر می‌برد!

ناگفته نماند که میازاکی هیچ اشاره‌ای به سبک یا نام بازی نداشت، با این حال بسیاری باور دارند که استودیو فرام سافتور در حال توسعه نسخه‌ای جدید از سری بازی Armored Core است. طی ماه ژانویه سال جاری میلادی بود که برخی کاربران ادعا کردند برخی اطلاعات درباره نسخه جدید سری بازی Armored Core دریافت کرده‌اند و انتشار برخی عکس‌ها از توسعه بازی با تم بازی Armored Core در استودیو فرام سافتور، این شایعات را بیش از پیش به حقیقت نزدیک کرد!

بازی Armored Core: Verdict Day
بازی Armored Core: Verdict Day

در کنار این پروژه، اینگونه به نظر می‌رسد که میازاکی توسعه پروژه‌ای دیگر را نیز از سر گرفته که به نظر پروژه‌ای نسبتا طولانی مدت است. او اشاره داشت که علاقه به توسعه پروژه‌ای فانتزی‌تر و انتزاعی‌تر از همه کارهای پیشین خود را دارد. زمانی که به بازی الدن رینگ فکر کنید، بدون شک با خود می‌گویید او قصد توسعه چه عنوانی فانتزی‌تر و انتزاعی‌تر از این بازی دارد؟!

نکته جالب توجه این است که میازاکی طی توسعه بازی الدن رینگ اشاره داشت که بسیاری ایده‌ها و فرضیات وجود داشته که به دلیل نا سازگاری با برخی پروژه‌ها کنار گذاشته‌اند و بدون شک هیدتاکا میازاکی قصد دارد این ایده‌ها که به نظر علاقه بسیاری زیادی به آن‌ها دارد را به نحوی به کار گرفته و آن‌ها را در پروژه‌ای دیگر جای دهد!

دیگر نکته بسیار دوست داشتنی درباره استودیو فرام سافتور این است که ما تنها شاهد بازی‌های میازاکی از آن‌ها نخواهیم بود. میازاکی اشاره داشت که آن‌ها به طور همزمان در حال توسعه پروژه‌های دیگر توسط دیگر کارگردانان نیز هستند و میازاکی تنها کارگردان فعال مجموعه نیست، با این حال آن‌ها قصد ندارند تا زمان مناسب، اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهند! میازاکی در پایان اشاره داشت که کاربران باید منتظر انتشار به‌روزرسانی‌های بازی Elden Ring باشند، با این حال این اتفاق در آینده نزدیک رخ نخواهد داد‍! نظر شما درباره سخنان میازاکی و بازی جدید فرام سافتور چیست؟ فکر می‌کنید شاهد نسخه‌ای تازه از Armored Core خواهیم بود؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا