ابرقهرمانان زن مارول

معرفی ابرقهرمانان زن مارول در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

ابرقهرمانان مؤنث در فاز جدید مارول

فاز چهارم MCU شاید بیشتر از قبل شامل ابرقهرمانان زن مارول باشد که پس از ناتاشا رومانوف قرار است تا این دنیای سینمایی را هدایت کنند. با این حال آیا با این شخصیت‌ها آشنایی دارید؟

دنیای مارول همیشه در کنار ابرقهرمانان مرد مانند تونی استارک، ثور یا حتی هالک، ابرقهرمانان زنی را هم داشته است که نقش بسیار تعیین کننده‌ای را در داستان‌های مختلف آن بازی کرده‌اند. مانند بلک ویدو، میس مارول یا گامورا و مانتیس که در گروه نگهبانان کهکشان آن‌ها را دیده بودیم. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که در دنیای سینمایی مارول نیز به خوبی شاهد ابرقهرمانان زن بسیاری بوده‌ایم، اما شاید بزرگ‌ترین نمایش قدرتی که از آن‌ها دیده بودیم، با کارول دنورز یا همان کاپیتان مارول در فیلم Avengers: Endgame بوده باشد. در صحنه‌های پایانی این فیلم دنورز حتی تا حدی قدرتمند ظاهر شد که به تنهایی تمام ناو فضایی ثانوس (Thanos) را خراب کرد و سپس تک به تک با تایتان بنفش دیوانه مبارزه کرد!

این در حالی است که این وقایع مربوط به فاز سوم دنیای سینمایی مارول بوده و حال پس از پخش سریال‌های دیزنی پلاس و همچنین فیلم Black Widow رسما وارد فاز چهارم شده‌ایم؛ جایی که ابرقهرمانان زن مارول بیش از گذشته در صحنه حاضر می‌شوند و در لیست زیر قصد داریم تا آن‌ها را به شما طرفداران مارول معرفی کنیم.

کیت بیشاپ (Kate Bishop)

فیلم/سریال: Hawkeye

وقتی که هاکای پس از وقایع فیلم Avengers: Infinity War همسر و بچه‌های خود را از دست داد، خشم او همه چیز را بهم زد و این ابرقهرمان به یک شخصیت دیگر به نام رونین (Ronin) تبدیل شد که به ژاپن سفر کرده و در آنجا خلافکاران را با شمشیر تکه تکه می‌کند! با این وجود در فیلم Endgame دیدیم که او برای نجات خانواده خود بازگشت و یکبار دیگر در کنار انتقام‌جویان مبارزه کرد، اما شاید بعد از تمام اتفاقاتی که برای این ابرقهرمان کماندار افتاده، باید به او حق داد که دیگر کیف تیرها را از شانه خود به زمین گذاشته و به فکر دست کشیدن از این کار باشد.

به همین دلیل، قرار است تا در اواخر سال میلادی جاری که تقریبا مصادف با اواخر پاییز می‌شود، می‌توانیم شاهد بازگشت هاکای باشیم. در حالی که به جای دیدن مهارت‌های کمانداری او، قرار است تا تعلیم دادن کیت بیشاپ جوان را مشاهده کنیم که به عنوان هاکای جدید، زندگی متفاوتی را برای خود انتخاب می‌کند. نقش این شخصیت را هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) بازی می‌کند.

مونیکا رمبو (Monica Rambeau)

فیلم/سریال: The Marvels

با شخصیت مونیکا رمبو به عنوان بچه‌ای کوچک در فیلم Captain Marvel آشنا شده بودیم. کسی که دوست مادرش کارول دنورز بوده و حال درست به مانند آن دو در نیرو هوایی ایالات متحده مشغول به فعالیت شده است. با این وجود این شخصیت تا پیش از سریال WandaVision قدرت یا مهارت خاصی را برای تبدیل شدن به یک ابرقهرمان نداشت، تا اینکه بالاخره دیدیم که رد شدن او از هکس (Hex)، یا همان حصاری که واندا برای نگه داشتن واقعیت مجزا خود کشیده بود، باعث شد تا او به هویت کمیک بوکی اسپکتروم (Spectrum) برسد. همچنین در قسمت آخر همین سریال دیدیم که چگونه گلوله‌های اسلحه از داخل بدن او رد شدند و تغییر ژنتیکی باعث شد تا در امان بماند.

این کاراکتر در فیلم سینمایی The Marvels با بازی تیونا پاریس (Teyonah Parris) در کنار کاپیتان مارول و میس مارول (با بازی ایمان ولانی) و همچنین نیک فیوری حاضر خواهد شد تا ببینیم چه تهدید فضایی تازه‌ای در آن رخ خواهد داد.

میس مارول (Ms. Marvel)

فیلم/سریال: The Marvels – Ms. Marvel

کامالا خان (Kamala Khan) نام یک شخصیت ابرانسان در دسته ابرقهرمانان زن دنیای مارول است که ظاهرا به جهان سینمایی آن نیز به زودی قدم گذاشته و باید شاهد بزرگ شدن مشت او برای کوبیدن به سر و هیکل دشمنان باشیم. میس مارول در واقع دختر نوجوانی است که به کاپیتان مارول علاقه بسیاری داشته و از طرفداران او محسوب می‌شود، اما طی اتفافاتی خود او نیز قدرت‌هایی را به دست می‌آورد که با استفاده از آن‌ها، سعی می‌کند تا هویت تازه‌ای را برای خود پیدا کند.

ایمان ولانی نقش این شخصیت را در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بازی کرده و چنان که به نظر می‌رسد، قرار است تا ابتدا در یک سریال اختصاصی با کاراکتر کامالا آشنا شده و سپس در فیلم The Marvels، او را در کنار کاپیتان مارول و همچنین مانیکا رمبو ببینیم. همچنین اگر قصد دارید تا کمی بیشتر درباره این شخصیت بدانید، بد نیست یکبار بازی Marvel’s Avengers را تجربه کنید!

کاپیتان کارتر (Captain Carter)

فیلم/سریال: What If…?

در سریال What If…? ما نگاهی کلی به آنچه که پس از اتفاقات قسمت آخر مجموعه Loki افتاد، خواهیم داشت. این یعنی همانطور که دیدیم، جهان‌های موازی بالاخره شکل گرفته و در این مجموعه انیمیشنی هم شاهد اتفاقات مختلفی خواهیم بود که هرکدام در یک خط زمانی متفاوت رخ می‌دهد. معنی نام این سریال یعنی «چه می‌شد اگر؟»، حال با این تصور، چه می‌شد اگر به جای استیو راجرز، پگی کارتر سرم ابرسرباز را دریافت کرده و به عنوان کاپیتان آمریکا شناخته می‌شد؟

کاپیتان کارتر (همانطور که خودش اینگونه معرفی می‌کند) شخصیتی است که در نتیجه جواب به همین سوال، در یک جهان موازی به قدرت‌های فیزیکی دست یافته و حال در سریال انیمیشنی What If…? قرار است تا به عنوان یکی از ابرقهرمانان زن در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشد.

هیلی اتول (Hayley Atwell) بازیگر نقش پگی کارتر، کار صداپیشگی این شخصیت را انجام داده و احتمالا در آینده شاهد حضور او خارج از حالت انیمیشنی هم خواهیم بود. سریال What If…? در تاریخ ۲۰ مرداد (۱۱ آگوست) از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.

تینا (Thena)

فیلم/سریال: Eternals

تینا در واقع یکی از اعضای گروه ابرانسان اترنالز است که قدرت‌هایی مانند کنترل ذهن، ایجاد وهم، دورجنبی و دورنوردی را داشته و در کنار سایر جاودانه‌ها در فیلم The Eternals حضور پیدا خواهد کرد. در واقع این گروه از قرن‌ها قبل شاهد اتفاقات روی زمین بوده‌اند، اما پس از مدت‌ها معلوم نیست که دقیقا چه تهدید تازه‌ای پیدا می‌شود که بالاخره باعث شده تا این گروه خود را نشان دهند.

آنجلینا جولی (Angelina Jolie) وظیفه ایفای نقش این شخصیت را خواهد داشت. فیلم Eternals در تاریخ ۵ آبان (۱۴ نوامبر) در سینماها اکران خواهد شد.

شی هالک (She-Hulk)

فیلم/سریال: She-Hulk

تاتیانا مازلانی (Tatiana Maslany) نقش شخصیت جنیفر والتر (Jennifer Walter) را بازی خواهد کرد که از بستگان بروس بنر (Bruce Banner) بوده و به عنوان یک وکیل مشغول به کار است. اما وقتی که او در یک حادثه مجروح می‌شود، گروه خونی او در شرایط اضطراری یافت نشده و در نتیجه پزشکان مجبور می‌شوند تا از بنر درخواست اهدای خون کنند. در نتیجه، وقتی که خون هالک با جنیفر ترکیب می‌شود، او را به یکی دیگر از ابرقهرمانان زن مارول تبدیل می‌کند که دقیقا به همان شکل سبز و بزرگ شده و در نهایت همه چیز را خراب می‌کند!

البته جالب است بدانید که والتر برخلاف بنر می‌تواند تا حدودی روی احساسات خود کنترل داشته باشد، اما وقتی خشمگین شود، نابودی و کوبیدن به در و دیوار را تنها چاره خود می‌بیند.

ریری ویلیامز (Riri Williams)

فیلم/سریال: Ironheart

دومینیک ترون (Dominique Throne) در سریال Ironheart نقش شخصیتی را بازی خواهد کرد که درست به مانند تونی استارک، یکی از نوابغ تکنولوژی بوده و از طرفی قصد دارد تا مانند او باشد. به هر حال Iron Man قهرمانی بود که پس از فیلم Endgame حتی بیشتر از قبل هم در دید مردم محبوب شد و بسیاری از افراد قصد دارند تا مثل او باشند. تا اینکه سر و کله یک نوجوان ۱۵ ساله پیدا شده و عملا موفق می‌شود تا یک زره آهنی مثل تونی استارک بسازد!

با این وجود جالب است ببینیم که دقیقا چطور ریری می‌تواند به درجات بالای علم خود و ساخت و ارتقا این زره بپردازد، چراکه در دنیای کمیک، خود تونی شخصا به او کمک می‌کرد و حتی در یکی از داستان‌ها محل کار فوق پیشرفته خود را هم در اختیار او گذاشت.

یلینا بلوا (Yelena Belova)

فیلم/سریال: Hawkeye

پس از خداحافظی اسکارلت جوهانسون با شخصیت ناتاشا رومانوف، حال نوبت آن رسیده تا یک بلک ویدو دیگر به نام یلینا بلوا جایگزین او شود. یلینا در فیلم Black Widow برای اولین بار نشان داده شد و همچنین در یکی از مهم‌ترین صحنه‌ها تایید شد که قرار است تا در سریال هاکای هم حضور پیدا کند. اما اینکه آیا او در این سریال نقش مثبتی را ایفا می‌کند یا که نه، دقیقا به اتفافاتی بستگی دارد که در این سریال قرار است تا شاهد آن باشیم، چراکه حال کاراکتری به نام والنتینا فانتین (Valentina Fountaine) که به شدت دوست دارد او را ول (Val) صدا کنید، حال یک گروه عجیب و جدید را تشکیل داده که شامل جان واکر (John Walker) و همچنین یلینا می‌شود.

مایتی ثور (Mighty Thor)

فیلم/سریال: Thor: Love And Thunder

جین فاستر (Jane Foster) یک داشنمند آمریکایی بود که هم در دنیای کمیک و هم در دنیای سینمایی مارول، به عنوان معشوقه ثور (Thor) معرفی شده بود. با این وجود هنگامی که درباره این شخصیت بیشتر در دنیای سینمایی مارول آشنا می‌شدیم و از طرفی ثور نیز او را با خود به ازگارد (Asgard) برد، ناگهان از دومین فیلم اختصاصی ثور به بعد دیگر شاهد حضور این کاراکتر نبودیم. به نحوی که او در وقایع Ragnarok و Infinity War غایب بود و حتی در Endgame نیز در کنار خدای رعدی که تمام بستگانش را از دست داده حاضر نشد تا کمی او را آرام کند.

این در حالی است که در فیلم Thor: Love And Thunder، همانطور که از اسمش هم پیداست بالاخره شاهد بازگشت این شخصیت به عنوان یکی از ابرقهرمانان زن مارول در فاز چهارم MCU خواهیم بود که می‌تواند میولنیر (Mjolnir)، چکش قدرتمند ثور را بردارد!

کارول دنورز (Carol Danvers)

فیلم/سریال: The Marvels

در حالی که همه منتظر معرفی عنوان فیلم Captain Marvel 2 بودند، ناگهان استودیو مارول این اثر سینمایی را با نام The Marvels معرفی کرد که اگر به جزئیات نام آن دقت کرده باشید، به راحتی می‌توان نماد دو شخصیت دیگر اسپکتروم و همچنین میس مارول را هم دید که برای حضور در کنار کاپیتان مارول تایید شده‌اند.

با این وجود درباره داستان این فیلم هنوز هیچ اطلاعاتی به صورت رسمی تایید نشده و از طرفی نمی‌دانیم که با چه تهدید تازه‌ای طرف هستیم که دوباره کارول دنورز را به سمت نجات مردم فراخوانده است. بری لارسون (Brie Larson) نقش کاپیتان مارول را یکبار دیگر در این اثر سینمایی بازی کرده و گفته می‌شود که ظاهرا این آخرین همکاری او برای ساختن یک فیلم اختصاصی خواهد بود. گرچه نمی‌توان به شایعات اعتماد کرد و باید تا زمان اکران فیلم و دیدن اتفافات آن صبر کنیم!

هوپ پیم (Hope Pym)

فیلم/سریال: Ant-Man And The Wasp: Quantomania

در سال ۲۰۲۳ یکی از مهم‌ترین فیلم‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را شاهد خواهیم بود؛ جایی که مرد مورچه‌ای و زنبورک، یکبار دیگر متحد می‌شوند تا جلوی یک تهدید فوق بزرگ به نام کانگ فاتح (Kang The Conquerer) را بگیرند! شخصیت کانگ فاتح با هویت He Who Remains در سریال Loki با بازی جاناتان میرز (Johnathan Majors) به تصویر کشیده شد و هنگام معرفی فیلم‌های فاز چهارم MCU، کوین فایگی او را رسما یه عنوان ابرشرور فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania اعلام کرد.

این در حالی است که هوپ، به عنوان یکی دیگر از ابرقهرمانان زن مارول در کنار نامزد خود اسکات لنگ حاضر خواهد شد تا در مقابل کانگ ایستادگی کنند. بازیگر نقش این شخصیت در قسمت‌های قبلی سری Ant-Man اوانجلین لیلی (Evangeline Lily) بوده و در این قسمت جدید هم دوباره او به عنوان زنبورک در فضای کوانتوم پرواز خواهد کرد.

شوری (Shuri)

فیلم/سریال: Black Panther: Wakanda Forever

لتیتا رایت (Letita Wright) بازیگر نقش خواهر شاه تی چالا (T’Chala) بود که پس از مرگ چادویک بوزمن، رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان فیلم Black Panther 2 را به این فکر انداخت تا او را به عنوان شخصیت اصلی انتخاب کند. به هر حال هدایت فیلمی با عنوان بلک پنتر که در آن بلک پنتری وجود نداشته باشد، یکی از عجیب‌ترین و در عین حال چالش‌ برانگیزترین کارهایی خواهد بود که یک کارگردان باید انجام دهد و کوگلر نیز به خوبی این موضوع را درک کرده است.

داستان فیلم و تهدیدی که شوری باید در مقابل آن ایستادگی کند هنوز مشخص نیست، اما افراد بسیاری اظهار کرده‌اند که روایت از جایی گفته می‌شود که دو قلمرو واکاندا و آتلانتیس در حالت جنگ بوده و نیمور کاراکتر منفی خواهد بود.

اوکویه (Okoye)

فیلم/سریال: Black Panther: Wakanda Forever

دنای گوریرا (Danai Guerira) به عنوان دست راست پادشاه سابق واکاندا شناخته می‌شد که گروهی از سربازان زن به نام دورامیلاژه (Doramilaje) را رهبری می‌کرد. این شخصیت که قرار است از ابرقهرمانان زن مارول در فاز چهارم باشد که علاوه بر فیلم Wakanda Forever، در یک مینی سریال اسپین آف نیز حضور پیدا کرده و نقش مهم‌تری را خواهد داشت.

پیش‌تر سربازان دورامیلاژه و او را در سریال The Falcon And The Winter Soldier دیده بودیم و احتمالا در ادامه داستان او، باید شاهد کمک کردن‌هایش به شوری، ملکه وقت قلمرو واکاندا باشیم که با غریبه‌هایی که قصد دزدین وایبرنیوم را دارند، دست و پنجه نرم می‌کند.

واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff)

فیلم/سریال: Doctor Strange: In The Multiverse of Madness

پیش‌تر واندا را در سریال WandaVision دیده بودیم، جایی که او غمگین و ناراحت با مشکلات روحی کنار آمده و یک دنیای کوچک با واقعیتی متفاوت را برای خود ساخته بود تا از حقیقت فرار کند. با این وجود هر قدر که تلاش واندا برای نگه داشتن ویژن و کودکانش با شکست مواجه شد، اما در آخر این سریال دیدیم که او بالاخره به هویت اسکارلت ویچ رسیده و نهایتا کتاب تاریکی به نام دارک هولد را مطالعه می‌کند.

در واقع دارک هولد باعث و بانی نابودی و ایجاد اتفافاتی است که واقعیت زندگی افراد را به طرز عجیبی تغییر داده و جادو هرج و مرج را به خواننده آن یاد می‌دهد. با این حال فکر کنید که به جای یک جادوگر عادی، این کتاب به دست اسکارلت ویچ بیوفتد که قصد دارد تا بچه‌های خود را با تغییر واقعیت نجات داده و همه چیز را بر هم بزند! صحبت از واقعیت هم که باشد، داکتر استرنج فردی است که در نگه‌داری از آن وظیفه دارد و از همین جهت باید شاهد تقابل یا شاید هم همکاری عجیب و غریب این دو کاراکتر باشیم.

به هر حال شخصیت‌ها و ابرقهرمانان زن در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نقش بسیار مهم‌تری را ایفا می‌کنند، اما نظر شما درباره این کاراکترها چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا