1%
  • 0/10

در پایان قسمت اول فصل دوم لوکی چه اتفاقی رخ داد؟

شروع سوال برانگیز فصل دوم Loki

در پایان قسمت اول فصل دوم لوکی چه اتفاقی رخ داد؟ ۴ ۱۶ مهر ۱۴۰۲ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
پایان قسمت اول فصل دوم لوکی

پایان قسمت اول فصل دوم لوکی (Loki) صحنه‌ای را در خود جای داده که برای بسیاری از مخاطبان گیج کننده بوده است.

[در صورت عدم تماشای فصل جدید، از خواندن مطلب خودداری کنید] انتظارها به پایان رسیده و فصل دوم Loki جمعه گذشته سرانجام آغاز شده است. مخاطب در این قسمت با مفاهیم متعددی مواجه می‌شود که یکی از آن‌ها لغزش زمانی (Time Slipping) است. این پدیده باعث می‌شود یک فرد بطور ناخواسته بین گذشته، حال و آینده خط زمانی‌ای که در آن قرار دارد جابجا شود.

در پی اتفاقاتی که پس از قتل کسی که می‌ماند رخ داد، لوکی (Loki) به اطمینان رسیده ادعاهایش حقیقت داشته و در آینده اتفاقات وحشتناکی رخ خواهد داد. او برای توقف رویدادهای شوم به کمک همه متحدانش از جمله سیلوی و قاضی رن اسلیر نیاز دارد اما قبل از اینکه جستوجو برای یافتنشان را آغاز کند، باید مشکل خودش را حل کند: لغزش زمانی! راه حل مشکل این است که لوکی خودش را ساقط (Prune) کند. در همین حین، موبیوس باید به دستگاه بافنده زمانی نزدیک شده و با استفاده از استخراج کننده هاله زمانی لوکی را در استخراج کند.

تمامی این اتفاقات باید در مدت زمان کوتاهی رخ دهد؛ زیرا دستگاه بافنده زمانی به دلیل از بین رفتن خط زمانی مقدس و ایجاد انشعابات زیاد متحمل فشار بوده و هر لحظه ممکن است فاجعه‌ای رخ دهد. در حالی که همه چیز آماده بنظر می‎‌رسد، لوکی ناگهان دچار لغزش زمانی شده و در زمان جابجا می‌شود. او قبل از اینکه دیر شود باید یک تایم استیک پیدا کرده و خودش را ساقط کند.

صحنه آسانسور در پایان قسمت اول فصل دوم لوکی

لوکی بواسطه لغزش زمانی در زمان جابجا می‌شود. او که فرصت زیادی ندارد، به سرعت به راهروها و اتاق‌های مختلف سازمان اختلالات زمانی رفته و دنبال یک تایم استیک می‌گردد تا خودش را ساقط کند. حین جستوجو در یکی از راهروها، صدای زنگ تلفنی را شنیده و به آن نزدیک می‌شود؛ تلفنی که کنار یک آسانسور قرار دارد. در حالی که به تلفن نزدیک می‌شود، ناگهان درب آسانسور باز شده و سیلوی جمله «تو اینجایی هستی» را به زبان می‌آورد. در ادامه هم شاهد ساقط شدن لوکی توسط شخصی نامعلوم هستیم.

این صحنه سه سوال مهم را در ذهن مخاطبان بوجود آورده است: چه کسی پشت تلفن بود؟ سیلوی آنجا چکار می‌کرد؟ بخصوص اینکه چند لحظه بعد او را در دهه ۸۰ میلادی دیدیم. چه کسی لوکی را ساقط کرد؟ در حال حاضر هیچ پاسخی برای سوال اول وجود ندارد اما کاربران موفق شده‌اند حدس‌هایی پیرامون سوال‌های دوم و سوم بزنند. سیلوی‌ای که در صحنه آسانسور می‌بینیم در مقایسه با سیلوی‌ای که در دهه ۸۰ ظاهر می‌شود، لباس متفاوتی به تن دارد. این موضوع نشان می‌دهد سیلوی‌هایی که در این دو صحنه دیدیم، متفاوت از یکدیگر هستند.

جدا از لباس متفاوت، سیلوی جمله‌ای را به زبان می‌آورد که نشان می‌دهد دنبالش می‌گشت. در حالی که سیلوی‌ای که در انتهای فصل اول دیده بودیم، دل خوشی از خدای شرارت نداشت؛ زیرا سعی کرده بود جلوی قتل کانگ فاتح (Kang the Conqueror) را بگیرد. حالا چرا نسخه جدید سیلوی دنبال لوکی می‌گشت؟ احتمال می‌رود نسخه‌ای که دیدیم، به آینده همین خط زمانی تعلق داشته و می‌دانسته لوکی به زمانش آمده و دنبال تایم استیک می‌گردد. از همین رو، او بهمراه لوکی و موبیوس جستوجویی را برای یافتن نسخه گذشته لوکی آغاز کردند تا او را مطابق خواسته‌اش ساقط کنند. در واقع، اتفاقاتی که شاهدش بودیم بخشی از یک چرخه است که بصورت مداوم تکرار می‌شود.

کاربران همچنین احتمال می‌دهند اتفاقاتی که در پایان قسمت اول فصل دوم لوکی رخ داد را در قسمت‌های آتی و اینبار از طریق نسخه آینده لوکی ببینیم؛ مشابه چنین روشی برای نمایش دوباره اتفاقات قبلاً در فیلم Tenet (صحنه فرودگاه) استفاده شده بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments