#مهسا_امینی

فاز هفتم دنیای MCU داستان شخصیت‌های تازه خواهد بود

داستان جدید Vs ریبوت همه چیز!

فاز هفتم دنیای MCU

فاز هفتم دنیای MCU اخیرا توسط دیزنی (Disney) اعلام شده و چنان که به نظر می‌رسد،‌ قرار است تا مشکلات بسیاری را برای آینده سینمای مارول به وجود آورد!

دنیای سینمایی مارول اولین بار در سال ۲۰۰۸ با شخصیت مرد آهنی (Iron Man) شروع شد، شخصیتی که در سال ۱۹۶۳ به کمیک‌های مارول اضافه شده بود و توانست با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) روی پرده سینما به موفقیت برسد. سپس همان سال متوجه شدیم که ظاهرا استودیو مارول (Marvel Studios) به دنبال ساختن تیم انتقام جویان در دنیای سینمایی جدید خود است تا شخصیت‌های کاپیتان آمریکا (Captain America)، بلک ویدو (Black Widow)، ثور (Thor) و هالک (Hulk) را در کنار همدیگر قرار دهد.

با این وجود نکته قابل توجه درباره این شخصیت‌ها و داستان آن‌ها این است که همه آن‌ها حدود چند دهه پیش در کمیک‌های مارول اضافه شده بودند، در حالی که امروزه در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (و همچنین فاز پنجم و ششم) از داستان‌هایی استفاده می‌شود که اکثرا بعد از سال ۲۰۱۰ منتشر شده‌اند. برای مثال شخصیت‌هایی مانند کامالا خان (Kamala Khan) ‌و آمریکا چاوز (America Chavez) کاراکترهای تازه‌ای هستند که در دنیای کمیک کمتر از ۲۰ سال است که اضافه شده‌اند. با این حساب اگر قرار باشد روند به همین شکل ادامه پیدا کند، تا پایان فاز ششم دنیای سینمایی مارول احتمالا کمیک‌های جدیدی که داستان‌های سینمایی از آن‌ها اقتباس می‌شود تمام خواهد شد. به همین شکل نیز رفته رفته دیگر داستانی برای ادامه دادن وجود نخواهد داشت!

فاز هفتم دنیای MCU چطور دنبال خواهد شد؟

البته باید گفت که در حال حاضر داستان‌های بسیاری در کمیک‌های مارول وجود دارد که هنوز هیچ چیز از آن‌ها را در MCU ندیده‌ایم. اما نکته قابل توجه اینجاست که همه این داستان‌های قابل تبدیل به فیلم و سریال (پس از اتفاقاتی که در دنیای سینمایی مارول رخ می‌دهد) نیستند. در نتیجه، شاید یکی از روش‌هایی که سازندگان می‌توانند به واسطه آن آینده MCU را تامین کنند، معرفی شخصیت‌های ارجینال باشد.

در واقع تاکنون ما شاهد حضور شخصیت‌های اصلی و به اصطلاح ارجینال در دنیای سینمایی مارول بوده‌ایم؛ کاراکترهایی مثل فیل کالسن (Phil Coulson)، دارسی لوییس (Darcy Lewis) و کتی چن (Katy Chen) همه شخصیت‌هایی هستند که نمی‌توانید در دنیای کمیک‌های مارول آن‌ها را پیدا کنید و خاص ام سی یو هستند. با این وجود، این احتمال وجود دارد که دنیای سینمایی مارول پس از اتمام فاز ششم در سال ۲۰۲۶، سراغ خلق شخصیت‌های تازه و داستان‌هایی متفاوت برود که هرگز حتی در دنیای کمیک‌های مارول هم ندیده بودیم!

همچنین در نظر داشته باشید که پس از اتمام فاز ششم، این احتمال وجود دارد که همه چیز در جهان سینمایی مارول به آخر برسد و در نتیجه، ببینیم که داستان به کلی از نو شروع شود! این یعنی شاید همه چیز ریبوت شود و جهان تازه‌ای تحت عنوان دنیای سینمایی مارول معرفی شود که یک مرد آهنی جدید و کاپیتان آمریکا تازه دارد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا