1%
  • 0/10

بازی‌های امتیازی و برنامه‌های کاربردی، محبوب‌ترین‌های کافه بازار در پاییز

گزارش فصلی کافه بازار: بیشترین رشد نصب فعال در اختیار برنامه‌های آب و هوا

بازی‌های امتیازی و برنامه‌های کاربردی، محبوب‌ترین‌های کافه بازار در پاییز ۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ موبایل کپی لینک
محبوب‌ترین‌های کافه بازار در پاییز

چندی پیش کافه بازار گزارش فصلی عملکرد کاربران این استور را در پاییز سال ۲۰۱۹ میلادی به اشتراک گذاشت که بر این اساس، برنامه‌های کاربردی بیشترین آمار نصب فعال را به خود اختصاص داده‌اند.

شاید جالب باشد بدانید که در پاییز گذشته، نزدیک به ۱۸۰۰ برنامه‌ی جدید به استور کافه بازار اضافه و در طرف مقابل هم کمتر از ۵۰۰ بازی جدید به این فروشگاه افزوده شده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این آمار نشان می‌دهد توسعه‌دهنده‌ها ترجیح می‌دهند به سراغ ساخت اپلیکیشن‌های مختلف بروند تا بازی‌های ویدیویی. در بین نرم‌افزارهای تازه اضافه شده به کافه بازار، برنامه‌های آموزشی و کاربردی بیشترین سهم را در اختیار دارند و در دسته بازی‌ها هم، عناوین امتیازی و تفننی بیشتر از سایر سبک‌ها به این فروشگاه اضافه شده‌اند.

شاید مهم‌ترین قسمت این آمار، مربوط به تعداد نصب‌های فعال در دسته‌بندی‌های مختلف باشد. همان‌طور که اشاره شد، برنامه‌های کاربردی با نزدیک به ۵ میلیون نصب فعال محبوب‌ترین نرم‌افزارها در پاییز گذشته به‌حساب می‌آیند. پیام‌رسان‌ها، ابزارها و شبکه‌های اجتماعی هم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. بازی‌های امتیازی در پاییز بیشترین نصب فعال را در دسته‌بندی بازی‌ها به خود اختصاص داده‌اند؛ با این حال شاید جالب باشد که بدانید که این دسته در رتبه‌ی دوازدهم بیشترین میانگین نصب نرم‌افزارهای پرطرفدار هر دسته قرار می‌گیرد. ژانر‌های کلمات و دانستنی، تفننی و رانندگی دیگر سبک‌های محبوب در بین بازی‌های عرضه شده در استور کافه بازار هستند.

رﺷﺪ ﻧﺼﺐ ﻓﻌﺎل ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎ در ﻫﺮ دﺳﺘﻪ به اپلیکیشن‌های پیش‌بینی آب و هوا تعلق دارد. این برنامه‌ها با رشد ۲۷ درصدی ثابت کرده‌اند که محبوبیت رو به افزایشی دارند. بازی‌های ماجرایی هم بیشترین میزان رشد نصب فعال را در بین بازی‌های ویدیویی موجود در کافه بازار را به خود اختصاص داده‌اند. در طرف مقابل اما برنامه‌های عکاسی با نرخ رشد منفی ۱۱ درصد و بازی‌های استراتژی با نرخ رشد منفی هفت درصد، بیشترین سقوط را در میزان رشد نصب فعال برنامه‌ها داشته‌اند.

آمار ارائه شده از نرم‌افزارهای پولی یا دارای پرداخت درون برنامه‌ای، شرایط قابل پیش‌بینی را در پاییز گذشته سپری کرده است. برنامه‌های خرید (فروشگاهی)، بازی‌های سبک کلمات و دانستنی و عناوین استراتژی رکورددار خرید‌های درون برنامه‌ای در جامعه‌ی نرم‌افزارهای عرضه شده در کافه بازار هستند. از طرفی دیگر هم برنامه‌های عکاسی، شخصی‌سازی و آب و هوا هم پرفروش‌ترین‌های بازار در پاییز گذشته به‌حساب می‌آیند. با این حال، رشد ۱۴۳ درصدی بازی‌های معمایی در آمار خریداران نرم‌افزار از کافه بازار نشان می‌دهد که این ژانر از بازی‌های ویدیویی بین کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی به محبوبیت ناگهانی و جالب توجهی دست یافته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments