ناتاشا رومانوف - Black Widow

۱۰ پرسشی که درباره شخصیت ناتاشا رومانوف همچنان بی‌جواب مانده است

گذشته مرموز شخصیت بلک ویدو

1%
  • 0/10
۱۰ پرسشی که درباره شخصیت ناتاشا رومانوف همچنان بی‌جواب مانده است ۲ ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

حدودا یک دهه از حضور کاراکتر ناتاشا رومانوف یا همان بلک ویدو (Black Widow) در دنیای سینمایی مارول می‌گذرد، اما نکته قابل توجه اینجاست که هرگز اطلاعات کاملی درباره زندگی گذشته این کاراکتر برای بینندگان فاش نشد.

در واقع ناتاشا رومانوف از تنها شخصیت‌های اصلی گروه انتقام‌جویان و درکل، دنیای سینمایی مارول است که طی سالیان گذشته فیلم مختص به خود را دریافت نکرده و همین امر باعث مرموز ماندن زندگی پیش از جاسوس شدن او می‌شود. با این حساب، سوال‌های بسیاری پیرامون این شخصیت به وجود آمده که انتظار می‌رود در فیلم Black Widow به آن‌ها پاسخ داده شود، چراکه با وجود اتفافاتی که برای این کاراکتر در فیلم Avengers: Endgame افتاد، باید به نحوی یک پایان کامل برای او در نظر گرفته شود که به سوال‌های کاربران پاسخ بدهد.

۱۰. در اتاق قرمز چه اتفاقی افتاد؟

موردی که درباره شخصیت ناتاشا رومانوف بیش از هرچیز باعث مرموز شدن آن می‌شود، گذشته او به عنوان یک جاسوس دولت شوروی سابق است. حال اگر اطلاع نداشته باشید، لازم به ذکر است که افراد جاسوس برای تمرین در مکان‌هایی به نام اتاق قرمز تعلیم داده می‌شوند. همان جایی که در فیلم Avengers: Age of Ultron نیز به عنوان فلش‌بک‌هایی داخل ذهن بلک ویدو دیده بودیم.

با این وجود در فلش‌بک‌های ناتاشا رومانوف مشاهده شد که او در کنار دوست خود یِلینا بلُوا (Yelena Belova) رقابت می‌کند که ظاهرا چندین سال نیز از وی بزرگ‌تر است. با این حال اینکه اتاق قرمز در دنیای سینمایی مارول چطور نشان داده شده و چگونه رومانوف از تست‌های آن موفق بیرون می‌آید، مسئله‌ای است که باید در فیلم Black Widow جزئیات بیشتری را درباره آن ببینیم.

۹. ناتاشا رومانوف چطور کاپیتان آمریکا را پیدا کرد؟

در جریان فیلم Captain America: Civil War شخصیت بلک ویدو هنگام مواجه شدن با تیم کاپیتان آمریکا در آخر به او اجازه داده تا فرار کند و در نهایت همین امر باعث شد تا بعدها خود او نیز به دردسر افتاده و فراری شود. این در حالی است که او هرگز اطلاع نداشت استیو راجرز و باکی بارنز کجا می‌روند و چگونه باید آن‌ها را پیدا کند.

با این وجود در فیلم Avengers: Infinity War می‌بینیم که او ظاهرا مدت‌هاست با کاپیتان آمریکا تیم خود را تشکیل داده و نشان می‌دهد که فیلم Black Widow دقیقا قبل از حوادث جنگ ابدیت جریان خواهد داشت.

۸. جدایی ناتاشا رومانوف از خانواده‌اش چگونه انجام شد؟

به جز مرگ تراژدیک رومانوف در ورمیر (Vormir)، صحنه دانستن نام پدرش یکی دیگر از ناراحت‌کننده‌ترین لحظات در دنیای سینمایی مارول و در کل سرگذشت بلک ویدو بود. با این حال، اینکه او در دوران کودکی و در سن بسیار پایین به اتاق قرمز برده شده یک مسئله تایید شده است، اما اینکه چطور اینکار با جدایی او از والدینش انجام شده، هنوز در قالب یک پرسش بزرگ باقی مانده است.

البته درباره اینکه آیا او درباره مادرش چیزی را می‌دانسته یا که نه هنوز توسط سازندگان رد یا تایید نشده، اما چیزی که واضح است، دیدن رابطه او با والدینش (یا حداقل مادرش) در همان قسمتی از فیلم Black Widow خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که یک صحنه حذف شده از فیلم Captain America: Civil War وجود دارد که نشان می‌دهد ناتاشا رومانوف بر سر قبر والدین خود می‌رود؛ پس می‌توان نتیجه گرفت که آن‌ها نقش مهمی را در فیلم جداگانه این شخصیت بازی خواهند کرد.

۷. تمرینات بلک ویدو تا چه حد سخت بوده است؟

درباره اینکه ناتاشا رومانوف در تیراندازی ماهر است و تمرینات بسیاری را برای کار با اسلحه داشته شکی نیست، اما هنگامی که صحبت از مبارزه با موجودات فضایی و پیدا کردن نقطه ضعف آن‌ها باشد، می‌توان گفت که فیلم‌های دنیای سینمایی مارول هنوز نتوانسته‌اند توضیح خوبی را راجع به آن ارائه دهند. به خصوص اینکه بلک ویدو تنها با یک هفت تیر و شوکر برقی این موجودات را قتل عام می‌کرد!

با این حساب گرفتن این نتیجه که کارهای او با عقل جور در نمی‌آیند، ممکن است یک امر واضح باشد اما چیزی که مانع آن می‌شود، باز هم به اتاق قرمز و تمرینات وحشتناک آن بازمی‌گردد. اینکه در آنجا به جز تیراندازی با AK-47 چه مهارت‌های دیگری به او آموخته شده، باز هم سوال بزرگی درباره این شخصیت خواهد بود.

۶. رابطه ناتاشا رومانوف و بروس بنر به کجا کشیده شد؟

در فیلم Avengers: Age of Ultron بالاخره دیدیم که در پس رفتار سرد و جدی شخصیت بلک ویدو، احساس هم وجود دارد؛ به نحوی که او کاملا حاضر بود تا با بروس بنر (هالک) فرار کند تا همراه با او در گوشه‌ای از جهان در آرامش زندگی کنند.

با این وجود پس از جدا شدن آن‌ها و مجددا دیدن همدیگر در فیلم Avengers: Infinity War کاملا مشخص بود که ظاهرا ناتاشا بنا بر دلایلی دیگر پایبند خواسته خود نیست و ذهنیتش نسبت به موضوع تغییر پیدا کرده است. این در حالی است که در فیلم Black Widow خواهیم دید که در واقع چه اتفاقی برای او افتاده و چه چیزی مانع کنار هم بودن آن‌ها می‌شود.

۵. اولین ماموریت رومانوف در S.H.I.E.L.D چه بود؟

تغییر شخصیت ناتاشا رومانوف در طول فیلم‌های مختلف دنیای سینمایی مارول به خوبی دیده می‌شود، اما نکته قابل توجه اینجاست که پیش از فدا شدن جان او در ورمیر و در کل اضافه شدن او به گروه انتقام‌جویان، بلک ویدو یک جاسوس فوق حرفه‌ای برای شیلد بود.

با این حال در اولین بار که شخصیت بلک ویدو در دنیای سینمایی مارول نشان داده شد، او در حال انجام ماموریتی برای شیلد بود که هرگز نفهمیدیم دقیقا برای چه هدفی بوده است. همچنین قراردادهای او همیشه از دادن جزئیات مخفی می‌ماند، مانند قراردادی که در ابتدای فیلم Avengers در حال انجام آن بود.

۴. چرا خانواده جدید بلک ویدو ناپدید شدند؟

در تریلر فیلم Black Widow می‌توان مشاهده کرد که ناتاشا رومانوف در کنار چند نفر سر یک میز نشسته و آن‌ها را خانواده خود می‌داند. حال جالب است بدانید که این خانواده و شخصیت‌های آن که در کنار بلک ویدو مبارزه می‌کنند، دیگر هرگز در فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame دیده نشدند.

همچنین پیش از این اتفاق، او اظهار کرده بود که تا پیش از ملحق شدن به گروه انتقام‌جویان، هیچ خانواده‌ای نداشته و آن‌ها تنها افرادی هستند که پیش او مانده‌اند، امری که کمی خلاف بر آنچه که در تریلر دیده بودیم را بیان می‌کند.

۳. چه اتفاقی بین هاکای و بلک ویدو در بوداپست افتاد؟

در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول چندین بار تا به حال به ماجرای بوداپست اشاره شده است؛ به نحوی که طی یک ماموریت، ظاهرا هاکای وظیفه کشتن بلک ویدو را بر عهده داشته اما از انجام این کار صرف نظر می‌کند.

این موضوع ابتدا در فیلم Avengers توسط این شخصیت‌ها بیان شده بود، اما هرگز اطلاعاتی درباره جزئیات آن فاش نشده است. با این حساب، اگر قرار باشد تا فیلم Black Widow سرگذشت ناتاشا رومانوف و زندگی مرموز او را روایت کند، دیدن اتفاقات مربوط به این ماموریت حداقل در قالب یک فلش‌بک می‌تواند به جذابیت داستان اضافه کند.

۲. اسم واقعی ناتاشا رومانوف چیست؟

به گفته بسیاری از کاربران، ناتالیا آلیانوا رومانوا (Natalia Alianovna Romanova) به عنوان اسم دقیق و حقیقی شخصیت بلک ویدو در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول دیده شده است، با این حال، در فیلم Avengers: Endgame زمانی که او در ورمیر با شخصیت رد اسکال ملاقات کرد، دیدیم که او نام پدر او را ایوان رومانوف (Ivan Romanoff) معرفی کرد.

حال این تضاد بین اطلاعات دقیقا گره‌ای است که تنها توسط فیلم Black Widow می‌تواند باز شود. چراکه رد اسکال، نام هیچکس را اشتباه به زبان نمی‌آورد و نام حقیقی ذکر شده در سایر فیلم‌ها درباره ناتاشا رومانوف اشتباه است.

۱. چه اتفاقی برای روح ناتاشا رومانوف افتاد؟

ناتاشا رومانوف در فیلم Avengers: Endgame خود را برای به دست آوردن سنگ روح فدا کرد. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که او در سال ۲۰۱۴ و در یک خط زمانی کاملا متفاوت کشته شد؛ جایی که ثانوس برای به دست آوردن سنگ روح گامورا را فدا نکرده و حتی هالک نیز نتوانسته است تا روح ناتاشا را با زدن بشکن و قدرت سنگ‌های ابدیت بازگرداند.

حال مقداری عجیب است که ببینیم فیلم واقع‌گرایانه‌ای مانند Black Widow که در کل درباره صحنه‌های اکشن و جنگ با اسلحه است موضوعی را درباره بُعد ماوراطبیعه دنیای سینمایی مارول نشان دهد؛ اما طبق نظریه برخی از کاربران، این احتمال وجود دارد که تونی استارک با بشکن دوم او را در یک زمان و مکان دیگر بازگردانده باشد!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments