1%
  • 0/10

متاکریتیک ۶ هزار نقد منفی کاربران Death Stranding را حذف کرد

امتیاز کاربران در عرض چند ساعت به 7.4 رسید!

متاکریتیک ۶ هزار نقد منفی کاربران Death Stranding را حذف کرد ۰ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ اخبار بازی کپی لینک
Death Stranding در متاکریتیک

سایت متاکریتیک در اقدامی جالب توجه ۶ هزار نقد منفی از بازی Death Stranding را که توسط کاربران این وب‌سایت به ثبت رسیده بود را حذف کرد.

همان‌طور که می‌دانید، این اثر آخرین ساخته‌ی هیدئو کوجیما به‌حساب می‌آید. در حالی که بیشتر منتقدین به تمجید از بازی Death Stranding پرداختند و به آن نمرات مثبتی را اعطا کردند، به نظر می‌رسد بسیاری از بازیکنان نتوانستند با این عنوان ارتباط برقرار کنند و به همین دلیل با ثبت امتیازات منفی در سایت متاکریتیک، امتیاز کاربران این بازی را به عدد ۵.۱ از ۱۰ رساندند؛ این در حالی است که میانگین نمرات منتقدان به عدد ۸۲ از ۱۰۰ رسیده و چنین فاصله‌ی چشمگیری بین نظر بازیکنان و منتقدان، از جمله مسائل جالب توجه در مورد این بازی به‌حساب می‌آید.

با تمام این اوصاف، مسئولان Metacritic با این بهانه که برخی کاربران به شکلی غیرمنصفانه و غیرمنطقی با سیلی از نقدهای منفی به دنبال تخریب بازی Death Stranding هستند، امتیاز بیش از ۶ هزار کاربر را حذف کرد تا امتیاز کاربران این بازی در طول ۲۴ ساعت به عدد ۷.۴ از ۱۰ برسد. البته چنین اتفاقی صرفا در انحصار بازی هیدئو کوجیما قرار ندارد؛ عناوین زیادی وجود دارند که قربانی سیلی از نقدهای منفی بدون غیرمنطقی شده‌اند اما معمولا مسئولان متاکریتیک توجه چندانی به این مسائل نداشته‌اند و همین مسئله، حذف نمرات منفی بازی Death Stranding را بیش از پیش بحث‌برانگیز می‌کند.

متاسفانه چند سالی می‌شود که سیلی از نقد‌های منفی به یک موضوع عادی برای برخی از کاربران سایت متاکریتیک و علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. بیشتر این افراد، به واسطه‌ی تنها برخی از نکات منفی بازی‌ها نمرات صفر یا ۱ را به بازی اعطا می‌کنند و در طرفی دیگر هم این امکان وجود دارد تنها به‌خاطر برخی تعصبات، نمره‌ی کامل ۱۰ از ۱۰ را برای بازی مورد علاقه‌شان ثبت کنند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که بیشتر کاربران سایت متاکریتیک، اگر از بازی خوششان بیاید، به آن نمره ۹ یا ۱۰ را می‌دهند و اگر بازی‌ای نتواند توجه آن‌ها را به خود جلب کند، نمره صفر یا ۱ را به آن اثر اعطا می‌کنند.

البته در برخی دیگر از موارد، سیلی از نقدهای منفی اهداف دیگری را دنبال می‌کند. اگر به خاطر داشته باشید، زمانی که اعلام شد بازی Borderlands 3 برای رایانه‌های شخصی در انحصار فروشگاه Epic Games قرار دارد، بسیاری از کاربران استیم شروع به ثبت نمرات منفی برای Borderlands 2 کردند تا بتوانند از این طریق اعتراض خودشان را به مدیران 2K Games و استیم برسانند.

لازم به ذکر است که بازی Death Stranding هم‌اکنون برای کنسول پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد؛ همچنین این بازی در تابستان سال آینده برای رایانه‌های شخصی هم منتشر خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments