#مهسا_امینی
راهنمای بازی Lost Ark

راهنمای بازی Lost Ark برای شروع یک ماجراجویی!

در راهنمای بازی Lost Ark شما را با نکات و ترفندهایی آشنا می‌کنیم که با رعایت کردن آن‌ها، می‌توانید خیلی زودتر پیشرفت کرده و مراحل مختلف را بهتر رد کنید.

بازی Lost Ark یکی از عناوین سبک اکشن نقش‌آفرینی است که شباهت‌های بسیاری را با عنوانی مانند Diablo 3 دارد. بازی شما را دعوت می‌کند تا با انتخاب یکی از شخصیت‌های پنج کلاس متفاوت، سعی کنید تا در مقابل دشمنان بسیاری مقابله کنید؛ آن هم به سبکی که در آن، انواع همزمان ده‌ها دشمن را تکه پاره کرده و سپس غول‌های بزرگ‌تر را له می‌کنید!

با این وجود، کشتن دشمنان و زدن باس‌فایت‌های مختلف، شاید فقط در همان اوایل بازی راحت باشد. در ادامه هرچه جلوتر بروید، اگر در همان مراحل اول بازی انتخاب‌های غلطی را انجام داده باشید، قطعا کار بسیار سختی را برای به پایان رساندن داستان خواهید داشت.

در هر صورت عناوین سبک MMORPG همیشه وابسته به سیستم ارتقا و افزایش قدرت شخصیت اصلی، برای پیشرفت هستند. اما نکته اینجاست که نحوه غلط انجام این ارتقا و نرفتن راه درست، مانع پیشرفت بازیکنان می‌شود؛ موردی که در پی آن، دسته‌ها و کیبوردهای بسیاری شکسته می‌شود!

به همین منظور، در این مطلب قصد دارید تا طی یک راهنمای کوتاه و مفید از بازی Lost Ark ترفندهای لازم برای پیشرفت در بازی را به شما آموزش دهیم.

همه کلاس‌ها را امتحان کنید!

در اکثر بازی‌های این سبک، شما مجبور هستید تا در همان مراحل ابتدایی یک کلاس را انتخاب کرده و تا آخرین قطره عرقی که پای تمام کردن داستان می‌کشید با همان بازی کنید! در غیر این صورت با تعویض کلاس شخصیت مورد نظر احتمالا باید همه چیز را از نو شروع کنید.

در واقع بسیاری سازنده‌ها از این روش به عنوان راهی برای ترغیب کاربر برای تجربه دوباره بازی استفاده می‌کنند؛ طوری کمه پس از یک دور تمام کردن بازی با یک کلاس، سپس بازیکن همچنان به تجربه بازی ادامه می‌دهد تا ویژگی‌های یک کلاس دیگر را تست کند. این در حالی است که بازی Lost Ark هرگز چنین مکانیزمی ندارد.

بله، شما در ابتدای بازی یک کلاس را برای ادامه دادن انتخاب می‌کنید، اما این حرکت شما را به برداشتن سایر کلاس‌ها هرگز محدود نمی‌کند. بلکه شما هر موقع که بخواهید می‌توانید این کلاس را عوض کرده و به سراغ یک دسته دیگر بروید؛ بدون اینکه ارتقاها و سطح آن را از دست بدهید. برای مثال اگر شما از کلاس اساسین با سطح ۵۰ به کلاس دیگری شخصیت خود را تغییر دهید، همین لول از قابلیت‌ها برای شما حفظ خواهد شد.

در برداشتن جوایز مختص به کاراکترها هم دقت کنید

یکی از نکات مهم در راهنمای بازی Lost Ark این است که وقتی جوایزی را دریافت می‌کنید، بهتر است که خیلی سریع آن را مصرف نکرده و به یک کلاس شخصیتی که اصلا شاید بعدها حال شما از آن بهم بخورد ندهید!

در واقع بازی Lost Ark پس از رد کردن مراحل به شما جوایزی می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را برای ارتقای یک کلاس خاص خرج کنید. حال می‌توانید این جایزه را خیلی سریع، مثل شیرینی‌های سر سفره عید تمام کرده و پشت سر هم خرج کنید؛ در حالی که بهتر است آن‌ها را نگه داشته و پس از آنکه از کلاس مورد علاقه خود مطمئن شدید به پای همان شخصیتی که می‌خواهید بریزید.

توجه کنید که برخی دیگر از جوایز مختص به تمامی شخصیت‌های یک جهان هستند و درست مثل ارتقاهای یک شخصیت جداگانه، می‌توانید آن‌ها را برای جمعی از کاراکترها مصرف کنید.

روش‌های مختلف برای سریع‌تر جا به جا شدن در نقشه

نقشه در بازی Lost Ark خیلی بزرگ‌تر از آن چیزی است که بتوانید در آن راحت جا به جا شوید. به همین دلیل، سازندگان مکان‌های خاصی را به نام Triport اضافه کرده‌اند که می‌ةوانید از آن‌ها به مکانی دیگر خیلی سریع جا به جا شوید. با این حساب، در راهنمای بازی Lost Ark استفاده از این مکان‌ها به شدت توصیه می‌شود! 

این در حالی است که برای استفاده از Triport ها باید حتما از نقره (Silver) خود مایه بگذارید؛ موردی که اصلا هم جای نگرانی ندارد، چرا که شما در بازی خیلی راحت می‌توانید با کشتن دشمنان و انجام ماموریت‌های سخت و ساده نقره زیادی به دست بیاورید. برای انجام این کار، می‌توانید خیلی راحت نقشه را باز کرده و سپس روی هر کدام از آیکن‌های Triport کلیک کنید تا به آنجا بروید.

با این وجود، اگر به سفر با خرج نقره راضی نیستید، می‌توانید از اسبی استفاده کنید که در همان مراحل اول بازی به شما داده می‌شود. گشت و گذار در سرزمین آرکیژیا تجربه خاصی است که شاید بهتر باشد تا یکبار هم که شده آن را سوار بر اسب خود تجربه کنید. اگر هم از سرعت اسب راضی نیستید، دکمه Space را برای افزایش انرژی که حیوان بیچاره برای پا زدن مصرف می‌کند بزنید.

همچنین پس از رد شدن از مراحل مختلف بازی، به جایی می‌رسید که باید از کشتی برای رفتن از یک منطقه به مکانی دیگر استفاده کنید. با این حال به هر ولایتی که رسیدید، اگر یکبار در آن شهر از Triport استفاده کنید، این قابلیت باز می‌شود تا بعدها از شهری دیگر هم به Triport این منطقه سفر سریع داشته باشید؛ البته باز هم به خرج نقره‌های داخل جیب کاراکتر.

می‌توانید امتیازهای خرج شده برای گرفتن اسکیل را پس بگیرید

در اکثر بازی‌های ویدیویی، شما باید سعی کنید دشمنان را بزنید، از روی موانع بپرید، یا در نهایت شروع به مسابقه دادن با جدیدترین ماشین‌های روز کنید.با این وجود در همین بازی‌ها همیشه یک سیستم ارتقا برای افزایش قدرت کاراکترها یا همان ماشین‌ها در نظر گرفته می‌شود تا با پیشرفت در مراحل مختلف و جلو رفتن، برای رسیدن به ماموریت‌های سخت‌تر و غول مرحله آخر آماده شوید!

این در حالی است که بازی Lost Ark نیز دقیقا از همین قاعده پیروی می‌کند و حتی برای آن، یک منو مهارت یا همان Skill را در نظر گرفته‌اند تا امتیازهایی که به دست می‌آورید را خیلی راحت برای ارتقا شخصیت خود خرج کنید.

با این حال، وقتی که از امتیازهای اسکیل خود برای باز کردن مهارت‌های مختلف استفاده می‌کنید، ممکن است فکر کنید که آن دیگر خرج شده و قابل استفاده نیست! اما در راهنمای بازی Lost Ark جا دارد که به این مورد اشاره کنیم که حتی پس از خرج کردن تمامی امتیازها، شما همچنان می‌توانید آن‌ها را پس گرفته و برای استفاده در سایر ارتقاهای مورد نظر بردارید.

توجه کنید که پس گرفتن امتیازهایی که بابت یک Skill خرج کرده‌اید، هرگز قرار نیست تا چیزی اضافه بر حق بپردازید.

از Healing Potion به جای HP Potion استفاده کنید

در عناوین مختلف سبک اکشن نقش‌آفرینی و MMORPG معمولا روال بدین شکل است که کاراکتر شما دارای یک نوار سلامتی خواهد بود که با ضربه خوردن از دشمنان، از آن کمتر می‌شود. با این وجود، یکی از نکات بسیار مهم در راهنمای بازی Lost Ark این است که باید بدانید در این عنوان، دو روش برای پر کردن این نوار وجود دارد؛ یا باید از HP Potion استفاده کنید، یا اینکه مجبورید تا به سراغ Healing Potion ها بروید. 

این دو معجون عملا برای پر کردن میزان سلامتی در بازی گذاشته شده‌اند، اما عملکرد هرکدام از آن‌ها کاملا متفاوت است؛ به نحوی که با معجون Healing میزان سلامتی کاراکتر به صورت مداوم و طی زمانی که در حالت پایه ۸ ثانیه است پر می‌شود، و معجون HP میزان سلامتی را به صورت درجا تا حدی خاص پر می‌کند.

با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که شما باید سعی کنید تا معجون‌های Healing استفاده کنید، چرا که وقتی به مراحل سخت آخر بازی می‌رسید، تنها می‌توانید از معجون‌های HP استفاده کنید!

پرها را نگه دارید

تیتر این نکته کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما این ترفند از راهنمای بازی Lost Ark حدی کاربردی است که خود می‌تواند به راحتی از شکسته شدن کیبورد و موس شما جلوگیری کند!

وقتی که شما در بازی Lost Ark کشته می‌شوید، دو گزینه در مقابل شما قرار خواهد داشت؛ اینکه بمیرید و در نزدیک‌ترین مقر حاضر دوباره ظاهر شوید، یا اینکه از یک پر Phoenix Plume استفاده کرده و دقیقا همانجا دوباره زنده شده و دمار از روزگار دشمنان دربیاورید!

در حقیقت این پرها به تعداد کافی پیدا می‌شوند، اما در این نکات ما سعی داریم تا شما را برای رسیدن به مراحل سخت از محتوای بازی Lost Ark آماده کنیم! بدین ترتیب، شما باید سعی کنید تا پرهای خود را برای دوباره زنده شدن در مراحل سخت نگه دارید تا وقتی به یک باس فایت می‌رسید، مجبور نباشید تا تمام راه رفته را برگردید و همانجا کارش را یکسره کنید.

راز سریع‌تر بالا بردن Level در مراحل داستانی است

بالا بردن سطح یا همان Level در بازی Lost Ark برای باز کردن بعضی آیتم‌ها و مراحل فرعی بیشتر، به شدت لازم است. با این وجود، برای اینکه زودتر بتوانید خود را به سطح ۵۰ برسانید، لازم است تا مدتی فقط مراحل داستانی را رد کنید که در نقشه بازی با علامت فلش نارنجی رنگ نشان داده می‌شوند.

سپس با رسیدن به این سطح، می‌توانید به سراغ انجام دادن ماموریت‌های فرعی بروید تا آیتم‌های لازم برای ارتقا و مقابله با دشمنان قوی‌تر را جمع کنید. با این حال، بهتر است در میان مراحل فرعی، به سراغ ماموریت‌های زنجیره‌ای بروید که شما را وادار به انجام چند کار کرده و در نهایت یک جایزه خیلی بزرگ‌تر را اهدا می‌کند.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا