بازی جدید Tomb Raider توسط آمازون منتشر می‌شود

ورود قدرتمند آمازون به بازار بازی‌ها

بازی بعدی Tomb Raider

بازی بعدی Tomb Raider که مراحل ساخت خود را در استودیو کریستال داینامیکس سپری می‌کند، توسط شرکت آمازون گیمز برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد.

بعد از اتمام داستان سه گانه توم ریدر، اوایل امسال بود که استودیو کریستال داینامیکس در پیامی اعلام کرد که روند ساخت بازی جدید Tomb Raider را آغاز کرده است. بعد از گذشت چند هفته از اعلام این خبر، شرکت اسکوئر انیکس تعداد زیادی از استودیوها و بازی‌های خود را به کمپانی امبریسر گروپ فروخت.

طولی نکشید که استودیوی کریستال داینامیکس به طور تمام و کمال مالکیت سری توم ریدر را از آن خود کرد که بدین ترتیب، آن‌ها می‌توانند بازی‌های جدید فرنچایز را به طور مستقل یا با همکاری هر کدام یک از شرکت‌های ناشر به بازار عرضه کنند. در همین راستا، ساعاتی قبل شرکت آمازون گیمز در بیانیه‌ای اعلام کرد که وظیفه انتشار بازی برای پلتفرم‌های مختلف را برعهده گرفته است.

البته، هنوز جزئیات زیادی درباره این همکاری ارائه نشده و مشخص نیست که آمازون گیمز بودجه توسعه بازی را نیز تامین می‌کند یا صرفا قرار است بازی را در سطح جهان به دست بازیکنان برساند. دقت داشته باشید این اولین بازی داستانی است که آمازون گیمز آن را منتشر خواهد کرد. پیش از این، عناوین چندنفره و آنلاین New World و Lost Ark به دست این کمپانی عرضه شده بودند که هر یک عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند.

بازی جدید توم ریدر هنوز تاریخی برای انتشار ندارد و چه بسا جزئیاتی از داستان، گیم‌پلی و حتی نام بازی در دست نیست. بر اساس شایعه‌هایی که به گوش رسیده، به نظر می‌رسد که این عنوان در سال آینده میلادی برای نخستین بار به نمایش گذاشته خواهد شد. طبق برخی از گمانه‌زنی‌ها، تیم توسعه‌دهنده به دنبال خلق اثری است تا یک جمع‌بندی کلی بر سه گانه ریبوت فرنچایز داشته باشد.

برخلاف آثار قبلی مجموعه که همگی به کمک موتور Foundation Engine ساخته شده بودند، بازی بعدی Tomb Raider با همکاری شرکت اپیک گیمز و با استفاده از موتور قدرتمند و جدید آنریل انجین ۵ در دست توسعه قرار دارد. فیل راجرز، مدیرعامل استودیو کریستال داینامیکس، پیش‌تر گفته بود که استفاده از این موتور قدرتمند به سازندگان اجازه می‌دهد تا روایت داستان سری توم ریدر را به سطح جدیدی برسانند.

با استناد بر بیانیه‌های استودیوی کریستال داینامیکس، به نظر می‌رسد که بازی بعدی توم ریدر تنها اثر جدید این مجموعه نیست و در آینده کماکان میزبان ماجراجویی‌های لارا کرافت خواهیم بود. فیل راجرز وعده داده که در سال ۲۰۲۳ میلادی جزئیات بیشتری از برنامه‌های متعدد برای آینده مجموعه به اشتراک گذاشته خواهد شد.

ذکر این نکته مهم است که بازی جدید توم ریدر تنها پروژه‌ در دست ساخت استودیوی کریستال داینامیکس نیست. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که استودیو تازه تاسیس مایکروسافت به نام The Initiative با همکاری کریستال داینامیکس مشغول ساخت ریبوت بازی Perfect Dark است. البته، گزارش‌ها نشان می‌دهد که به خاطر یک سری اختلاف نظرها، وظیفه توسعه بازی به کلی به کریستال داینامیکس محول شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار بازی بعدی سری Tomb Raider توسط شرکت آمازون گیمز چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان موفقیت‌های قبلی لارا کرافت را دوباره تکرار می‌کند؟ شما چه انتظارهایی از آثار بعدی این سری دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا