#مهسا_امینی

تعداد بازیکنان Lost Ark به بیش از ۲۰ میلیون نفر رسید

محبوب‌ترین بازی حال حاضر استیم

تعداد بازیکنان Lost Ark

با استناد بر تازه‌ترین بیانیه‌ی شرکت آمازون گیمز، تعداد بازیکنان بازی Lost Ark به تازگی از مرز ۲۰ میلیون نفر عبور کرده است.

اگر خاطرتان باشد، بازی لاست آرک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی توسط شرکت اسمایل‌گیت به طور انحصاری در کشور کره جنوبی برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر شد. به دنبال استقبال عالی کره‌ای‌ها از این عنوان اکشن نقش آفرینی، طولی نکشید که شرکت مذکور همکاری خود با آمازون گیمز را آغاز کرد تا به واسطه‌ی آن‌ها، بازی پرطرفدار خود را در سراسر جهان عرضه کنند. از این رو، اثر مزبور در قالب نسخه‌ی دسترسی زودهنگام راهی استیم شد و بعد از مدتی به دست خریداران نسخه‌ی Founder’s Pack رسید.

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت چند هفته‌ی پیش بازی به طور عمومی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت که از همان ابتدا با استقبال بی‌نظیر گیمرها روبه‌رو شد؛ به طوری که تعداد کاربران همزمان بازی از مرز ۱.۳ میلیون نفر عبور کرد و لقب دومین بازی محبوب و پرطرفدار استیم در طول تاریخ را به خود اختصاص داد. حال در تازه‌ترین گزارش‌ها، ساعاتی پیش شرکت آمازون گیمز در پیامی رسما اعلام کرد که تا به امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان به تجربه‌ی لاست آرک پرداخته‌اند؛ رقمی که بی‌شک مهر تاییدی بر تداوم محبوبیت بازی می‌زند.

به گفته‌ی آمازون گیمز، در طول سه روز اخیر، بالغ بر ۴.۷ میلیون نفر به جامعه‌ی عظیم بازی ملحق شده‌اند و تقریبا ده میلیون از بازیکنان این عنوان را گیمرهای آمریکایی، اروپایی و استرالیایی تشکیل می‌دهند. نکته جالب اینجا است که دستیابی به جامعه‌ی بیست میلیون نفری در حالی رقم خورده که این عنوان به طور انحصاری برای پی‌سی عرضه شده است. در واقع، در صورتی که بازی برای سایر پلتفرم‌ها نیز عرضه شود، بدیهی است که این رقم تا چند برابر افزایش خواهد یافت و لاست آرک رکوردهای جدیدی را از آن خود خواهد کرد.

ماجرا تنها به این یک مورد خلاصه نشده و تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی استیم دیتابیس نشان می‌دهد که در حال حاضر چیزی در حدود ۸۱۵ هزار نفر به طور همزمان مشغول تجربه‌ی بازی هستند. این رقم فراتر از تعداد بازیکنان سایر عناوین پرطرفدار استیم از جمله دوتا ۲ و کانتر استرایک گلوبال آفنسیو بوده که بر این اساس می‌توان ادعا کرد لاست آرک هم اکنون به محبوب‌ترین بازی استیم تبدیل شده است.

بد نیست اشاره کنم لاست آرک پنجمین اثری است که در طول کل تاریخ شبکه‌ی استیم بیش از یک میلیون بازیکن همزمان داشته است. در واقع، پیش‌تر عناوین پرطرفداری همچون سایبرپانک ۲۰۷۷، دوتا ۲، بازی کانتر استرایک گلوبال آفنسیو و پابجی به چنین رکورد مهمی دست یافته بودند. در دیگر خبرهای مرتبط با بازی، چندی پیش تیم توسعه‌دهنده حساب کاربری نزدیک به یک میلیون کاربر را به خاطر استفاده از کدهای تقلب مسدود کرده است.

ناگفته نماند که بازی لاست آرک در حال حاضر به طور کاملا رایگان برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی در دسترس قرار دارد. هنوز جزئیاتی از انتشار این عنوان برای سایر کنسول‌ها از جمله پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس در دسترس نیست، اما با توجه به محبوبیت شگفت‌انگیز آن در پی‌سی، شاید در آینده اثر مزبور به دست تمامی بازیکنان و علاقه‌مندان نیز برسد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تعداد بازیکنان بازی Lost Ark چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می‌تواند رکورد اثر بتل رویال پابجی را از آن خود کند و به محبوب‌ترین اثر تاریخ شبکه‌ی استیم تبدیل شود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا