خداحافظی همیشگی با بازی CrossfireX

خاموشی سرورها

بازی CrossfireX

استودیوی اسمایل گیت ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که پشتیبانی از بازی CrossfireX طی ماه‌های آینده برای همیشه متوقف شده و سرورهای هر دو بخش چندنفره و تک‌نفره بازی از دسترس خارج می‌شوند.

در طول سال گذشته میلادی آثار متعددی از سوی استودیوها و کمپانی‌های ناشر مختلف روانه بازار شدند که برخی‌ها لقب بهترین و برخی‌ها لقب بدترین بازی سال را به خود اختصاص دادند. کراس فایر ایکس از جمله آثار تاسف‌بار سال پیش بود که به خاطر طراحی بسیار بد، گیم‌پلی خسته‌کننده و ایرادات فنی بی‌شمار، بازخوردهای منفی زیادی را کسب کرد و هرگز در حد یک بازی شوتر مهیج ظاهر نشد.

عملکرد این بازی به قدری ناامیدکننده بود که سازندگان به ناچار از هواداران عذرخواهی کردند. بخش چندنفره و آنلاین بازی توسط استودیوی اسمایل گیت ساخته شده و استودیوی رمدی اینترتینمنت نیز وظیفه توسعه بخش تک‌نفره و داستانی بازی را برعهده داشته است.

حال که چیزی در حدود یک سال از عرضه بازی می‌گذرد، ظاهرا سازندگان نیز به کلی قید ساخته خود را زده‌اند؛ به طوری که بر اساس بیانیه اخیر استودیوی اسمایل گیت، پشتیبانی از کراس فایر ایکس به‌زودی به پایان می‌رسد و سرورهای بازی برای همیشه غیرفعال و خاموش می‌شوند. نکته جالب اینجا است که جدا از بخش چندنفره و آنلاین، پشتیبانی از سرورهای بخش تک‌نفره بازی نیز متوقف می‌شود.

تیم سازنده معتقد است که کراس فایر ایکس نتوانست آن‌طور که باید به جایگاه خود برسد و به همین خاطر، بازی برای همیشه از عرصه خارج خواهد شد. گفته شده که سرورهای هر دو بخش چندنفره و تک‌نفره CrossfireX در روز ۱۸ می سال ۲۰۲۳ میلادی (۲۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) برای همیشه غیرفعال می‌شوند.

با اعلام این خبر، فروش نسخه دیجیتالی بازی در فروشگاه ایکس باکس متوقف شد و در طول ماه‌های آینده، هیچ محتوای جدیدی نیز برای بازی منتشر نخواهد شد. از طرفی، مبلغ تمامی خریدهای صورت گرفته در ۱۴ روز گذشته به خریداران بازپرداخت می‌شود. به علاوه، افرادی که بازی را تا به امروز خریداری کرده‌اند، بعد از ۲۸ اردیبهشت ماه پیش‌رو حتی قادر به تجربه بخش داستانی بازی نیز نخواهند بود.

بنابراین، اگر بازی را خریداری کرده‌اید یا در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس عضو هستید، بهتر است که همین حالا به تجربه کمپین بازی بپردازید؛ چرا که با خاموشی سرورها، این بخش نیز برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد. استودیوی اسمایل گیت در این زمینه توضیح می‌دهد:

اگر پیش از اعلام این خبر، یکی از کمپین‌های تک‌نفره بازی را خریداری کرده‌اید، تا زمانی که سرورها در تاریخ ۱۸ می امسال در دسترس قرار دارند، می‌توانید از تجربه آن‌ها لذت ببرید.

بازی اکشن و شوتر CrossfireX در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر شد. در حالی که بخش کمپین و داستانی بازی به فروش می‌رسید، اما تجربه بخش چند نفره و آنلاین آن کاملا رایگان بود.

بهتر است بدانید این اولین اثری نیست که در طول چند هفته اخیر سازندگان از خاموشی سرورهای آن خبر می‌دهند. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که پشتیبانی ریسپاون اینترتینمنت از Apex Legends Mobile به خاطر کیفیت و کمیت محتوای بازی به‌زودی به پایان رسیده و سرورهای این عنوان در یکم می سال ۲۰۲۳ میلادی (۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) برای همیشه خاموش و غیرفعال خواهند شد.

همچنین، گزارش اخیر میلر راس، یکی از اینسایدرهای صنعت بازی‌های ویدیویی، نشان می‌دهد که استودیوی کریستال داینامیکس نیز به طور کلی برنامه‌های خود برای پشتیبانی از بازی انتقام جویان را لغو کرده و علی‌رغم انتظارها، توسعه این عنوان سرویس محور و عرضه محتوای جدید برای آن به کلی کنار گذاشته می‌شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با خاموشی سرورهای هر دو بخش چندنفره و تک‌نفره بازی CrossfireX چیست؟ آیا شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا